REVIEW I Po jesennej časti prezimujeme na druhom mieste. Prešovu sme podľahli 1:2.

• 13.11.2022
  • Vytlačiť

Jesenná časť druhej futbalovej ligy vygradovala 17. kolom. Prvý a druhý tím tabuľky sa stretli v priamom súboji o titul polovičného kráľa na polceste medzi krajskými mestami a diváci v Ličartovciach si užili dramatický súboj bohatý na dôležité momenty. Na štadióne absentoval košický fanklub, ktorý nedostal požadovaný počet vstupeniek a fandiť tak plánoval spoza plota. K tomu sa však napokon na príkaz polície ani nedostal a atmosféru derby tak vytvorili domáci fanúšikovia a skupinka košických fanúšikov na poloprázdnej protiľahlej tribúne. Z víťazstva sa nakoniec tešili domáci po výhre 2:1.

Zápas 17. kola veľa futbalovej krásy neponúkol, na ťažkom teréne sme tak boli svedkami bojovného zápasu, ktorému nechýbalo nasadenie z oboch strán. Do zápasu vstúpili obe mužstvá aktívne. Už v 9. minúte sa domáci hráči radovali z gólu, ktorý však pre postavenie mimo hru neplatil. V 13. minúte sa tak z gólu radovali naši chlapci, po rýchlom úniku po pravej strane a centri Majdana, sa z hranice päťky hlavou presadil Landing Sagna 0:1. V nasledujúcom priebehu sa stretnutie odohrávalo prevažne v strede ihriska, domáci sa dostávali do šancí len zo štandardných situácii, tie však naša obrana dokázala v spolupráci s Kirom vyriešiť. Na konci prvého polčasu, keď rozhodca Kružliak avizoval nastavenú jednu minútu, sa v druhej nastavenej minúte po dlhom autovom vhadzovaní presadil domáci kanonier Dolný, ktorý tvrdou strelou z ôsmych metrov nedal Kirovi šancu - 1:1. Do kabín sme tak odchádzali za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý polčas nám ponúkol rovnaký priebeh ako prvý, domáci povzbudení vyrovnávajúcim gólom však boli predsa len o čosi aktívnejší a dokázali si vytvoriť miernu územnú prevahu, z čoho pramenili nebezpečné situácie pred našou bránkou. Po jednej z nich nešťastne zahral rukou v šestnástke Jonec a nariadený pokutový kop premenil Dolný. V 53. minúte sa tak ujali vedenia domáci - 2:1. Domáci mohli o výsledku definitívne rozhodnúť v 63. minúte, ale Olejník v dobrej príležitosti len tesne minul Kirovu bránu. V závere, najmä po vylúčení domáceho Horvátha v 82. minúte po druhej žltej karte sme boli svedkami totálnej ofenzívy nášho tímu, bohužiaľ skórovať sa nám už nepodarilo. Najbližšie bol ku gólu Jonec, jeho hlavičku však vyrazil brankár domácich nad brvno.

II. liga, 17. kolo, 2022/2023: 1.FC Tatran Prešov  2:1  (1:1)  FC Košice

1.FC TATRAN : Kučinsky – L. Šimko, Horváth, Baran, Petko, Milunović, Dolný (C), Karaš (76.Pribula), Andrić (86.Maguľák), Hatok (69.Macej), Olejár

FC Košice : Kira – Jonec, Krivák (C), Jakubko  - Majdan (78.Pačinda), Golikov (63.Gladiš), Liener (46.Gáll), Gallovič (85.Voleský), Jakúbek, Turčák  - Sagna

Góly : 45. Dolný, 53. Dolný -13. Sagna

Žlté karty: 73. Horváth - 7. Majdan,42. Liener, 43. Krivák, 50. Golikov, 73. Jonec, 89. Gáll

Červená karta : 82. Horváth ( po 2.ŽK)

Rozhodovali:  Ivan Kružliak – Ján Pozor, Branislav Hancko

938 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: Bol to boj a tento terén vyhovoval viac domácim. Išli sme do vedenia a škoda gólu do šatne. Ten domácich naštartoval. Aj druhý polčas bol viac bojovný a inkasovali sme z penalty. Snažili sme sa to oživiť striedaniami, ale súper dal do toho viac srdca a vyhral. Na tomto teréne bola potrebná ochota a tá nám miestami chýbala. Niektoré momenty sme nezvládli, prepadávali sme v súbojoch a súper mal dostatok štandardných situácií. Z toho vyťažil. Fanklubáci nám určite chýbali, ale bezpečnosť je prvoradá. Možno, ak by sa hralo u nás, tak príde päťtisíc divákov. Atmosféra bola dobrá a škoda, že tento stánok nie je pre sedemtisíc ľudí. Malo by to ešte väčšie grády. Z tribúny za striedačkou sme sa napočúvali kadečo, ale je to derby a takúto rivalitu beriem. Chceli sme mať malú výhodu, ale liga je vyrovnaná a tri body predstavujú otvorený stav. Rozhodne jar. Základom je, že sme hore a prebudované mužstvo napreduje. V zime potrebujeme skvalitniť káder a potom dosiahnuť svoje ciele.

Matúš Kira, brankár FC Košice: Nevyhrala kvalita, ale chcenie. Po našom góle sme si nechali kopať štandardky a v tom je Prešov silný. Pre ligu sa to skončilo krásne. Tieto veľké mestá si zaslúžia najvyššiu súťaž a je pekné, že bojujeme o prvé miesto. Najkrajšie by bolo, ak by sme postúpili obaja. Toto derby bolo úspešnejšie pre nich, doma sme vyhrali my. Bojujeme teda ďalej.

Ján Krivák, kapitán FC Košice: „Bol to veľmi smolný zápas. Viedli sme, ale dostali sme gól z autu a po lopte, ktorá trafila nášho hráča do ruky. Je nám to ľúto, pretože sme chceli minimálne remízu a ustráženie prvej priečky. Na tomto teréne to však bol iba boj. Mali sme súpera viac zatlačiť, ale niektorí hráči nešli na dno svojich síl a na takomto teréne tam musíte nechať všetko. Tento zápas sme prehrali, ale bič plieska na konci.