ROZHOVOR I Generálny manažér klubu Pavol Turczyk:"Favoritom na postup je Prešov, urobíme všetko preto, aby sme sa na konci tešili my."

  • 23.02.2023
  • Vytlačiť

Máme za sebou zimnú prípravu, už v sobotu nás čaká prvý domáci zápas proti FK Pohronie. A tak sme sa dnes o jej priebehu porozprávali s generálnym manažérom klubu Pavlom Turczykom, o tom čo si myslí o doterajších výkonoch a výsledkoch tímu, ako vníma nové posily ale aj o tom čo očakáva od jarnej časti súťaže.

Pán Turczyk, máme za sebou zimnú prípravu. Prevažne sme ju absolvovali v domácich podmienkach, ale mužstvo trénera Šoltisa bolo aj na hernom sústredení v MIkulove. Ako by ste ju zhodnotil z Vášho pohľadu?

Treba povedať, že sme sa snažili vytvoriť výborné podmienky na absolvovanie zimnej prípravy. Využívali sme umelú trávu na Janigovej, hráči mali k dispozícii posilňovňu, regeneráciu, stravovanie. Odohrali sme kvalitné stretnutia s mužstvami z fortunaligy, Maďarska a čerešnička celej prípravy bolo herné sústredenie v Čechách, kde sme odohrali kvalitné zápasy s mužstvami 2. českej ligy a odskočili sme si na zápas do Viedne proti miestnej Admire Viedeň. Príprava zbehla rýchlo a verím, že sme sa dostatočne pripravili na jarnú časť.“

Do kádra pribudlo päť nových hráčov, prevažne skúsených. Podarilo sa vám realizovať všetky príchody, ktoré ste si pred zimnou prestávkou s trénerom zadefinovali?

Už po skončení jesennej časti sme začali pracovať na posilách. Chceli sme sa posilniť na jednotlivých pozíciách. Už od začiatku prípravy boli k dispozícii Maťo Šindeláŕ na stopérsky post, Peťo Varga do stredovej formácie a do útoku Miloš Lačný. Počas prípravy sa k nám pripojil Bernard Petrák, potrebovali sme do mužstva ďalšieho ľavonohého futbalistu, aj vzhľadom k tomu, že Pavúk je dlhodobo zranený. Posledným hráčom, ktorý nás posilnil je Valmir Nafiu. S jeho príchodom nám pomohol Janko Krivák, ktorý s ním hral v Shkendiji.

Medzi fanúšikmi zarezonovali hlavne príchody Miloša Lačného a Valmira Nafiu, bolo ťažké presvedčiť chlapcov aby prijali našu ponuku?

S Milošom to bolo rýchle. Chcel sa vrátiť domov a dohodli sme sa veľmi rýchlo. Čo sa týka Valmira, tak hráča ktorý má 5 majstrovských titulov v troch krajinách a pravidelne nastupoval v kvalifikácii európskych pohárov dostať do 2. ligy nie je jednoduché. Určite veľkú rolu v tomto transfery zohral Janko Krivák, ale aj štadión, mesto a samozrejme aj ambície ktoré máme. Valimu sa tu páči a ja verím, že sa mu bude u nás dariť a ukáže svoju kvalitu.

Počas prípravy sme odohrali veľa ťažkých zápasov s kvalitnými súpermi, ako sa Vám pozdáva herný prejav nášho tímu?

Našim zámerom bolo hrať zápasy proti kvalitným súperom, aby sme sa porovnávali s lepšími. Tieto zápasy nám ukázali kde sa nachádzame a kde sa potrebujeme dostať. Čo sa týka herného prejavu, tak neustále pracujeme na tom, aby sa zlepšoval. Chceme sa prezentovať kombinačným futbalom, ktorý sa od nás očakáva.“

Už v sobotu nás čaká prvý súťažný zápas, ktorý bude pre nás veľmi dôležitý. Aké sú Vaše pocity a očakávania  ?

Nečaká nás nič jednoduché. My sme  skoro v každom zápase favoritom, potrebujeme vyhrávať každý zápas a to nie je jednoduché. Príchodom ďalších skúsených hráčov v zimnom prestupovom období si myslím, že sme ďalej ako na jeseň. Zvýšila sa kvalita a ten tlak ktorý tu je, by sa mal rozložiť na viacerých. Ak podáme koncentrovaný výkon so stopercentným nasadením, tak si myslím, že by sme tento zápas mali zvládnuť a body ostanú doma.

V tabuľke nám patrí momentálne druhá priečka, na prvý Prešov strácame tri body. Myslíte si, že sa o postupujúcom rozhodne medzi nami dvoma, alebo ešte niekto môže prekvapiť?

Prešov je na prvom mieste. Je momentálne najväčší ašpirant na postup. Má skúsené mužstvo, ktoré je dlhšie pokope. My sa chceme sústrediť hlavne na seba. Pôjdeme od zápasu k zápasu, urobíme maximum preto, aby sme splnili náš cieľ a to je postup do fortunaligy. Určite netreba zabudnúť na Komárno a Myjavu, ktorí môžu tiež prehovoriť do bojov o postup resp. baráž.“

V januári klub oznámil príchod nového generálneho partnera, vnímate to ako potvrdenie ambícii klubu etablovať sa dlhodobo na futbalovej mape Slovenska?

Získať v dnešnej dobe generálneho partnera je pozitívnym signálom a ďalším krokom k stabilite a budovaní nášho klubu. Je to pre nás odmena a zároveň záväzok, aby sme košický futbal vrátili tam kam patrí.“

Na záver posledná otázka, doterajšie zápasy navštevovali naši fanúšikovia v hojnom počte, návštevy vysoko presahujú priemer druhej ligy, čo by ste odkázal našim fanúšikom ako pozvánku na jarnú časť?

Aj týmto by som ich chcel pozvať na naše domáce zápasy. Verím, že nás prídu podporiť v hojnom počte, že nás budú hnať za víťazstvami a že hráči ich odmenia dobrými výkonmi, peknými akciami a gólmi. A že spolu na konci sezóny oslávime  postup do fortunaligy.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI