ROZHOVOR I Tréner Anton Šoltis po zápase s DAC 1904 - kvalitný súper nám ukázal na čom ešte musíme pracovať

  • 21.01.2023
  • Vytlačiť

Aj keď včerajší zápas nefiguroval v plánoch trénera Šoltisa, konfrontáciu s popredným prvoligovým tímom privítal rád. Zápas proti DAC 1904 odhalil nedostatky, na ktorých je ešte nutné počas prípravy popracovať. Zároveň sa chlapci presvedčili, že keď sa vyvarujeme zbytočných chýb v defenzíve, sme schopní sa vyrovnať aj takému kvalitnému súperovi ako je DAC 1904.

Trénerovi Antonovi Šoltisovi sme položili tri otázky:

Tréner Anton Šoltis o možnosti konfrontácie s DAC 1904 : "Je síce pravdou, že sme tento prípravný zápas nemali v pláne, ale akonáhle sa naskytla možnosť odohrať zápas proti takému kvalitnému súperovi, súhlasili sme. Každý takýto zápas je výbornou previerkou a ja osobne som rád, keď sa môžeme konfronovať s tímom z Fortuna ligy. "

Tréner Anton Šoltis o zápase : "Bol to pre nás kvalitný zápas proti fortunaligovému mužstvu. Prvý polčas z našej strany nebol až tak kvalitný ako druhý, ale súper nastúpil v najsilnejšom zložení a predviedol svoju kvalitu. My sme sa samozrejme snažili, šance boli na obidvoch stranách. Trošku sme mali problémy s bránením, nevedeli sme súpera dobre zatvárať, ľahšie nám z toho vychádzali a z toho pramenili naše chybičky. Myslím, že ten prvý polčas bol hore-dole a mal svoju kvalitu aj z našej strany. Mali sme tam dve situácie, z ktorých sme mohli dať gól. Škoda, keď sme preberali aktivitu a mali sme loptu na kopačkách dlhší čas, tak po ľahkej chybe nám súper strelil gól a išiel do vedenia. Druhý inkasovaný gól bol opäť po našej zbytočnej chybe pri bránení. Na toto si budeme musieť dať pozor. Mohli sme vidieť, že sa vieme vyrovnať aj takému kvalitnému súperovi, ale nesmieme robiť také ľahké chyby, akých sme sa dopustili. Ten druhý polčas súper zmenil zostavu, tú sme pomenili aj my a dali sme príležitosť aj hráčom z lavičky. Tam už sa tá hra vyrovnala a myslím si, že je škoda, že sa nám nepodarilo znížiť skôr, aj keď súper mal svoje šance tiež. Škoda že ten kontaktný gól neprišiel už skôr. Bolo vidieť, že sme sa už lepšie zorganizovali a naše napádanie bolo v poriadku. Chýbala trošku vyššia kvalita na polovici súpera, viac sebavedomia a mohli sme minimálne ten druhý gól pridať. Celkovo môžem povedať, že sme videli, že keď proti takému súperovi zaspíme, alebo v pressingu nie sme kompaktní, tak tá kvalita súpera bola taká, že to hneď dokázal využiť. Bol to pre nás poučný zápas. Ukázal nám tie negatívne stránky, ktoré je vidieť len s lepšími súpermi. My sme radi, že tie chyby sa ukazujú teraz a máme na čom pracovať aby sme sa posúvali vyššie."

foto zdroj: dac1904.sk

Tréner Anton Šoltis o najbližšom programe mužstva : "Pokračujeme v príprave podľa plánu, naďalej sa budeme pripravovať v domácich podmienkach. Už v stredu nás čaká ďalší zápas, tentokrát sa predstavíme na pôde DVTK Miškolc a očakávam opäť kvalitný zápas. Príležitosť dostanú opäť viacerí chlapci, chceme tú záťaž rozložiť rovnomerne. V sobotu nás potom čaká zápas v Banskej Bystrici, takže toho bude tento týždeň dosť. Pevne verím, že chlapci budú zdraví a že budeme môcť dať príležitosť každému."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI