ROZHOVOR I Valmir Nafiu "Cítim sa tu veľmi dobre a všetci ma tu srdečne privítali."

  • 28.02.2023
  • Vytlačiť

V závere prípravy pribudol do nášho kádra hráč, ktorého životopis zaujal nejedného fanúšika. Valmir Nafiu, držiteľ piatich titulov v troch rôznych krajinách a hráč so skúsenosťami z Bundesligy, sa s našim klubom dohodol na hosťovaní do konca sezóny s opciou na trvalý prestup. V generálke sa prezentoval hattrickom do siete Spišskej Novej Vsi a možno aj týmto si vypýtal miesto v základnej zostave mužstva trénera Šoltisa. Aké sú jeho prvé pocity a čo všetko rozhodlo o tom, že si oblečie dres nášho klubu, sme sa s Valmirom chvíľku pozhovárali.

Valmir na úvod prvá otázka, ako už odznelo, všetci vieme, že tip na teba dal klubu Jano Krivák. Čo si vedel ty od neho o našom klube ?

"Ján je môj kamarát, strávili sme spolu pekné chvíle v Shkëndiji, kde sme získali aj majstrovský titul. Povedal mi dobré veci o klube, fanúšikoch a meste. Presvedčil ma, že klub má ambície posunúť sa dopredu a rád som sem prišiel, aby som sa pokúsil pomôcť tímu."

Čo ťa presvedčilo prijať ponuku nášho klubu, predsa len, máš v zbierke 5 titulov a hrával si prvú ligu.

"Shkëndija je klub, v ktorom som vyrastal a získaval trofeje. Som šťastný, že som bol súčasťou najväčších úspechov v histórii klubu. Hral som v iných kluboch a v rôznych krajinách, ale sem prichádzam prvýkrát. Musel som sa rozhodnúť o svojej budúcnosti, mal som aj iné zaujímavé možnosti, ale pri rozhovore s Jánom (Krivákom) ma oslovila myšlienka prísť sem a pokúsiť sa o dobré výsledky."

Veľa fanúšikov registruje tvoj gól do siete Tottenhamu, bol to tvoj najväčší úspech doterajšej kariére, alebo si ceníš niečo viac?

"Nepochybne, gól proti Tottenhamu je jedným z najkrajších momentov v mojej kariére, ale nie je to najväčší úspech, pretože sme boli vyradení. Úspechmi sú tituly so Shkëndijou, prestupy do Bazileja a Hamburgu, debut v Bundeslige, gól vo veľkom derby na Cypre za APOEL Nikózia atď."

Ako spätne hodnotíš svoje pôsobenie v Bundeslige a prečo si tam nezotrval dlhšie?

"Mimoriadne krásna skúsenosť, ale možno sa to stalo v nesprávnej chvíli. Hamburg sa dostal do krízy, v klube nastali zmeny a keď sa výsledky nedaria tak, ako by mali, šanca získať minutáž sa sťažuje. Hoci si to cením ako peknú skúsenosť, potreboval som hrať viac a preto som z Nemecka odišiel."

Máš za sebou dva prípravné a jeden súťažný zápas, ako vnímaš kvalitu mužstva a spoluhráčov?

"Z toho, čo som zatiaľ videl, vyzerá mužstvo dobre, hoci na presnejšie hodnotenie je ešte priskoro. Čo môžem povedať osobne je, že sa tu cítim veľmi dobre a všetci ma srdečne privítali."

V sobotu si nastúpil v základnej zostave a vydržal si do 70. minúty, čo si myslíš o druhej lige?

"V prvom rade som rád, že sme vyhrali zápas. Osobne som síce nemohol skórovať, ale vydal som zo seba maximum, aby som pomohol tímu. Myslím si, že liga má kvalitu, sú v nej seriózne tímy a každého súpera by sme mali brať vážne. Naším cieľom je postup do Fortunaligy a v tomto smere má pre nás každý zápas hodnotu finále."

Posledná otázka, čo si praješ s Košicami dosiahnuť a na ako dlho si vieš predstaviť svoje pôsobenie v našom klube?

"Moje hosťovanie je tu na 6 mesiacov a prišiel som s úmyslom pomôcť klubu dosiahnuť hlavný cieľ, postup do Fortunaligy. Verím, že sa nám to podarí a potom v lete uvidíme, čo bude ďalej. Opakujem, cítim sa tu veľmi dobre a na základe tejto skúsenosti zo začiatku by som tu rád pokračoval aj dlhšie."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI