REVIEW I Z Humenného nakoniec len s jedným bodom.

• 21.08.2022

Východniarske derby veľa dobrého futbalu neponúklo, diváci sa nakoniec gólu nedočkali. Z Humenného si tak odvážame jeden bod za bezgólovú remízu 0:0.

Už úvod prvého polčasu naznačil s čím vyrukujú domáci. Dôraz v osobných súbojoch a napádanie našich chlapcov začali domáci už pri zakladaní útoku. Počas celého prvého polčasu sme tak boli svedkami bojovného a takticky zviazaného futbalu. Najviac vzruchu priniesla 25. minúta, kedy Hamuľák nevyberaným zákrokom vyradil z hry Joneca, začo dostal zaslúženú červenú kartu. Zákrok vyvolal vlnu emócii a žlté karty videli postupne domáci tréner Desiatnik a z nášho tábora asistent trenéra Duda. Zraneného Joneca následne vystriedal v 29. minúte Majdan. Nervózny prvý polčas sa tak odohrával prevažne medzi šestnástkami a do žiadneho zakončenia sa nedostal ani jeden tím.

Do druhého polčasu sme nastúpili s dvoma zmenami v zostave, Lienera vystriedal Pedro Martinéz Garcia a Smieška uzdravený Boris Turčák. Ani zmeny v zostave trénera Antona Šoltisa však vytúžený gólový efekt nepriniesli. Domáci naďalej pozornou defenzívou a obrovským nasadením odolávali našim pokusom už v zárodku našich akcií. Stretnutie sa tak aj naďalej odohrávalo v bezpečnej vzdialenosti od brány domáceho brankára Slávika. Najviac vzruchu priniesla až záverečná desaťminútovka. Najprv sa v 80. minúte vo výbornej príležitosti ocitol vo vnútri šestnástky osamotený Pačinda, avšak jeho dobre mierenú strelu domáci brankár Slávik s vypätím všetkých síl vytlačil na roh. Rozhodnutie mal na kopačke v 88. minúte Sagna, ktorý sa po Jakúbekovom vyhratom vzdušnom súboji  ocitol zoči voči brankárovi domácich. Z troch metrov však namieril priamo do jeho náruče. Hektický záver sa niesol v znamení ohromnej bojovnosti domácich, často až na hrane a za cenu nevyberavých zákrokov. Po jednom z nich videl žltú kartu striedajúci Jurčišin. V samotnom závere sme mohli prísť aj o bod, keď sa v 93. minúte ocitol sám pred naším brankárom Streňo, ale Kiri naše mužstvo včasným vybehnutím zachránil od pohromy.

Z Humenného si tak aj po vyše 75- minútovej prevahe o jedného hráča v poli odnášame len jeden bod.

II. liga, 6. kolo, 2022/2023: FK Humenné 0:0 FC Košice

FK Humenné : Slávik – Zlacký , Kuc, Bednár, Vasiľ, Song (74.Jurčišin), Komár ( 85. Jančo), Dzúrik, Komjatý (74. Sedláček), Streňo (C), Hamuľak

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Jonec (29. Majdan), Pavúk – Gallovič (59. Gladiš), Jakúbek (85. Voleský), Liener (46.Martinez) – Pačinda (C), Sagna, Smieško (46. Turčák)

Žlté karty: 23. Streňo, 27. Desiatnik ( tréner ), 49. Bednár, 90. Jurčišin – 27. Duda ( as. trénera ), 32. Gallovič, 48. Martinez, 67. Gladiš, 80. Sagna

Červená karta : 25. Hamuľak

Rozhodovali: Boris Marhefka – Tomáš Straka, Tomáš Tuma

1.150 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Tak samozrejme vedeli sme čo nás v Humennom čaká, ťažké prostredie, náročný zápas. Čo sa týka agresivity súpera nemôžme byť spokojní, našej hre chýbala rýchlosť. Mali sme veľmi ľahké straty lôpt, nevedeli sme sa dostať do tempa a boli sme takí ťažkopádnejší. A z toho hľadiska ten celý zápas aj po vylúčení domáceho hráča nedopadol podľa našich očakávaní. Síce sme loptu mali väčšinou na našich kopačkách, ale okrem tej záverečnej desaťminútovky sme sa nevedeli presadiť. Nedokázali sme sa presadiť ani po krajoch, počas celého zápasu sme boli v útočnej fáze sterilní. Zápas celkovo z našej strany nebol ideálny. O to viac nás to môže mrzieť, zvlášť po vylúčení domáceho hráča. Škoda, že sme nestrelili aspoň ten jeden gól, takéto zápasy musíme dokázať doviesť do víťazného konca. Neostáva nám nič iné len sa z tohto zápasu poučiť a už teraz sa pozeráme len dopredu na najbližší domáci zápas.“

František Pavúk, obranca FC Košice: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo sme nevyužili početnú výhodu a stratili sme tak dva body. Súper bránil dobre a my sme si nevedeli vytvoriť viac šancí nato, aby sme to zlomili. Chýbala nám väčšia túžba, odhodlanie po víťazstve, preto si berieme len bod.“

Matúš Kira, brankár FC Košice: „Tak od začiatku to bol bojovný zápas s veľkým množstvom emócii. Od 25. minúty sme hrali presilovku o jedného hráča, ktorá nám viac uškodila ako pomohla. Neboli sme aktívny, skôr pasívny a nedokázali sme sa v útoku presadiť. Musíme začať strieľať góly, lebo nie sme dominantní v útočnej fáze a prichádzame tak o dôležité body.