REVIEW I V šlágri kola vysoké víťazstvo, štvorgólový Sagna

  • 28.08.2022
  • Vytlačiť

Povzbudení hladkým pohárovým postupom v Nacinej Vsi, vybehli futbalisti FC Košice do šlágra 7. kola druhej ligy proti Šamorínu s jednoznačným cieľom – vyhrať a vyhupnúť sa tak na čelo tabuľky.

Už vo štvrtej minúte však zaskočil vyše 1500 divákov v Košickej futbalovej aréne gól hosťujúceho Bálinta Csóku. Z krátkodobého omráčenia prebral hráčov v žltých dresoch moment z 30. minúty. Vysoko napádajúci Landing Sagna dostal hosťujúceho brankára Michala Trnovského pod tlak a jeho pokus o odkop zblokoval priamo do šamorínskej siete. Krátko po prestávke sa o otočenie skóre postaral kapitán Erik Pačinda a zvyšná časť zápasu sa už niesla v znamení koncertu senegalského útočníka Sagnu. Gólovú oslavu predviedol celkovo štyrikrát a výsledkom tak bol najvyšší triumf FC v aktuálnej sezóne.

„Možno sme potrebovali inkasovať gól na zobudenie. Po slabšom začiatku sme však ukázali silu. Vieme strieľať góly a na našom trávniku sa bude hrať všetkým ťažko,“ skonštatoval spokojným tónom po hladkej výhre 5:1 Erik Pačinda. Kuriózny vyrovnávajúci gól Sagnu bol podľa neho možno trochu šťastný, no zároveň išlo aj o súčasť herného zámeru. „Vraveli sme si, že musíme hrať vysoko a napádať ich. Sagna dostal brankára pod tlak a bol z toho gól, ktorý nás nakopol. Potom sme už hrali svoj futbal.“

Štyri góly senegalského útočníka predstavujú raritný výkon, ktorý potešil spoluhráčov i trénera Antona Šoltisa. „My chlapcov poznáme z tréningov a vieme, že vedia strieľať góly. Som rád, že teraz to predviedli aj divákom. Sagna je útočník a skórovanie teda od neho očakávame. Je tu na to. Strelil štyri góly a držím mu palce, aby mu to takto sypalo aj ďalej.“

„Konečne sme asi našli správneho útočníka,“ zareagoval s úsmevom na gólový koncert Sagnu kapitán Pačinda. „Verme, že mu to takto pôjde aj v ďalších zápasoch. V šatni ho určite zúčtujeme, ale on nerozumie slovensky ani anglicky a tak mu to budeme musieť nejako napísať do pokutového zoznamu.“

Strelecký koncert hrotového útočníka bol vyústením celkového výkonu košického tímu. „Odohrali sme veľmi kvalitný zápas a mužstvo podalo výborný výkon. Inkasovaný gól nás možno pribrzdil na pätnásť minút, ale potom sme produkovali veľmi dobrý futbal. Vyhrali sme po jednoznačnom výkone a pekných góloch. Sme teda spokojní. Pochváliť však musím aj Šamorín. Súper chcel hrať futbal a prispel k úrovni zápasu,“ skonštatoval tréner Anton Šoltis.

Hráči FC strelili pri dvoch tohtotýždňových víťazstvách celkovo deväť gólov, no úplne ideálne to ešte podľa kormidelníka žlto-modrého tímu nie je. „Ešte nie. Stále sú tam chybičky a musíme byť trpezlivejší. Podstatné však je, že chlapci chcú pracovať a zlepšujú sa. Chceme baviť ľudí, ale potrebujeme hlavne víťazstvá. Dostávame sa tam, kde chceme byť, ale ešte tam nie sme. Stále je na čom robiť.“

Herne to ešte lepšie byť môže, no tabuľkovo sú už Košice presne tam, kde by byť chceli. Na prvej priečke.

„Neberiem to tak, že sme prví. Podstatné je, že naše výkony sa zlepšujú. Po prvých kolách tam bola kritika na našu hru, ale ak budeme hrať takto, tak bude všetko v poriadku. Teraz sa potrebujeme pripraviť na Petržalku a uspieť aj tam,“ dodal Erik Pačinda.

II. liga, 7. kolo, 2022/2023: FC Košice 5:1 (1:1) FC ŠTK 1914 Šamorín

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Pavúk, Golikov – Gallovič, Jakúbek ( 80. Martinez), Turčák, (71. Majdan) ,Pačinda (C) (88. Magda) -  Sagna (88. Voleský), Smieško (46. Liener)

ŠTK Šamorín: Turnovský – Marič-Bjekič, Bahi, Nagy (C), Szolgai (85. Badjie), Leginus (89. Ferlťák), Szabó (89. Appiah), Dobranskyi, Csóka (85. Yarosh), Pančík, Bogi (74. Demjanovič)

Góly: 30. Sagna, 53. Pačinda, 61., 64. a 73. Sagna - 4. Csóka 

Žltá karta: 39. Jakúbek

Rozhodovali: Erik Gemzický –  Andrej Hrmo, Rastislav Kuba

1 527 divákov.Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI