REVIEW I Z Dubnice si vezieme tri body, dvoma gólmi rozhodol Jakúbek.

• 22.04.2023

Zápas proti poslednému tímu tabuľky sme zvládli a z Dubnice si odvážame tri body. O našom víťazstve rozhodol strelecky disponovaný Matej Jakúbek, ktorý zaznamenal oba naše góly a nechýbalo veľa, aby si na svoje konto pripísal aj hetrik. Súper z dna tabuľky duel zdramatizoval v prvom polčase, keď vyrovnával z prísne nariadenej jedenástky po nastrelenej ruke Jána Kriváka. Viac sme domácim nedovolili a ak by sme premenili aspoň polovicu príležitostí, zápas sa mohol skončiť aj výraznejším víťazstvom.

Zápas v Dubnici sme nemohli začať lepšie. Na úvodný gól sme čakali  21 sekúnd a zásluhou Jakúbeka sme šli do vedenia! Krásna akcia do ktorej sa zapojili Pačinda, Lačný, Nafiu, ktorý pripravil finálnu prihrávku. Do nej sa oprel Matej Jakúbek a zvnútra šestnástky sebavedomo prekonal Vavrúša - 1:0. Vynikajúci úvod sme mohli potvrdiť v 16. minúte, krížny center cez šestnástku domácich však poslal z voleja Mizerák len do bočnej siete. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu sme mali hru pod kontrolou, druhý gól sa nám však nepodarilo pridať. V 22. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Lačný, jeho strelu brankár domácich vyrazil na roh. Dobrú príležitosť mal aj kapitán Pačinda, výborne kopnutý priamy kop však Vavrúš stihol vytlačiť nad brvno. Nečakane tak udrelo na druhej strane. V 36. minúte nastrelili ruku Jána Kriváka a rozhodca Ruc nariadil prísny pokutový kop, ktorý domáci Babovič premenil - 1:1. V závere polčasu ešte mohol vrátiť vedenie nášmu tímu Turčák, jeho strelu brankár domácich bravúrne vyškriabal na roh. Do kabín sme tak odchádzali za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého polčasu poslal tréner Anton Šoltis Lienera namiesto Nafia a naši chlapci si vytvorili od začiatku hernú a územnú prevahu. V 51. minúte nás mohol dostať do vedenia Pačinda, ktorý hlavou takmer skóroval po centri Mizeráka, Vavruš však opäť vytiahol excelentný zákrok. O minútu neskôr sme sa však už mohli radovať. Lienerov prienik a prihrávku zužitkoval s prehľadom Matej Jakúbek, ktorý dravo vnikol do šestnástky a strelou k bližšej žrdi nedal domácemu brankárovi šancu - 2:1. V 54. minúte mohol skórovať aj Liener, brankár domácich bol však pozorný. Žlto-modrí si následne vypracovali ďalšie veľké príležitosti, v rozpätí troch minút mohli skórovať Lačný, Jakúbek a aj Pačinda. Brankár Vavruš však držal šance domácich na dobrý výsledok aj naďalej. Záver druhého polčasu už viac šancí nepriniesol, domácich sme do ničoho nepustili, naopak v samom závere ešte mohol skórovať kapitán Erik Pačinda, skóre sa však už nemenilo a tak si z Dubnice odvážame tri body po víťazstve 2:1.

II. liga, 26. kolo, 2022/2023: FK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:1)  FC Košice

FK Dubnica: Vavrúš – Pagáč (C), Martinek, Matúš, Rosenberger (56.Bagrincev), Urban (28.Isaac), Adamec (79.Švec), Rizie, Levai, Kramár, Babovič (79.Macedo)

FC Košice: Kira – Jakubko,Šindelář, Krivák - Mizerák (90.Petrák), Gallovič, Turčák (85.Golikov), Jakúbek - Nafiu (46.Liener), Pačinda (C) , Lačný (69.Gladiš)

Góly: 38. Babovič (pen.) – 1. Jakúbek, 52. Jakúbek

ŽK: 68. Rizie – 44. Pačinda , 88. Golikov

Diváci: 265

Rozhodca: Marián Ruc – Tomáš Vorel, Martin Borsányi

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice"Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, podarilo sa nám streliť rýchly gól, ale celkovo musím povedať, že nám ten prvý polčas herne veľmi nevyšiel. Prehrávali sme súboje, všade sme boli neskôr a súper nám svojím dôrazom robil problémy. V druhom polčase sme to zlepšili, pridali sme na pohybe a vyhrávali sme súboje. Ten druhý polčas bol celkovo pod našou kontrolou a zápas sme tak kontrolovali až do konca. Škoda niektorých nepremenených šancí, ale dôležité sú tri body, ktoré si odtiaľ vezieme domov. Chvíľu sa z toho potešíme, ale od utorka sa už koncentrujeme na ďalší zápas. Máme štyri kolá do konca, uvidíme načo to bude stačiť, ideme ďalej.“

Matej Jakúbek, strelec gólov: "Ďalší zápas vonku, mladý behavý súper, ktorý hra o záchranu. Chceli sme vstúpiť aktívne čo sa nám aj podarilo rýchlym gólom a teda peknou akciou. Potom sa hra začala kúskovať, vypadli sme z tempa a súper sa trošku dotiahol ale nemal žiadnu vážnejšiu šancu. Potom prišla trošku nešťastná ruka a teda penalta pre domácich, ktorú premenili. Cez polčas sme si zdôraznili v šatni čo treba aby sme uspeli. Súpera sme nepustili do žiadnej šance a my sme naopak tu svoju premenili a boli ďalšie veľké príležitosti kedy sme mohli ten zápas uzavrieť. Cieľ sme splnili a vezieme si 3 body do Košíc."