REVIEW I Petržalku sme zdolali vysoko 5:0, premiérové góly Lačného a Šindelářa.

• 01.04.2023

Včerajšie sobotňajšie popoludnie patrilo v Košiciach futbalu, naši chlapci sa predstavili na domácej pôde proti tímu FC Petržalka, ktorá bola po 22. kole na dvanástom mieste. Dôležitý zápas naši chlapci zvládli na výbornú a divákom pripravili strelecké hody. Súpera z hlavného mesta sme zdolali hladko 5:0 a do tabuľky sme si pripísali cenné tri body.

Zápas v ktorom sme potrebovali potvrdiť víťazstvo zo Šamorína ponúkol divákom zaujímavé divadlo, o čo sa pričinili obe mužstvá. Hostia z hlavného mesta prišli hrať otvorenú partiu a tak sa od začiatku bolo načo pozerať. Prvú príležitosť si vytvorili hostia už v 4. minúte, Harbovu dobre mierenú strelu však Valach zneškodnil. Hneď o minútu sa mohli radovať naši chlapci, ale dobre mierenú strelu Nafia obrana hostí zblokovala na roh. O chvíľu nato sa v nebezpečnej situácii ocitli hostia, po rýchlom brejku nebezpečenstvo zažehnal Šindelář. Z úvodného gólu sme sa tak mohli radovať v 18. minúte. Pačinda s Nafiu rozohrali roh nakrátko, po krátkej akcii a zmätku v pokutovom území Petržalky zakončoval Pačinda nepresne, no lopta sa dostala na hlavu Mateja Jakúbeka, ktorý už trafil presne – 1:0. Po góle sa hra na chvíľu ukľudnila a prevažne sa hralo na polovici hostí, naši chlapci mali územnú prevahu ale do vyloženej šance sme nedostali. Všetko zmenila 39. minúta, kedy si Miloš Lačný spracoval vysokú loptu pred pokutovým územím, predbehol brániaceho hráča Petržalky a z druhého dotyku trafil k vzdialenejšej pravej žrdi – 2:0.

Do druhého polčasu poslal tréner Anton Šoltis dvoch nových hráčov, Sagna nahradil Lačného a namiesto Nafia prišiel na ihrisko Liener. Začiatok druhého polčasu však napriek tomu patril hosťom, ktorí sa v 51. minúte rýchlou kombináciou dostali pred našu šestnástku a Sliacky z blízka prestrelil Valachovu bránku. V 59. minúte sme sa tak radovali my, pekný Pačindov center od ľavej postrannej čiary našiel na zadnej žrdi nestráženého Landinga Sagnu, ktorý vo výskoku poslal loptu pod brvno Krížikovej brány - 3:0. V 70. minúte ešte dvakrát pohrozili hostia, našich chlapcov dvakrát vynikajúco podržal Valach. V 74. minúte definitívne zlomil odpor súpera Sagna, keď sám na ľavej strane, dobrou prihrávkou ho našiel Jakúbek, Sagna potvrdil, že zakončovanie má v krvi a chladnokrvne poslal loptu k vzdialenejšej ľavej žrdi – 4:0. V 82. minúte dal definitívnu podobu výsledku Šindelář, Pačindov rohový kop na zadnú žrď vrátil pred bránu Krivák a Šindelář sa už zblízka nemýlil 5:0. Záverečný potlesk tribún bol odmenou za pekné ofenzívne divadlo o ktoré sa postarali obe mužstvá.

II. liga, 23. kolo, 2022/2023: FC Košice  5:0 (2:0)  FC Petržalka

FC Košice : Valach – Jakubko, Krivák, Šindelář – Mizerák (67.Petrák), Gallovič (77.Golikov), Jakúbek, Varga (87.Jonec) - Pačinda (C), Nafiu (46.Liener), Lačný (46.Sagna)

FC Petržalka : Krížik – Oršula, Privrel, Tóth, Kuník, Chríbik (46.Sliacky), Bobrovský (46.Kozák), Gašparovič (C), Assuncao (73.Brigant), Danek (82.Kohút), Harba (73.Spáčil)

Góly : 18. Jakúbek, 39. Lačný, 59. Sagna, 74. Sagna, 82. Šindelář

Žlté karty: 21. Lačný, 80. Jakubko  – 10. Kuník, 83. Kozák

Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Košecký

1.252 divákov.

Hlasy po zápase :

Ondrej Duda st., asistent trénera FC Košice"Výborný výkon celého mužstva. Zaslúžené víťazstvo s množstvom gólov, verím, že sme dnes potešili divákov, ktorí si našli cestu na štadión. Chlapci išli za víťazstvom od prvej minúty, bolo tam nasadenie a chuť, mali sme dobrý pohyb a som veľmi rád, že sa nám podarilo presadiť už v prvom polčase. Súper to potom musel otvoriť a my sme tak mali viac priestoru na našu hru, čoho výsledkom boli pekné góly a šance. Myslím si, že to bol z oboch strán kvalitný druholigový futbal.“

Miloš Lačný, strelec gólu : "Odohrali sme vynikajúci zápas, hral sa futbal hore dole. Aj Petržalka aj my sme chceli hrať futbal, sme radi, že sme body získali my. Môj gól ma samozrejme potešil, som rád, že som pomohol mužstvu. Šance som si vypracoval aj v predošlých zápasoch, vedel som, že to už musí prísť, ale ostával som pokojný. Teší ma, že sme odohrali výborne celý zápas a že sa nám podarilo skórovať už v prvom polčase. Teraz to chvíľku oslávime, ale od zajtra sa už koncentrujeme na ďalší zápas."

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na ihrisku MŠK Žilina "B" v sobotu 8.4. o 15:30.