REVIEW I Zo Šamorína si odvážame cenné víťazstvo 1:0, rozhodol Jonec.

  • 26.03.2023
  • Vytlačiť

Nedeľňajšie popoludnie patrilo v Šamoríne futbalu, naši chlapci sa predstavili na pôde domáceho FC ŠTK 1914, ktoré bolo po 21. kole na siedmom mieste s jedenásť bodovým odstupom. Dôležitý zápas naši chlapci nakoniec zvládli a po góle Michala Joneca z 80. minúty si z juhu Slovenska odvážame cenné tri body.

Zápas v ktorom domáci nemali čo stratiť a naopak naši chlapci potrebovali zvíťaziť sa od začiatku odohrával prevažne medzi šestnástkami. Prvý polčas sa niesol v opatrnom duchu, ani jeden tím nechcel urobiť zbytočnú chybu a posadiť tak súpera na koňa. Prvú vážnejšiu príležitosť mali nakoniec naši chlapci, keď sa v dobrej príležitosti ocitol Sagna, hlavou však nezamieril presne. Domáci postupne vyrovnali hru a výsledkom boli dve nebezpečné situácie, ktoré však pozorný Valach bezpečne zlikvidoval. V závere polčasu sa opäť pripomenul Sagna, center na zadnú žrď však nakoniec hlavou do siete nedokázal usmerniť ani na druhý pokus. Polčas sa tak skončil výsledkom 0:0.

Do druhého polčasu poslal tréner Anton Šoltis dvoch nových hráčov, Lienera nahradil Lačný a namiesto Magdu prišiel na ihrisko Nafiu. Začiatok druhého polčasu však napriek tomu patril domácim, ktorí sa rýchlymi kombináciami dostávali pred našu šestnástku, ich pokusy však končili buď vedľa našej brány alebo na v pohode chytajúcom Valachovi. Najväčšiu príležitosť otvoriť skóre zápasu však mal v 63. minúte Matej Jakúbek, ktorý po krásnej prihrávke Pačindu trestuhodne zoči voči brankárovi domácich minul. Žlto - modrí postupne zvyšovali obrátky a vytúženého gólu sme sa nakoniec dočkali v 80. minúte po rohu, ktorý zahrával Nafiu. Jeho roh predĺžil hlavou Lačný a Michal Jonec sa v ťažkej pozícii na zadnej žrdi nemýlil -1:0. V závere sme ešte mohli naše vedenie zvýšiť, svoje dobré príležitosti však Lačný a ani Šindelář nedokázali premeniť. Zo Šamorína si tak nakoniec  odvážame cenné a dôležité víťazstvo 1:0.

II. liga, 22. kolo, 2022/2023: FC ŠTK 1914 Šamorín 0:1 FC Košice

FC ŠTK 1914 : Veszelinov - Bahi, Pančík, Nagy (C), Baez  - Mendes, Moumou, Leginus (66. Szabó), Owusu - Yarosh, Mojžiš (76. Bögi)

FC Košice : Valach – Magda (46. Nafiu), Krivák (C), Šindelář – Petrák, Gallovič, Jakúbek (66. Jonec), Varga - Pačinda (90. Golikov), Sagna, Liener (46. Lačný)


Gól : 80. Jonec

Žlté karty: 17. Nagy, 55. Yarosh, 70. Baez – 49. Petrák, 54. Gallovič, 66. Lačný

Rozhodovali: Pavel Ochotnický – Adam Jakkel, Pavel Jánošík

568 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice"Veľmi dôležité tri body. Ten priebeh zápasu nebol ideálny, boli sme v takom hernom kŕči, ale treba chlapcov pochváliť zato, že ten zápas oddreli a odbojovali. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, verím, že nás to naštartuje a že sa to odzrkadlí v ďalších zápasoch.“

Michal Jonec, strelec víťazného gólu : "Odohrali sme náročný zápas, hral sa futbal hore dole. Aj Šamorín aj my sme mohli dať gól, ale sme radi, že sme urvali 3 body v ťažkom zápase na súperovom ihrisku. Za gól som rád ,videl som, že Lačko to predĺžil po rohu a ja som to zatváral a so šťastím napálil do brankára od ktorého sa to odrazilo do bránky."

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na domácom ihrisku v KFA už v sobotu 1.4., naším súperom bude tím FC Petržalka. Zápas sa kvôli hokejovému semifinále netradične začína o 15:30.

Vstupenky si môžete zakúpiť online tu: https://bit.ly/vstupenky_online_FCKE-PETRZALKA


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI