REVIEW I Proti Dubnici zaslúžené víťazstvo.

• 01.10.2022

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne priniesol za neustáleho dažďa veľmi zaujímavý zápas s množstvom šancí na našej strane. Veľmi pekná divácka návšteva však nakoniec videla iba jeden gól, ktorý však stačil na naše zaslúžené víťazstvo a dočasný posun na priebežné čelo tabuľky. Zápasu predchádzala milá udalosť, počas ktorej odovzdal prezident klubu Dušan Trnka pamätný dres jubilantovi Jozefovi Móderovi.

Zápas 11. kola priniesol zaujímavý futbal o ktorý sa pričinili oba tímy a diváci tak mohli odchádzať domov nakoniec spokojní. Od úvodu sa na vynikajúco pripravený trávnik spustil hustý dážď, ani ten však neubral na kvalitnej kombinačnej hre našich chlapcov. Od začiatku sme dostávali súpera pod tlak vysokým pressingom a dostávali sme sa do zakončenia. Výbornú pasáž sme zakončili otváracím gólom Erika Lienera zo 14. minúty, ktorý po individuálniom prieniku z ľavej strany za pomoci hosťujúceho obrancu prepasíroval loptu za brankára Vavrúša - 1:0. Veľmi aktívny Mizerák z ľavej strany pripravoval nebezpečné pozície v šestnástke hostí a v 24. minúte mohol domácich ukľudniť vo vyloženej príležitosti Pačinda, brankár hostí len reflexívne vyrazil. Nasledovali dalšie príležitosti, ktoré doslova volali po góle, postupne sa v dobrých príležitostiach objavili Voleský a dvakrát Liener. Najprv v 27. minúte jeho parádny volej skončil v sieti, rozhodca však už predtým avizoval ofsajd a následne v 36. minúte po zlom vybehnutí brankára opečiatkoval Erik žrď. Do šatní sme tak odchádzali za stavu 1:0, ktorý bol pre hostí veľmi milostivý.

Do druhého polčasu naši chlapci vstúpili s odhodlaním čo najskôr streliť druhý gól a otupiť tak snahu hostí, ktorí však toho smerom dopredu za celý zápas veľa nepredviedli, chýbala im kvalita v predbránkovom priestore a za celý zápas si nedokázali vypracovať vyloženú príležitosť. Výnimkou bola 73. minúta, keď sa zoči voči Kirovi dostal striedajúci Dzhanelidze, Matúš jeho strelu vyrazil na roh. Napriek tomu nás naši chlapci držali v napätí až do samotného záveru. Vyložené príležitosti, ktorých už nebolo toľko ako v prvom polčase však zostali nevyužité, postupne sa nepresadili Pačinda, Majdan, Turčák a Jakúbek. Na ťažkom teréne a za vytrvalého ďažda si tak naši chlapci pripísali dôležité a zaslúžené víťazstvo - 1:0, začo ich odmenili diváci, ktorí prišli opäť v hojnom počte, potleskom.

II. liga, 11. kolo, 2022/2023: FC Košice 1:0  (1:0)  FK Dubnica nad Váhom

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Pavúk (51.Jonec), Magda  - Golikov (66.Majdan), Liener (66.Turčák), Gallovič, Jakúbek - Pačinda (C) (90.Gladiš), Voleský (66.Sagna)

FK Dubnica nad Váhom : Vavrúš – Macedo, Štefánek, Gomes, Shliakhov -  Bilovský (C), Rizie (80.Matúš), Bagrintsev, Isaac (86.Vujoševič), Kotlár (57.Dzhanelidze), Lévai (57.Švec)

Góly : 14. Liener

Žlté karty: 11. Pavúk, 59. Magda, 78. Mizerák, 90. Duda, Krivák - 36. Gomes, 69. Štefánek, 83. Matúš, 90. Somberg , Shliakhov,Bagrintsev

Rozhodovali: Boris Parilák  –  Mário Roszbeck, Matúš Dobrík

1.352 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: Výsledok sa nám možno máli, ale nedostali sme gól a súpera sme v defenzíve nepustili do ničoho vážneho. My sme mali kvalitných šancí hádam šesť. Hlavne v prvom polčase sme mohli streliť viac gólov, po prestávke tam už toho toľko nebolo. Ak by sme boli efektívnejší, tak sme nemuseli byť v takom napätí. Chlapcov však musím pochváliť za reakciu na prehru v Trebišove. Boli tam chybičky, ale dali do toho srdce i emóciu. Verím, že diváci boli spokojní a prídu nás povzbudiť aj nabudúce.

Erik Liener, strelec gólu FC Košice: Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Potrebovali sme sa revanšovať za Trebišov a doma zabodovať naplno. Nevyužité dalšie príležitost, spätne ma to mrzí, pretože to mohlo byť ľahšie a pokojnejšie. Celkovo sme mali priveľa tutoviek, ktoré sme pozahadzovali. Napokon nás to však mrzieť nemusí. Či už sme totiž vyhrali 1:0, alebo 5:0, do tabuľky sa zapíšu tri body. Som rád, že body ostali doma a základnú úlohu sme splnili. Každý z nás nechal na ihrisku 110 percent a za to musím mužstvo pochváliť.“