REVIEW I S druhou ligou sme sa rozlúčili víťazstvom.

• 20.05.2023

V poslednom 30. kole sezóny zvíťazili naši chlapci na pôde FK Rača jednoznačne 3:0. V 40. minúte skóroval Bernard Petrák. Druhého gólu sme sa dočkali až o 30 minút neskôr – konkrétne v 70. minúte, keď zvýšil stav na 2:0 Boris Turčák. Defenitívne víťazstvo žlto-modrých spečatil v 89 minúte zápasu Patrik Voleský.

Prvý polčas zápasu posledného kola sa začal spočiatku opatrne. Domáci, ktorí už nemali ani teoretickú šancu na záchranu sa chceli s druhou ligou rozlúčiť bodovým ziskom proti lídrovi súťaže. Naši chlapci v značne pozmenenej zostave sa snažili kontrolovať hru a dobrým držaním lopty nepúšťali domácich do žiadnej nebezpečnej situácie. Skóre zápasu tak bolo nerozhodné až do 40. minúty, kedy sa to rozhodol zmeniť Bernard Petrák. Okrem tohto gólu už k žiadnemu výraznejšiemu ohrozeniu brány na oboch stranách nedošlo, aj keď je potrebné poznamenať, že naši chlapci boli o niečo viac aktívnejším tímom. Do kabín sme tak odchádzali s jednogólovým vedením.

Do druhého polčasu sme tak vstupovali s jednogólovým vedením, napriek tomu sme však ostali aj naďalej aktívny a kontrolovali sme priebeh hry. Hráči Rače sa proti našej dôraznej a pozornej defenzíve dlho nevedeli presadiť a hrozili len po štandardných situáciách, ktoré však s prehľadom kontroloval brankár Valach. Ešte väčší pokoj do našich radov priniesol v 70. minúte Boris Turčák, ktorý po ideálnom centri Patrika Voleského sám pred brankárom domácich nezaváhal - 2:0. V samom závere zápasu sa premiérovo v našom drese v druhej lige presadil Patrik Voleský, ktorý zúžitkoval Gallovičov center do šestnástky a krížnou strelou k žrdi stanovil na konečných  – 3:0. S druhou ligou sme sa tak rozlúčili presvedčivým víťazstvom.

II. liga, 30. kolo, 2022/2023: FK Rača Bratislava  0:3 (0:1)  FC Košice

FK Rača: Knap – Ružička (57.Petr), Sekera (84.Lörincz), Štefanka, Egbe, Jurčišin, Bellás, Mihálek (46.Glushko), Výbošťok (46.Kováč), Sokol (C), Kolarik

FC Košice: Valach – Petrák (46.Mizerák), Gallovič, Nafiu, Golikov, Šindelář (C) (46. Jakubko), Magda, Jonec, Voleský, Liener (68.Turčák), Gladiš

Góly: 40. Petrák, 70. Turčák, 89. Voleský

ŽK: 20. Výbošťok, 41. Sokol, 67. Jurčišin – 35. Voleský, 49. Mizerák, 60. Gallovič