REVIEW I Víťazný úvod jarnej časti, Pohronie sme zdolali 2:0 po góloch Jakúbeka a Sagnu.

• 25.02.2023

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne znamenal prvý zápas našich chlapcov na domácej pôde v jarnej časti a zaslúžené víťazstvo nad ex-ligistom z Pohronia. Zápasu aj napriek priamemu prenosu nechýbala pekná divácka kulisa, keď si v chladnom februárovom počasí našlo cestu na štadión vyše 1.500 divákov.

Zápas 18. kola priniesol zaujímavý zápas na výborne pripravenom trávniku. Veľmi pekná návšteva, vyše 1.500 divákov bola zvedavá na prvé jarné vystúpenie našich chlapcov a nové posily v tíme. Od úvodného hvizdu sa v základnej zostave predstavili traja, Šindelář, Varga a Nafiu. Aktívne hrajúci Nafiu sa hneď v úvode presadil cez obrancov Pohronia, jeho spätná prihrávka z vnútra šestnástky však nenašla adresáta. Z úvodného tlaku sme nakoniec vyťažili gól v 19. minúte, keď ideálne zahraný rohový kop Pačindu predĺžil hlavou Šindelář a na zadnej tyči osamotený Jakúbek hlavou neomylne skóroval - 1:0. Naši chlapci pokračovali v nátlakovej hre a súpera počas celého prvého polčasu nepustili do žiadnej akcie, ktorá by znamenala nebezpečenstvo pre našu bránu. V 35. minúte sa do dobrej príležitosti dostával Pačinda, brankár Danko však včasným vybehnutím znemožnil nášmu kapitánovi skórovať po druhýkrát. V 44. minúte už mohlo byť 2:0,Pačinda posunul Jakúbeka do stopercentnej šance, ten z mierneho uhla prekonal hosťujúceho Danka, ktorý si síce siahol na loptu, ale tá smerovala do siete. Na bránkovej čiare ju stihol odkopnúť vracajúci sa Alex Holub. Do šatní sme tak odchádzali s vedením 1:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Naši chlapci do neho vstúpili s jasným cieľom, čo najskôr streliť druhý gól a zlomiť tak odpor hostí. Hneď v úvode sme si dokázali vytvoriť zaujímavú príležitosť, ale šanca Turčáka v 49. minúte po výbornom centri a následnej hlavičke ostala nevyužitá. V 55. minúte sme sa však už tešili z druhého gólu v sieti hostí. Akciu v strede poľa naštartoval efektnou pätičkou Nafiu, ktorý tak vysunul Mizeráka na ľavom krídle. Jeho center cez Bonsua prešiel aj cez Holuba a Landing Sagna  sa v sklze nemýlil - 2:0. V 64. minúte prišla jediná šanca hostí. Veljič len minútu po príchode na trávnik z 13 metrov neprekonal nášho brankára! Matúš Kira sa prezentoval vynikajúcim zákrokom a jeho strelu reflexívne vytlačil na roh. Kontra hostí troch proti jednému tak zostala nevyužitá! Už o štyri minúty mohlo byť definitívne rozhodnuté. Pačinda dobre načasovanou kolmou prihrávkou poslal do šance Miloša Lačného, ktorý však v ideálnej príležitosti len tesne minul bránu Danka. O dve minúty neskôr sa na hosťujúceho brankára rútil z rohu šestnástky osamotený Pačinda, jeho krížnu strelu odvrátil hlavou z opustenej brány Bonsu. Tretieho gólu sme sa nedočkali ani v 81. minúte, kedy sa na hranici jedenástky ideálne uvoľnil Erik Pačinda, jeho strelu do protipohybu však brankár hostí zneškodnil. Ešte predtým, v 75. minúte videl červenú kartu po druhej žltej hosťujúci Obadal a záver zápasu tak už naši chlapci dohrávali v pohode na polovici hostí.

II. liga, 18. kolo, 2022/2023: FC Košice 2:0  (1:0)  FK Pohronie

FC Košice : Kira – Jakubko, Krivák (C), Šindelář – Mizerák, Varga, Jakúbek (88. Sovič), Turčák - Pačinda, Sagna (65. Lačný), Nafiu (73. Liener)

FK Pohronie : Danko – Holub, Bonsu, Štrba (83.Hanes), Mráz (71.Pittner), Barbora (71.Laktionov), Urgela, Grendel (C), Mazan, Obadal, Tatar (62. Veljič)

Góly : 19. Jakúbek, 55. Sagna

Žlté karty: 32. Varga, 50. Pačinda – 25. Štrba, 47. Bonsu, 58. Obadal

Červená karta: 75. Obadal po 2. ŽK

Rozhodovali: Patrik Papuča – Tomáš Vorel, Ákos Juhos

1.521 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Máme za sebou úvodný zápas, za ktorý musím chlapcov pochváliť. Boli sme lepším mužstvom počas celého zápasu, chlapci zápas poctivo odmakali a mali nad ním po celý čas kontrolu. Škoda, že sme nepremenili šance, ktorých sme si vypracovali dosť, zápas sme tak mohli rozhodnúť oveľa skôr. Spokojný som s tým ako mužstvo pracovalo po strate lopty, bola tam agresivita a vysoký pressing, ktorý robil súperovi problémy. Som rád, že chlapci plnili to, čo sme celú prípravu nacvičovali a verím, že sa budeme ešte zlepšovať. Mrzí nás prísna žltá karta Vargu, ktorý nám tak bude v nasledujúcom dôležitom zápase chýbať. Máme však dostatočne široký káder a príležitosť tak dostanú iný. Zápas sa hral pred veľmi peknou návštevou, za ktorú sa chcem fanúšikom poďakovať a verím, že domov odchádzali spokojní.