REVIEW I Obrat v II. polčase priniesol víťazstvo, FC Košice - MŠK Žilina 4:1

• 10.09.2022

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne pripravil domácim fanúšikom opätovne drámu so šťastným koncom pre našich chlapcov. Po prvom polčase sme s mladíkmi Žiliny prehrávali 0:1, ale vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase a gólovej sedem minútovke, sme si nakoniec pripísali očakávané víťazstvo 4:1.

Zápas 9. kola priniesol zaujímavý futbal o ktorý sa pričinili oba tímy a diváci tak mohli odchádzať domov spokojní. Prvý polčas prekvapivo patril hosťom, ktorí vyhrávali osobné súboje a postupne získali prevahu v strede poľa a kontrolovali tak hru v bezpečnej vzdialenosti od svojej brány. Domáci sa snažili prekonať defenzívu mladíkov zo Žiliny rýchlym prechodom do útoku, chýbal im však pokoj a presnosť vo finálnej fáze. Prvé náznaky šancí si tak vypracovali hostia, ich pokusy však vždy smerovali na pripraveného Kiru. Prvú veľkú príležitosť však mali naši chlapci, Pačinda po rýchlej kombinácii s Martinézom kolmou prihrávkou za obranu našiel Sagnu, ktorý sa tak ocitol vo výbornej pozícii zoči voči brankárovi Belaníkovi, avšak v 30. minúte neuspel. V 33. minúte po výbormnom centri Majdana sa vynikajúco zavesil do vzduchu Pačinda, jeho spätnú prihrávku hlavou pred opustenú bránku však nikto z domácich nedokázal usmerniť do siete hostí. Záver polčasu sa následne opät niesol v znamení dobrého držania lopty zo strany hostí a keď sa už zdalo, že sa oba tímy poberú do šatne za nerozhodného stavu, prišiel pre domácich šok. V 43. minúte po rýchlej výmene lopty sa ocitol pred brankárom Kirom osamotený Krstič a z hranice jedenástky chladnokrvne poslal hostí zaslúžene do vedenia 0:1.

Do druhého polčasu naši chlapci vstúpili s odhodlaním čo najskôr vyrovnať, Martineza nahradil Liener. Naši chlapci pridali na dôraze, začali vyhrávať osobné súboje a postupne získali územnú prevahu, hostia tak hrozili len z rýchlych protiútokov a po jednom z nich sa ocitol v nebezpečnej situácii Šnajder, jeho strela zo šesťnástky mierila tesne nad bránku. Diváci sa vyrovnávajúceho gólu dočkali v 66. minúte keď sa strelou po zemi do protipohybu brankára hostí presadil Jakúbek - 1:1. Po troch minútach sa po individuálnej akcii Lienera a vynikajúcej spätnej prihrávke opáť nemýlil Jakúbek - 2:1. Skvelú šesť minútovku zakončil v 72. minútre ukážkovým volejom z dvadsiatich metrov Pačinda - 3:1. Po treťom góle už naši chlapci kontrolovali hru a vďačných divákov odmenili v samom závere, keď po peknej akcii na jeden dotyk Pačinda krásnou prihrávkou poslal Lienera za obranu hostí a ten s prehľadom prekonal brankára Belaníka a uzavrel tak skóre zápasu na 4:1.

II. liga, 9. kolo, 2022/2023: FC Košice 4:1  (0:1)  MŠK Žilina "B"

FC Košice: Kira – Mizerák, Krivák, Jonec, Majdan (88. Magda) - Martinez (46. Liener), Golikov (79. Pavúk), Jakúbek, Pačinda (C), Sagna (79. Voleský), Smieško (32. Gladiš)

MŠK Žilina "B" : Belaník – Kopásek (74. Anang), Mensah, Nemčík (C), Ndjeungoue -  Owusu (82. Gomola), Sauer, Šnajder (74. Mojžiš), Bikoula, Krstič, Trabalík (82. Pečarka)

Góly : 66. a 69. Jakúbek, 72. Pačinda, 90. Liener - 43. Krstič

Žlté karty: 39. Nemčík

Rozhodovali: Bálint Kišš  –  Dušan Štofík, Lukáš Lauer

1.788 divákov.

Hlasy po zápase :

Ondrej Duda st., asistent trénera FC Košice: „Vedeli sme s čím príde Žilina, majú mladé mužstvo, veľmi behavé, futbalovo sú na tom veľmi dobre. Mali sme v prvom polčase problémy v prechodovej fáze, prehrávali sme súboje, hrali sme veľmi zle. Po veľmi tvrdom pohovore v kabíne a prestriedaní a sa naša hra trošku zlepšila, po tom množstve šancí prišlo vyrovnanie v pravom čase a potom sme sa už upokojili z chlapcov opadol stres a hrali tak ako si to predstavujeme. Všetko je to v hlavách chlapcov, bolo vidno ako z nich opadol ten tlak, ale s týmto sa musia vedieť vyrovnať. Máme svoj cieľ a musia sa s tým naučiť hrať.“

Matej Jakúbek, strelec dvoch gólov FC Košice: „Bol to atraktívny zápas s dobrým súperom, ktorý vie hrať futbal a chcel hrať futbal. Trošku sme si to skomplikovali tým, že nám prvý polčas vôbec nevyšiel, dosť sme si to sťažili. Ale aj napriek tomu sme si niečo povedali cez polčas v šatni, padli tvrdé slová, vieme, že sa takouto hrou prezentovať nemôžeme. Trošku sme sa nakopli a v druhom polčase nám tam padli štyri góly a myslím si že to bola zaslúžená výhra. Som rád, že sa mi podarilo skórovať, ale hlavná je výhra a som rád, že sa nám podarilo skórovať ešte dvakrát.