REVIEW I Z Komárna si odvážame bod po bezgólovej remíze 0:0.

• 05.03.2023

Nedeľnajšie popoludnie patrilo v Komárne futbalu, naši chlapci sa predstavili na pôde domáceho KFC, ktoré bolo po 18-tich kolách na treťom mieste so šesť bodovým odstupom. Súboj tabuľkových susedov góly nepriniesol a tak si z Komárna odvážame jeden bod.

Šláger 19. kola veľa futbalovej krásy neponúkol. Zápas sa hral na veľmi zlom teréne a za stáleho nepríjemného vetra, ktorý hráčom sťažoval pokusy o kombinačnú hru. Boli sme tak svedkami zápasu plného osobných súbojov a nervozity na oboch stranách. Úvodná štvrť hodina  zápasu však napriek tomu patrila našim chlapcom, bohužiaľ, bez gólového efektu. V 7. minúte bol po závare v šestnástke domácich stiahnutý Sagna, rozhodca Libiak však súboj neposúdil ako nedovolený. Najväčšiu príležitosť sme si vypracovali v 25. minúte. Volej Pačindu z hranice šestnástky však letel tesne nad bránu domácich po ideálnom priklepnutí hlavou od Sagnu. V 29.minúte mali pre zmenu najväčšiu príležitosť na skórovanie domáci. Svoje malé zaváhanie však Kira napravil, keď hlavičku domácich smerujúcu do našej siete dokázal na dvakrát zneškodniť. V 43. minúte sa Šimko nedohodol s Brédom a Sagna mohol zakončovať do prázdnej brány, domáci kapitán však svoju chybu sklzom napravil. V závere polčasu sme kopali 5 rohov v krátkom slede, nakoniec bez gólového efektu.

foto zdroj: Karol Scholtz @kfckomarno

Druhý polčas nepriniesol žiadnu zmenu, obe mužstvá vychádzali z pozornej defenzívy v snahe neponúknuť súperovi priestor na kombinačnú hru. V 49. minúte sa po centri z pravej strany a súboji Sagnu v dobrej príležitosti ocitol Jakúbek, jeho volej pozorná obrana domácich  zblokovala. V 52. minúte vysunul Pačinda Sagnu, avšak jeho krížna strela minula bránu domácich . Následne sa hra opäť odohrávala medzi šestnástkami. Domáci hráči si vypracovali niekoľko štandardných situácii, ktoré naši chlapci na čele s Kirom dokázali eliminovať. V opatrnom a nervóznom závere už ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať a zápas sa tak skončil bezgólovou remízou 0:0.

II. liga, 19. kolo, 2022/2023: KFC Komárno 0:0 FC Košice

KFC Komárno : Bréda - Šmehyl, Špiriak, Šimko (C). Šurnovský (4.Horodník) - Németh, Ožvolda, Druga (46.Antal), Štepanovský - Ganbold (88.Bayemi), Tóth (76.Mészáros)

FC Košice : Kira – Jakubko, Krivák (C), Šindelář – Mizerák, Gallovič, Jakúbek, Turčák - Pačinda, Sagna, Nafiu (81. Lačný)

Žlté karty: 27. Špiriak, 27. Štepanovský, 60. Ožvolda – 27. Mizerák, 85. Gallovič.

Rozhodovali: Maroš Libiak – Ján Pozor, Peter Čajka

364 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: "Máme za sebou zápas na veľmi zlom teréne, asi najhoršie ihrisko v druhej lige. Veľmi sa na tom kombinovať nedalo a z toho vyplynula aj naša taktika, hrať jednoducho. Bol to veľmi fyzicky náročný zápas, veľa súbojov. Zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Skôr to bolo o súbojoch o štandardných situáciách. Myslím si, že sme tam mali dve tri možnosti skórovať, súper tam mal jednu príležitosť. Ale v defenzíve sme to odpracovali a odskákali, mali sme to pod kontrolou, takže z tohto hľadiska to bolo v poriadku. V ofenzíve nám chýbalo možno trošku šťastia, možno nejaká odrazená lopta keby sa ku nám na tomto teréne odrazila. Chlapci išli za víťazstvom, chceli sme tu vyhrať, chceli sme tri body. Chýbalo nám trošku športového šťastia. Sporný moment v siedmej  minúte, myslím si, že tam mohla byť pískaná penalta za zákrok na Sagnu, možno keby sme išli do vedenia, tak ten zápas by sa vyvíjal inak, ale na možno sa nehrá. Odchádzame s bodom, nechceli sme tu prehrať, máme Komárno pod sebou na šesť bodov. Pozeráme sa teraz pred seba, máme pred sebou dosť zápasov, budeme sa snažiť naháňať Prešov a uvidíme ako sa nám to bude dariť.“

Erik Pačinda, kapitán mužstva : "Vedeli sme čo nás tu čaká. Komárno je nepríjemný súper, ktorý hrá na nakopávané lopty. Napriek tomu sme ich nepustili do žiadnej šance. Bod z vonku sa stále počíta. Na takom ihrisku sa ani nič iné nedalo ako bojovať a nakopávať dlhé lopty."