REVIEW I Z Dolného Kubína si odnášame tri body

• 14.08.2022
Dôležité víťazstvo na pôde nováčika v 5. kole II. ligy. V Dolnom Kubíne sme presvedčivo zdolali domáci MFK 4:0.

Záverečný duel 5. kola II. ligy sa v úvode niesol v opatrnom duchu. Obom mužstvám išlo oveľa, domáci túžili  po prvom bodovom zisku a naši chlapci si boli vedomí nutnosti víťazstva na pôde posledného tímu tabuľky. Aj napriek tomu mali naši chlapci od začiatku duel pod kontrolou s dobrým držaním lopty na svojich kopačkách. Po úvodnej štvrťhodine sa postupne dostali do dobrých streleckých príležitostí najprv novic v základnej zostave Smieško a potom aj Sagna, ktorý od trénera Šoltisa dostal dôveru premiérovo od začiatku stretnutia. Hlavne Sagnova tvrdá a dobre mierená strela do brvna si doslova pýtala úvodný gól zápasu. Aktívnu pätnásť minútovku sme korunovali otváracím gólom Michala Joneca v 32. minúte stretnutia. Úvodný gól priniesol ešte väčší pokoj na naše kopačky a do prestávky sa ešte v 37. minúte presadil aktívny Liener. Viacero sľubných príležitostí sme už do prestávky nedotiahli do úspešného konca , naopak súper po ojedinelej akcii pohrozil hlavičkou z vnútra šestnástky, avšak pokus domácich mal Kiri bezpečne pod kontrolou.

Krátko po zmene strán , v 52. minúte sa opäť presadil Liener a strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:0. Od tej chvíle na ihrisku naši chlapci jednoznačne dominovali a prezentovali sa viacerými pohľadnými akciami, ktoré sa mohli skončiť gólom. Vo veľkej príležitosti sa postupne ocitli Pačinda, Turčák a opätovne aj veľmi aktívne hrajúci Sagna. Definitívnu podobu výsledku zabezpečil svojím premiérovým gólom v 88. minúte Pedro Martinez Garcia, ktorý využil zaváhanie domáceho brankára a korunoval tak svoj návrat na ihrisko po dlhom a vážnom zranení. Naši chlapci tak presvedčivo zdolali nováčika na jeho pôde 4:0 a odvážajú si domov dôležité tri body!!!

II. liga, 5. kolo, 2022/2023: MFK Dolný Kubín - FC Košice 0:4 ( 0:2 )

MFK Dolný Kubín: Baláž – Lupták , Sopúch (C), Ončák (C), Janec, Zemko (73.Karas), Kubík, Farský, Kolorédy, Bača (46. Machaj), Otruba (89. Butkay)

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Jonec (46. Majdan), Pavúk – Gallovič, Jakúbek (79.Gáll), Liener (62.Martinez) – Pačinda (C) (79.Golikov), Sagna, Smieško (62. Turčák)

Góly : 32. Jonec , 37. a 50. Liener , 88. Martinez

Žlté karty: 54. Baláž, 56. Farský  – 11. Sagna

Rozhodovali: Matej Choreň – Milan Štrbo, Dušan Štofík

343 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „ Myslím si že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo, počas celého zápasu sme jasne dominovali. Vedeli sme že Dolný Kubín má svoje problémy, som rád že sme to využili a ukázali sme našu hernú kvalitu. Musíme však aj naďalej popracovať na efektivite, mali sme tam viacero možností ktoré sa mohli skončiť gólom. Som však rád, že chlapci preniesli na ihrisko to, s akým zámerom sme sem pricestovali a to presadzovať sa aktívnou hrou v krídelných priestoroch z čoho sme nakoniec vyťažili úvodné dva góly. Nula v defenzíve samozrejme poteší, je to dobrá vizitka práce celého mužstva. V zápasoch s ťažšími súpermi budeme mať na čom stavať.“

Matúš Kira, brankár FC Košice: „Za čisté konto som samozrejme rád, dodáva to aj celej našej defenzíve potrebné sebavedomie. Chceme v tom pokračovať aj naďalej. Defenzíva je pre nás veľmi dôležitá ak chceme byť úspešní. A víťazstvo, vedeli sme po čo sme sem prišli, splnili sme cieľ, ideme ďalej.“

Erik Liener, strelec dvoch gólov, hráč FC Košice: „Ďakujem veľmi pekne za gratuláciu, ale dôležité je to, že si domov vezieme 3 body. Vedeli sme čo nás čaká a od začiatku sme sa snažili vytvárať si šance a streliť prvý gól, ktorý nás ukľudní. Celkovo sme mali zápas pod kontrolou až na pár situácii kedy nás podržal "Kiri". Mali sme viac možností ešte v druhom polčase pridať ďalšie góly ale nakoniec nás to nemusí mrzieť.“