REVIEW I Trebišov sme zdolali 2:0, premiérový gól Jakubka.

• 15.04.2023

Včerajšie sobotňajšie popoludnie patrilo v Košiciach futbalu. Naši chlapci sa predstavili na domácej pôde proti tímu Slavoj Trebišov, ktorý sa nachádzal po 24. kole na jedenástom mieste. Dôležitý zápas naši chlapci zvládli, a pred peknou diváckou kulisou sme zvíťazili 2:0.

Zápas v ktorom sme potrebovali víťazstvo za začal podľa predpokladov. Naši chlapci si vytvorili od začiatku územnú prevahu a bolo len otázkou času, kedy a kto otvorí skóre zápasu. Súper, ktorému sa v jarnej časti súťaže nedarí podľa očakávaní vyrukoval s pozornou defenzívou so snahou o rýchle protiútoky. Prvú veľkú šancu zápasu mal už v 8. minúte Nafiu, výbornú prihrávku za obranu súpera však na úvodný gól nezužitkoval a jeho lob preletel bránu hostí. Pozorná obrana Trebišova zachytávala naše pokusy ešte pred šestnástkou a tak sme sa do veľkých príležitostí nedostávali. Napriek tomu sa v 26. minúte dostal do dobrej príležitosti Jakubko. Jeho strieľaný center brankár hostí len s námahou vytlačil na roh. Práve po rohu sa premiérovo v našom drese presadil hlavou Jakubko a v 29. minúte poslal náš tím do vedenia - 1:0. V 35. minúte pohrozili aj hostia, po menšom zaváhaní obrany nás podržal uzdravený Kira. Do kabín sme tak odchádzali s jednogólovým vedením.

Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu. Naši chlapci sa snažili zvýšiť svoj náskok a súper pozornou defenzívou držal nádej na dobrý výsledok. Postupne sme získavali územnú prevahu a prichádzali aj veľké šance, ktoré však naši chlapci nedokázali premeniť. V 65. minúte sa dostal pred opustenú bránu hostí Petrák, z hranice jedenástky však trestuhodne minul. Následne sa po Pačindovej akcii rútil sám na brankára hostí Sagna, jeho krížna strela však mierali mimo tri žrde hostí. Ďalšiu veľkú príležitosť na skórovanie mal najprv Pačinda a po ňom opäť Jakubko, jeho hlavičku  zázračne vyrazil brankár hostí na roh. Upokojujúci gól tak nakoniec pridal až v 89. minúte Liener a stanovil tak konečné skóre na 2:0.

II. liga, 25. kolo, 2022/2023: FC Košice  2:0 (1:0)  Slavoj Trebišov

FC Košice : Kira – J. Jakubko, Krivák, Šindelář – Turčák (76. Gallovič), P. Varga, Jakúbek, Mizerák (61. B. Petrák) – Pačinda (C) (90+1. Voleský), Lačný (61. L. Sagna), Nafiu (61. Liener)

Trebišov :  Ikuepamitan – Jenat, Špak, Matta, Sova (58. Bajtoš) – Ilinjo, R. Begala (C) – Kovalenko (58. Vaľovčin), S. Danko, P. Kolesár – Sydorenko (83. Kovalčin)

Góly : 29. J. Jakubko, 89. Liener

Žlté karty: 68. Šindelář, 78. P. Varga  – 67. Matta, 87. Jenat

Rozhodovali: Dzivjak – Kuba, Bobko

1.389 divákov.

Hlasy po zápase :

Erik Liener, strelec gólu : "Odohrali sme dobrý zápas, hrali sme prevažne na jednu bránu. Súper bol nepríjemný, hrozil najmä z rýchlych protiútokov, ale dokázali sme si to vzadu ustrážiť, takže z tohto pohľadu sme to zvládli. Škoda, že sa nám nepodarilo pridať druhý gól skôr, šancí sme si nato vypracovali dosť. Som rád, že som, mužstvu pomohol, gól si cením, ale dôležité je víťazstvo, to sme dnes veľmi potrebovali.Teraz to chvíľku oslávime, ale od zajtra sa už koncentrujeme na ďalší zápas. Máme pred sebou posledných päť zápasov a veľmi dobre si uvedomujeme o čo sa hrá."

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na ihrisku FK Dubnica nad Váhom v sobotu 22.4. o 16:00.