REVIEW: Slavoj Trebišov 1:1 FC Košice

• 11.11.2019
  • Vytlačiť

Prostredie v Trebišove futbalu v nedeľu veľmi neprialo. 17. kolo II. ligy na Zemplíne bolo viac o bojovnosti, ako o futbale samotnom. Na cestu domov sme si pribalili dôležitý bod po remíze 1:1, ktorú zariadil v 87. minúte Boris Gáll.

Za pochmúrneho počasia sme obstarali úvodný výkop, netradične vo fialových dresoch. Boli to však domáci, ktorí na nás vlietli a potrestali našu chybu v rozohrávke. Maksym Rizie pod tlakom Gorana Matića stratil loptu, domáci záložník si poradil s vybehnutým Pulenom a poľahky zakončil do prázdnej brány už v 3. minúte – 1:0. Náš brankár sa pri šprinte z brány zranil, čo neskôr znamenalo zásah do zápasu. Slavoj neprestal v počiatočnej aktivite. Strele Havrilu nechýbalo veľa a mohla skončiť medzi tromi žrďami, Pulen napokon zasahovať nemusel. Kisov prízemný center v 11. minúte prvý raz preveril Gmittera, ten pred Gállom bez problémov zakročil. V 17. minúte sme nútene striedali brankárov. Gejzu Pulena vymenil Jakub Giertl. Štandardka po polhodine hry vystrašila našu obranu. Center po zemi sa odrazil od niekoľkých hráčov pred Giertlom, avšak striedajúci gólman si so situáciou dal rady. O minútu neskôr mohlo byť vyrovnané. Po práci Lienera sa lopta vrátila k Mattovi. Náš krajný obranca na malom vápne našiel Gálla, ktorého umiestnenie lopty skončilo ani nie meter vedľa ľavej tyče. Aktívny Matić ukázal zase svoje strelecké schopnosti, keď pri jeho koncovke guľaté teleso zaplachtilo, Giertl ho len vyrazil. Futbalové ihrisko pripomínalo viac bazén ako trávnik. Voda na ňom stála, na postrannej čiare pred našou striedačkou sa lopta prakticky ani nekotúľala. Počasie bolo v tomto stretnutí faktorom číslo jeden.

Po zmene strán sa začalo znovu aktívne. Pokusy na oboch stranách sa však ku brankárom nedostali. Ako prvá vystrašila tečovaná rana Matića, po ktorej sa kopal roh. Domáci ho zahrali na signál na hranicu šestnástky. Guilherme Barbosa sa na zlom teréne pošmykol a dostupujúci Pavúk strelu zrazil na ďalší roh. V 58. minúte poslal Marek Fabuľa na ihrisku dvojicu Radovanović – Vyshnevskyi, dole sa porúčali Karaš s Riziem. Týmito zmenami sme preskupili rady a začali hrať vysoko ofenzívny systém 4-2-4. Okamžite na to mal ďalšiu tutovku Matić, no druhý gól neprišiel po delovke nad brvno. Šance pribúdali, Leško technickým obstrelom minul bránu, Vyshnevskyimu chýbal krok na to, aby si loptu spracoval. Po dvadsiatich minútach druhého dejstva sme boli svedkami strieľaného centra Lukáš Tótha. Vyzeralo to všelijako, lopta klesala rýchlo k bráne, aj preto Giertl na istotu zakročil a loptu vytesnil mimo tri žrde. Trebišov striedal prvýkrát v 75. minúte, keď Zsigmonda vymenil Chovan. Hra sa kúskovala, napriek tomu šance prichádzali. Z dobrej pozície sme hlavičkovali nad, Vyshnevskyi zakončoval až po hre rukou. Po našej chybe pri odkope mohol Barbosa udrieť na malom vápne. Brazílčan sa však na pomaly bahnitom teréne pošmykol a kvôli tomu nedokázal zakončiť. Preto prišiel trest. Striedajúci Radovanović dobre zapracoval pred veľkým vápnom, odstavil Harvilu od lopty a posunul ju na voľného Borisa Gálla na pravý kraj šestnástky. Ten si loptu spracoval, dal na pravačku a po zemi vyrovnal na 1:1. Šesť nadstavených minút prinieslo ešte veľa drámy. Zemplínčania zvýšili obrátky, dokázali nás dostať pod tlak, no gól neprinieslo ani striedanie Tótha za Hirjaka. Po malom východoslovenskom derby tak zostal obom tímom jeden bod za remízu.

Slavoj Trebišov 1:1 (1:0) FC Košice

Zostavy:

Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov (C), Ilinjo, Guilherme Barbosa, Begala, Tóth (89. Hirjak), Matić, Zsigmond (75. Chovan), Cicman, Havrila, Špak

FC Košice: Pulen (17. Giertl) – Kis, Kavka, Pavúk, Matta – Vancák (C), Rizie (58. Vyshnevskyi), Liener – Karaš (58. Radovanović), Gáll, Leško

Góly: 3. Matić – 87. Gáll

Žlté karty: 36. Zsigmond, 42. Begala, 79. Matić – 49. Kis, 73. Gáll, 85. Liener

Rozhodovali: Pavol Greško – Roman Poracký, Rastislav Kuba.

Diváci: 893.

Ohlasy po zápase:

Marek Fabuľa (tréner FC Košice), hodnotenie zápasu:

„Zápas ovplyvnila hrubá individuálna chyba, ktorá prišla veľmi skoro aj napriek upozorňovaniu, aby sa tento štýl vôbec neprodukoval. Bohužiaľ, trošku to s nami zamávalo a sťažilo nám to aj vzhľadom na to, že ten terén bol veľmi nepríjemný a ťažký. To bol ďalší faktor, ktorý hral proti nám. Ja som rád, že nakoniec sa to výsledkovo zvládlo. To prostredie, stále koncentrovaná robota, súper v hlbokom bloku, hrozil štandardkami, čo sme samozrejme vedeli, že sú nepríjemní. Ako som hovoril, ich tabuľkové postavenie neodráža silu, ktorú majú hlavne doma. Ja som preto veľmi rád a cením si tento bod z Trebišova.“

Zranenie Gejzu ovplyvnilo duel tiež výraznou mierou, nakoľko Vám zostali v rukáve už len dve striedania. Po dvojitom striedaní to bola prakticky formácia 4-2-4, teda veľmi ofenzívne rozostavenie.

„Chceli sme potom ísť do väčšieho pressingu, do toho, aby sme mali v šestnástke viac hráčov. Aj keď sme v strede poľa hrali pekne a vyzeralo to v poriadku, tak v tej rozhodujúcej chvíli bolo v šestnástke hráčov málo. Preto sme nechceli aby jeden z tej dvojice, ktorá šla hore, bola v šestnástke. Som preto rád, že po ich vzájomnej spolupráci profitoval Boris. Som taktiež rád, že sa konečne chytil, že dal gól, pretože to tiež veľmi potreboval. Hral v každom zápase dobre, ale nemal šťastie. Ten gól mu neprichádzal, no dnes prišiel v tom rozhodujúcom a dôležitom zápase.“

Pred zápasom by sa možno bod málil, nebyť toho terénu, tak by to bol určite iný duel z pohľadu predvedenej hry.

„Môžeme špekulovať, či je to veľa, alebo málo. Ja si myslím, že to treba brať tak, ako to je. Dnešný zápas sme si zle rozohrali, ale napokon sme ho dobre zvládli. Práve naopak som si myslel, že ten záver ešte viac vystupňujeme, viac zatlačíme, bol to však pravý opak. My sme padli do defenzívy a nedokázali sme sa potom dostať do zakončenia. Toto ma trošku mrzí, pretože mali sme záujem a chceli sme ísť hore, ale tých striel bolo málo. To je trošku taká výčitka. Čo je však podstatnejšie, je fakt, že morálka mužstva a chcenie tu boli. Chlapi sa nechceli poddať okolnostiam na ihrisku.“

„Som rád, že to mužstvo to zvládlo a potvrdilo dobrú formu z posledných 6-7 zápasoch, kedy sme brali body, kade sme chodili. Tie straty doma nás mrzia, ale mužstvo musí prejsť aj takouto očistou. Ja verím, že po dobrej zimnej príprave to bude všetko v poriadku.“

Boris Gáll (hráč FC Košice a autor gólu na 1:1), hodnotenie zápasu:

„Od rozcvičky sme vedeli, že to bude ťažký zápas, lebo terén bol premočený, stála tu voda. Na začiatku prišiel po našej chybe gól a to sa hrá oveľa ťažšie. Museli sme to hneď doťahovať. Čas rýchlo bežal, ale nakoniec sme šli za gólom a chvalabohu sme ho dali. Aspoň bod z náročného zápasu sme uchmatli, tešíme sa teda aj z toho bodu.“

Na konci to už bol z našej strany prakticky vabank. Ako sa spätne pozeráš na tvoj gól, ktorý nám zaručil remízu?

„Predrag tam urobil dobrú robotu, obišiel jedného hráča a posunul mi to na kraj. Ja som to už doklepol do brány, to je už jedno ako. Skončilo to v sieti (úsmev). “

Potvrdili sa predzápasové prognózy, že to bude tesný zápas, dlho to bolo iba o jednom góle. Ak by to bolo iné počasie, bol by aj iný terén. Spokojný z tohto pohľadu s jedným bodom?

„Pred zápasom by sme ten bod nebrali. Avšak pri pohľade na vývoj zápasu, na terén a všetky ostatné faktory spolu dohromady, tak berieme aj ten bod.“