REVIEW I Zaslúžené a dôležité víťazstvo v Púchove

• 08.10.2022

Sobotňajšie popoludnie patrilo v Púchove našim chlapcom, keď v 12. kole zaslúžene zvíťazili 2:0. Do streleckej listiny sa tentokrát zapísali premiéroví strelci a z Považia si tak odvážame dôležité tri body.  V tabuľke nám tak aj naďalej patrí priebežná líderská pozícia. Už v utorok čaká našich chlapcov domáci zápas Slovnaft cup-u , keď našim súperom bude KFC Komárno. Zápas sa začína o 15:30.

Zápas 12. kola mali naši chlapci pod kontrolou už od začiatku. Už v 3. minúte si vynikajúco zahraný rohový kop Golikova našiel v pokutovom území Jakúbek a hlavou opečiatkoval hornú žrď bránky! V 15. minúte sa premiérového gólu v žlto-modrom drese dočkal Olexander Golikov, keď si na hranici pokutového územia spravil priestor na strelu a nádhernou obaľovačkou poslal loptu nechytateľne k pravej žrdi - 1:0. Nasledujúce minúty sa odohrávali prevažne v strede ihriska, domácich sme do ničoho vážneho nepustili, naopak v 35. minúte sa Patrik Voleský z ničoho nič osamotený rútil na bránku, jeho krížna strela len tesne minula tyč! Do kabín sme tak odchádzali s jednogólovým vedením.

Druhý polčas nám ponúkol rovnaký priebeh ako prvý, naši chlapci výborne vykrývali stred ihriska a domácich nepúšťali do žiadnych príležitostí, naopak postupne sme si vypracovali dve dobré príležitosti. Najprv v 52. minúte prestrelil bránku Strelčíka Majdan a následne sa v 58. minúte nedokázal presadiť ani Liener, ktorý ťažil zo spolupráce Golikov - Pačinda. Po Pačindovej spätnej prihrávke našiel Erik iba náruč dobre postaveného domáceho brankára. Rozhodnutie tak priniesla 77. minúta, keď sa rýchla kontra nášho tímu skončila druhým gólom! V hlavnej úlohe boli obaja striedajúci hráči. Landing Sagna sa dokázal presadiť v bežeckom súboji a krížnou prihrávkou našiel pred bránkou osamoteného Borisa Turčáka, ktorý svoju príležitosť s prehľadom premenil  na 2:0. Pochvalu si zaslúži takisto Pačinda, ktorý bravúrne vysunul do brejku Sagnu. Záver už naši chlapci s prehľadom kontrolovali a tak sa môžeme tešiť zo zaslúženého víťazstva.

II. liga, 12. kolo, 2022/2023: MŠK Púchov 0:2  (0:1)  FC Košice

MŠK Púchov: Strelčík (C) – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko  - Biricz, Loduha, Michlík (56.Holáň), Pucheľ (56.Mráz) - Martinček (77.Kapusniak), Holiš

FC Košice : Kira – Majdan, Krivák (C), Jonec, Magda  - Golikov (65.Turčák), Liener (70.Gáll), Gallovič, Jakúbek - Pačinda (86.Gladiš), Voleský (70.Sagna)

Góly : 15. Golikov, 77. Turčák

Žlté karty: 90. Biricz  - 83. Pačinda, 90. Krivák

Rozhodovali:  Anton Ihring  –  Daniel Poláček, Tomáš Vorel

750 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme chceli, prehustili sme strednú zónu a domácich sme nepustili do kolmých lôpt, vedeli sme, že sú herne na tom veľmi dobre. Takže z tohto hľadiska tých 25 minút to bolo dobré, boli sme nebezpeční, hneď v úvode sme mali dobrú príležitosť, keď Maťo Jakúbek nastrelil žrď. Dali sme úvodný gól. Potom nás súper v strede ihriska trošku prehrával, ale do ničoho nebezpečného sme ho nepustili. Škoda nepremenenej príležitosti Paťa Voleského, mohli sme to ukľudniť už do polčasu. Po zmene strán a po zmene systému, sme to mali čo sa týka defenzívy pod kontrolou, chlapci pracovali veľmi dobre. Súper hrozil len zo štandardiek. Striedajúci hráči priniesli oživenie, takto si to predstavujeme, aby boli prínosom na ihrisku. Ešte raz musím chlapcom za dnešný výkon poďakovať, víťazstvo nás samozrejme teší, ale už sa musíme koncentrovať na najbližší domáci pohárový zápas, ktorý nás čaká v utorok.

Alexander Golikov, strelec gólu FC Košice: Som veľmi rád, že sa mi podarilo streliť svoj prvý gól za Košice, ale najdôležitejšie je, že sme získali tri body a išli krok po kroku k nášmu cieľu! Súper nebol ľahký, veľmi bojovné mužstvo! Na tento zápas musíme zabudnúť a už sa pripravovať na ďalší, zostáva päť zápasov, v ktorých musíme brať maximum bodov!!!

Boris Turčák, strelec gólu FC Košice: „Tak z môjho premiérového gólu v drese Košíc mám samozrejme radosť, som rád, že som chlapcom takto pomohol. Bola to v prvom rade vynikajúca práca Landyho s Erikom Pačindom, ale dôležité je v prvom rade víťazstvo. Myslím si , že sme mali celý zápas pod kontrolou, kvalita bola na našej strane a sme veľmi radi, že sme to potvrdili aj výsledkom, víťazstvo zo súperovej pôdy sme už veľmi potrebovali. Dnes sa z neho všetci veľmi tešíme, ale už sa pozeráme dopredu, v utorok nás čaká pohárový zápas a chceme v ňom uspieť.