ROZHOVOR I Výkonný riaditeľ Niké Roman Berger: "Košice patria do ligy."

  • 24.02.2023
  • Vytlačiť

Novým generálnym partnerom nášho klubu sa stala najznámejšia stávková spoločnosť na Slovensku - Niké. Pri tejto príležitosti sme sa o partnerstve s našim klubom pozhovárali s výkonným riaditeľom spoločnosti Niké pánom Romanom Bergerom.

ROZHOVOR S VÝKONNÝM RIADITEĽOM NIKÉ ROMANOM BERGEROM.

Pán Berger, koncom januára ste na spoločnej tlačovej konferencii oznámili partnerstvo s klubom FC Košice, stávate sa generálnym partnerom. Kedy ste o tom začali uvažovať a kto bol iniciátorom tejto myšlienky?

Iniciatíva bola z oboch strán. Za Niké môžem povedať, že vidíme v košickom futbale potenciál. Košice sú športové mesto. Konajú sa tu významné športové podujatia, miestne kluby majú početné fanúšikovské základne. Podobne šport patrí k Niké. Preto som rád, že došlo k vzájomnému spojeniu.

Zmluvu o partnerstve ste podpísali na dlhšiu dobu. Čím vás presvedčili Košičania, aby ste sa takto rozhodol?

Na spoločnej tlačovke som povedal, že spolupráca bude trvať tak dlho, kým do Košíc neprídu opäť Manchester United či Juventus. Ale teraz vážne. My v Niké uzatvárame partnerstvá na dlhšie obdobie. Nemá význam vstupovať do klubu na pol roka, či jednu sezónu. Chceme byť pri tom, ako budú Košice stúpať, chceme zažiť rozvoj košického futbalu.

Asi sa všetci zhodneme, že Košice historicky, ale aj z geografického pohľadu ako druhé najväčšie mesto do ligy patria. Chýbajú v lige tradičné kluby?

Futbal je fenomén. Na Slovensku patrí k najpopulárnejšiemu odvetviu. Silné tímy s tradíciou by v nej mali figurovať. Zvyšuje to záujem divákov, marketingovú hodnotu súťaže, vizibilitu v médiách, a v neposlednom rade športovú kvalitu samotnej súťaže. Košice ako druhé najväčšie slovenské mesto s početnou fanúšikovskou základňou do 1. ligy jednoznačne patria. Máte krásny štadión. Ja verím, že v lete spoločne oslávime postup medzi elitu.

V druhej lige nás pravdepodobne čaká súboj o postup medzi klubmi, ktoré vaša spoločnosť podporuje. Bol to z vašej strany zámer byť partnerom mužstvám s potenciálom postúpiť?

Bolo by ideálne, ak by do prvej ligy postúpili oba tímy tak Košice, ako aj Prešov. Budovať rivalitu je správne. Derby zápasy vzbudzujú pozornosť zo strany médií a divákov. Na druhej strane tiež treba povedať, že sme vstúpili do klubov, za ktorými stoja zanietení ľudia, ktorí milujú futbal, ktorí majú svoje ambície a tie nás oslovili. Teším sa na jarnú časť. Bude určite veľmi atraktívne sledovať ako sa Prešov s Košicami budú naťahovať v boji o postup.

Poďme teraz na chvíľku poodhaliť formu partnerstva, načo sa môže košický divák tešiť, alebo akou formou budete spoluprácu prezentovať smerom k verejnosti?

Na základe dohody je tam plnenie, ktoré si košický divák všimne na dresoch, či na štadióne. No ako som povedal aj pri spoločnom oznámení partnerstva, generálne partnerstvo to nie je len o finančnom plnení. Generálne partnerstvo znamená vzťah. Generálny partner podporuje klub, aby dosahoval patričné výsledky aj inými aktivitami. Príkladom je, že nedávno sme ďalšie finančné prostriedky, tentokrát z nášho Fondu pre budúcnosť športu, dali košickej mládeži. Chystáme aktivity na sociálnych sieťach. A rovnako spoločne s predstaviteľmi klubu máme v pláne aj aktivity počas súťažných zápasov, aby sledovanie košických duelov bolo o kultúrnom zážitku, podobnom, ako zažívajú fanúšikovia bežne v zahraničí.

Počas uplynulého obdobia sa vaša spoločnosť stala partnerom ďalších dvoch klubov. Je to novým trendom spoločnosti podporovať najmasovejší šport na Slovensku?

Niké má bohaté portfólio sponzoringových aktivít. Vďaka športu sme sa vypracovali na úspešnú spoločnosť a aspoň takto to chceme športu vrátiť. Vo futbale sme boli prostredníctvom bratislavského Slovana. A keďže futbal patrí k najpopulárnejšiemu športovému odvetviu, cítili sme, že by sme aj v tomto smere mali byť aktívnejší. Vstúpili sme do Podbrezovej, Prešova, Ružomberka či Košíc. Do klubov, za ktorými stoja ambiciózni ľudia. Som presvedčený o tom, že to bol dobrý krok zo strany Niké a že to bude výhodné pre všetky zúčastnené strany.

Čo by ste poprial košickým futbalistom takto pred štartom jarnej časti?

V prvom rade, aby ich obchádzali zranenia, aby im v rozhodujúcich momentoch prialo športové šťastie a výkonmi aby tešili košických fanúšikov. A samozrejme, aby sme na konci sezóny spoločne oslávili postup medzi prvoligovú elitu.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI