REVIEW I Z Petržalky vezieme nakoniec len jeden bod za remízu 2:2

• 04.09.2022

Nedeľňajšie dopoludnie v Bratislave patrilo druholigovému futbalu, za starým mostom sa proti domácej Petržalke postavili naši chlapci a diváci videli dobrý futbal okorenený štyrmi gólmi, po dvoch na oboch stranách. Z hlavného mesta si tak nakoniec odvážame jeden bod za remízu 2:2.

Kto čakal opatrný úvod z oboch strán, mýlil sa. Od úvodných minút sa v Petržalke hral otvorený futbal. Úvod patril domácim, ktorí vyrukovali s vysokým napádaním našej rozohrávky hlboko na našej polovici a nám chvíľu trvalo kým sme sa s vysokým pressingom dokázali vyrovnať. Po piatich minútach však prevzali iniciatívu naši chlapci, začali sme rýchlejšie a presnejšie kombinovať, čím sme získali kontrolu nad stredom poľa a prvé šance na seba nenechali dlho čakať. Do dobrých príležitostí sa dostal dvakrát aktívne hrajúci Jakúbek a gólom mohol skončiť aj záver pred brankárom Sokolom po nepríjemnom centri Turčáka. Napriek tomu prvý veľký náznak šance patril domácim, v 21. minúte sa už dostával do samostatného úniku skúsený útočník domácich Harba, brankár Kira však včasným vybehnutím loptu odhlavičkoval do bezpečia. V 26. minúte sme sa však do vedenia dostali my, po rohovom kope Pačindu ostal v šestnástke nestrážený Jakúbek a hlavou otvoril skóre stretnutia - 0:1. Hneď nato v 29. minúte sa ocitol vo vynikajúcej príležitosti Sagna, po spätnej prihrávke Jakúbeka však z hranice šestnástky prestrelil. Gólom sa neskončil ani nájazd Sagnu z 38. minúty, z vnútra šestnásky sa pokúsil prestreliť Sokola, domáci brankár len s námahou vytlačil strelu na roh. Do konca polčasu už žiadny gól nepadol a do kabín sme tak odchádzali s vedením 1:0.

Do druhého polčasu sme vstúpili vynikajúco. V 55. minúte sa po strele Gálla najlepšie zorientoval Pačinda a jemným tečom nám zabezpečil vedenie 2:0. Domácich tento gól nezlomil, naopak, po prestriedaní v 60. minúte postupne začali ovládať stred poľa a získavali územnú prevahu. V 72. minúte sa z hranice šestnástky krásnou strelou do šibenice presadil Štefanec - 1:2. Stupňujúcu aktivitu domácich odmenil vyrovnávajúcim gólom zo 78. minúty Sliacky, ktorý sa dostal k lopte po trme vrme v našej šestnástke, kedy sme nedokázali ani na trikrát odkopnúť loptu do bezpečia, na štvrtý pokus už ostal brankár Kira bezmocný a skóre sa menilo na 2:2. Domácich bolo od tohto momentu plné ihrisko, ale vyhrať chceli oba tímy a tak sme ešte v samom závere videli po jednej príležitosti na oboch stranách. Najprv sa v dobrej príležitosti nedokázal presadiť Gáll a v závere zblokoval nebezpečnú strelu Harbu Gallovič.

Z Bartislavy si tak aj napriek vedeniu o dva góly odnášame nakoniec len jeden bod.

II. liga, 8. kolo, 2022/2023: FC Petržalka 2:2  (0:1)  FC Košice

FC Petržalka : Sokol – Kuník , Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský (60.Štefanec), Obročník, Lásik (C), Brigant (60.Sliacky), Pittner (46.Spáčil), Harba (90.Gerebenits)

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Pavúk, Golikov – Turčák (82.Majdan), Gallovič, Jakúbek, Pačinda (C), Sagna, Smieško (53. Gáll)

Góly : 72. Štefanec, 78. Sliacky - 26. Jakúbek, 55. Pačinda

Žlté karty: 50. Lásik, 78. Obročník, 85. Sokol, 90. Stašík  –  43. Gallovič

Červená karta : 85. Krnáč ( tréner brankárov )

Rozhodovali: Pavel Ochotnický –  Peter Čajka, Denis Poruban

463 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko...zo zápasu ktorý sme mali pod kontrolou sme zbytočne urobili drámu a domácich sme vrátili do zápasu a nakoniec prišiel aj vyrovnávajúci gól. Neviem si to vysvetliť, cez polčas sme chlapcov nabádali, aby hrali s rovnakým dôrazom ako v prvom polčase, za stavu 2:0 sme si asi mysleli, že sa to uhrá samo. Toto sa nemôže stávať, takýto zápas musíme dobojovať, lebo súper bol nepríjemný fyzicky a musíme to ukopať, pre mňa je to nepochopiteľné...Škoda tohoto zápasu, boli to ľahko pustené dva body...“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice: Prvý polčas sme hrali slušne, podľa našich predstáv, dobre sme kombinovali, držali sme loptu a zaslúžene sme šli do vedenia po štandartke.  Po prestávke sme pokračovali v slušnom výkone z čoho sme dali na 0:2 a zápas sme mali pod kontrolou. Bohužiaľ, nakoniec sme si pokazili vyhratý zápas ,v ktorom sme stratili 2 body....Hlavne gól na dva dva sme nezvládli, neodkopli sme        jednoduchú loptu a to nás stálo víťazstvo....“

Matej Jakúbek, strelec úvodného gólu FC Košice: „Tak v prvom rade nás veľmi mrzí tento výsledok, lebo vieme, že sme mohli brat tri body. Vedeli sme kde má Petržalka svoje silné stránky a akým štýlom sa budú prezentovať. Myslím si, že prvý polčas nám celkom vyšiel, mali sme tam pár príležitosti na skórovanie a súpera sme moc do šancí nepúšťali. Prvý gól padol po rohovom kope, ktorý zahrával Pači, snažil som sa uvoľniť a trafit bránu čo sa mi aj hlavou podarilo. Predtým som mal 2-3 šance z ktorých sa mi gól nepodarilo streliť, takže som rád aspoň za tento gól. Išli sme zaslúžene do vedenia a na konci polčasu mal veľkú šancu ešte Sagna, škoda že nepremenil. V druhom polčase sme nechceli poľaviť, podarilo sa nám streliť druhý gól. Do 65. minuty to vyzeralo, že zápas zvládneme. Posledných 25-30 minút sme ale zápas nemali pod kontrolou, super nás zatlačil, vypracoval si nejaké príležitosti a strelil kontaktný gól, ktorých ich ešte viac nakopol. My sme neboli takí kompaktní a Petržalka to potrestala. Strelila druhý gól, trošku aj so šťastím, kedy sme neboli dôrazní v 16tke a nevedeli loptu odkopnúť. V závere sme chceli ešte streliť víťazný gól, ale nepodarilo sa a preto berieme z Bratislavy len bod. Čo sa nám v konečnom dôsledku trošku máli, keďže sme to mali dobre rozbehnuté. Takéto zápasy jednoducho musíme zvládnuť do víťazného konca.