REVIEW I Zo Žiliny si odvážame bod po remíze 2:2.

• 09.04.2023

Sviatočnú sobotu spríjemnil pod Dubňom duel II. ligy , kedy sme sa predstavili proti domácemu béčku. Po vyrovnanom úvodnom dejstve bolo vyrovnané aj skóre, keď sa najprv presadil Trabalík, no naši chlapci do polčasu odpovedali hlavičkou Lačného. V druhom polčase šli opäť do vedenia domáci, tentokrát zásluhou Šnajdera. Znovu sme však stratu dokázali zmazať a o chvíľu vyrovnal z penalty Pačinda. V záverečnom boji o tri body už gól nepadol, a tak sa delia po remíze 2:2.

V úvode stretnutia sa do toho obe družstvá pustili zostra, v prvej tutovke sa ocitla naša zimná posila Nafiu, no Belaník už v 2. minúte vytiahol skvelý zákrok. Mladí šošoni sa na začiatku ako keby báli skúsenejšieho súpera a tak sme si v úvode vypracovali územnú prevahu. Chýbala nám však presnosť vo finálnej fáze a tak sme dobré náznaky príležitostí nedokázali premeniť na úvodný gól stretnutia. Po hluchšej fáze sa to rozbehlo od 33. minúty. Šnajder stredom rozbehol akciu, posunul loptu do kraja na Trabalíka, na ktorého ako keby zabudla obrana v oranžovom a ten presnou strelou k bližšej žrdi aj za pomoci tyče nedal Valachovi šancu - 1:0. Hneď o dve minúty  sme však mohli vyrovnať, proti Lačnému v stopercentnej šanci zázračne zasiahol nohou Belaník. Po rohovom kope sa odrazila lopta zase k produktívnemu Jakúbekovi, ktorého na dvakrát zblokoval Matúš Capko. Ďalšiu sériu rohov sme však už dokázali využiť a po hlavičke Lačného bolo pod Dubňom vyrovnané – 1:1.

foto zdroj: Daniel Stehlík I cvaksk.sk

Po prestávke sme bez zmien v zostave vstúpili na ihrisko so snahou streliť druhý gól, opäť sme si vypracovali územnú prevahu, chýbal nám však pokoj vo finálnej fáze. Ukážkovú akciu na jeden dotyk nám tak ukázali v 58. minúte domáci. Rozohrávku od stopérov si narazil Marián Weber so Šnajderom a ten prízemnou krížnou strelou prekonal po druhýkrát Valacha  - 2:1. O pár minút sme zahrávali priamy kop, k odrazenej lopte sa dostal Jakubko a po zákroku naňho v šestnástke sme  dostali možnosť zahrávať pokutový kop. Pačinda ho rutinérsky do protipohybu brankára premenil a v 67. minúte vyrovnal na 2:2. V závere hra nabrala poriadny spád, keďže oba tímy neboli spokojné iba s jedným bodom. Päť minút pred koncom sme sa všetci radovali predčasne, keď pri góle Sagnu mával postranný rozhodca ofsajd. Napokon sa tak body delili po remíze 2:2.

II. liga, 24. kolo, 2022/2023: MŠK Žilina „B“ 2:2 (1:1)  FC Košice

MŠK Žilina : Belaník - Mensah, Leitner, Ndjeungoue - Kopásek, Stojchevski, Šnajder (C), Capko (75. Owusu) - Trabalík (85. Adang), Addo, Weber (67. Bile)

FC Košice Valach - Jakubko, Jonec, Šindelář - Gallovič, Jakúbek, Varga, Mizerák - Pačinda, Lačný (59. Sagna), Nafiu (59. Liener)

Góly: 33. Trabalík, 58. Šnajder - 42. Lačný, 67. Pačinda (pok. kop)

ŽK: 19. Mensah, 58. Šnajder, 86. Adang - 34. Varga, 48. Šindelář

Diváci: 169

Rozhodca: Smolák - Štofik, Roszbeck

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice"Z našej strany to bol kvalitný výkon, chlapci chceli zvíťaziť, boli sme počas celého zápasu lepším tímom. Počas zápasu sme si vypracovali viac gólových šancí, musíme byť však efektívnejší. Museli sme doťahovať, chlapci dokázali dvakrát vyrovnať, všetka česť chlapcom. Počas celého zápasu išli trpezlivo za víťazstvom. Musíme byť v tom zakončení chladnokrvnejší a odchádzali by sme s troma bodmi, takže toto bol náš najväčší problém. Hoci treba povedať, že na konci sme dali regulárny gól, ktorý nám rozhodca nepochopiteľne neuznal a obral nás o niečo, čo si chlapci zaslúžili. Škoda toho, chceli sme tri body, ale nevešiame hlavy. Stiahli sme Prešov o bod ale mohlo to byť o tri, ale ideme sa o to ďalej pobiť. Do konca je šesť kôl a my sa o to pobijeme do konca aby sme naplnili naše ciele.“