REVIEW I Z Myjavy si odvážame tri body, rozhodol Sagna .

• 23.10.2022

Sobotňajší podvečer patril na Myjave našim chlapcom, keď si v 14. kole pripísali dôležité víťazstvo 1:0. O víťazstve rozhodol v 59. minúte svojím šiestym gólom Landing Sagna.  V tabuľke nám tak aj naďalej patrí priebežná druhá priečka. Najbližšie sa naši chlapci predstavia doma v sobotu 29.10., keď našim súperom bude tím  FK Rača . Zápas sa začína o 18:00.

Do zápasu 14. kola vstúpili obe mužstvá aktívne . Už v 2. minúte domáci zahrávali rohový kop po ktorom z voleja vyskúšal pozornosť Kiru domáci Arthur. V 3. minúte sa do veľkej šance pre zmenu dostali naši chlapci, ale najprv Turčák a po ňom Sagna domáceho brankára neprekonali. Hra sa následne ukľudnila, naši chlapci však mali loptu častejšie na svojich kopačkách a kontrolovali jej priebeh. Postupne sa do dobrej príležitosti dostali Krivák po centri Lienera a sklepnutí Jakubka a v 23. minúte aj Sagna, ktorého strelu brankár domácich Kubica len s námahou vyrazil na roh. Nasledujúce minúty sa odohrávali prevažne v strede ihriska, domácich sme do ničoho vážneho nepustili, náznak šance si vypracoval Spartak len v 30. minúte, Olejník však zakončoval po centri Pekára len tesne vedľa. Do kabín sme tak odchádzali za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý polčas nám ponúkol rovnaký priebeh ako prvý, naši chlapci výborne vykrývali stred ihriska a domácich nepúšťali do žiadnych príležitostí, domáci dokázali byť nebezpeční len zo štandardných situácii. Dvakrát nám takto po štandardkách pohrozil aktívne hrajúci Olejník, v oboch prípadoch však len tesne minul našu bránu. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 59. minúte, kedy autové vhadzovanie domácich vystihol Jakúbek, kolmou prihrávkou vysunul Sagnu a ten z vnútra šestnástky prestrelil domáceho Kubicu 1:0. V 75. minúte mohol o výsledku definitívne rozhodnúť Krivák, jeho tvrdú strelu z piatich metrov však brankár Kubica zázračne vyrazil nad bránu. Záverečné minúty už naši chlapci domácich do ničoho vážneho nepustili a z Myjavy si tak odvážajú veľmi dôležité víťazstvo po výhre 1:0.

II. liga, 14. kolo, 2022/2023: Spartak Myjava  0:1  (0:0)  FC Košice

Spartak Myjava: Kubica – Benovič (78.Martišiak), Pekár (C), Olejník, Cisár, Toman, Lopušan (68.Tancík), Mareš, Arthur (88.Buchel), Čurik, Svarík

FC Košice : Kira – Jonec, Krivák (C), Jakubko  - Majdan, Golikov, Liener (90.Gladiš), Gallovič, Jakúbek, Turčák (84.Gáll) - Sagna (90.Voleský),

Góly : 59. Sagna

Žlté karty: 27. Toman, 86. Svatík , 88. Mareš - 44. Jakubko, 46. Krivák, 57. Majdan, 88. Kello

Rozhodovali:  Marián Ruc – Ján Pozor, Miloš Lalo

534 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Tak samozrejme po tých dvoch domácich nešťastných prehrách sme dnes potrebovali víťazstvo. Nebol to ľahký zápas, domáci boli nebezpeční, ale vedeli sme čo od nich môžeme očakávať, vedeli sme, že budú hroziť hlavne zo štandardných situácii a tie sme si vzadu ustrážili. Párkrát nás podržal aj Matúš, ale celkovo sme podali veľmi zodpovedný, kolektívny výkon a myslím si, že sme si to víťazstvo zaslúžili. Možno sme o ňom mohli rozhodnúť už skôr, škoda niektorých nepremenených šancí, ale opakujem, dôležité dnes bolo víťazstvo a to sa nám dnes podarilo. Musím chlapcov pochváliť za prístup a nasadenie, ale už sa pozeráme dopredu, máme pred sebou zvyšné tri zápasy a tie budeme chcieť zvládnuť čo najlepšie.

Matúš Kira, brankár FC Košice: Chceli sme odčiniť domácu prehru so Slovanom, celý týždeň sme tvrdo pracovali a výsledok sa dostavil. Možno to nebol miestami oku lahodiaci futbal, ale dôležité sú tri body. Podali sme zodpovedný, kolektívny výkon a výsledok sa dostavil, možno sme ešte mohli premeniť nejaké šance a rozhodnúť o výsledku skôr, ale opakujem, rozhodujúce je víťazstvo a ideme ďalej.

Ján Krivák, kapitán FC Košice: „Vedeli sme o čo tu hráme, potrebovali sme dnes víťazstvo, chceli sme odčiniť domáce zaváhanie. Výsledok samozrejme potešil, pripísali sme si veľmi dôležité body, ale potrebujeme ich teraz v domácom prostredí potvrdiť v oboch nastávajúcich zápasoch, sústredíme sa už na najbližší domáci zápas.