REVIEW I Nečakaná prehra s béčkom Slovana.

• 16.10.2022

Po pohárovom zlyhaní s Komárnom nezvládli naši chlapci  ani domáci druholigový zápas. Po rovnakom priebehu ako v utorok sa z víťazstva tešil vďaka vysokej efektivite náš súper. Pred súbojom proti rezervnému tímu Slovana by sme brali iba tri body a na našej strane boli aj historické štatistiky. V predošlých štyroch dueloch proti tomu súperovi sme totiž nielenže nestratili ani bod, ale dokonca neinkasovali ani gól.

Úvod zápasu našim chlapcom pritom vyšiel výborne. Už v 3. minúte sa zoči voči Ružinskému ocitol Pačinda, jeho strelu brankár hostí aj so šťastím vyrazil. V 8. minúte po krásnom uvoľnení Lienera a ideálnej prihrávke pred opustenú bránu dokázal nemožné Sagna, lopta mu nešťastne prekĺzla pomedzi nohy. Aj naďalej sme kontorlovali hru s výnimkou príležitosti z 11. minúty, kedy Čiernikovu strelu zblízka reflexívne vyrazil Kira. Aj napriek hernej a územnej prevahe sme tak odchádzali do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého polčasu sme vstúpili tak ako si želala krásna vyše dvojtisícová návšteva, Sagna na dvakrát dopravil loptu do siete za chrbát inak dobre chytajúceho Ružinského a otovril tak skóre stretnutia - 47. minúta 1:0. Z vedenia sme sa však neradovali dlho, po štandardnej situácii už v 50. minúte vyrovanl Križan - 1:1. Opakoval sa tak scenár zo zápasu s Komárnom, kedy nám súper uštedril lekciu z efektivity.. Z rýchlej kontry v 74. minúte sa presadil Čiernik a belasí sa tak ujali vedenia 1:2. V záverečnej štvrťhodine už naši chlapci márne dobíjali bránu Slovana a do konca stretnutia sa nám už aspoň vyrovnať nepodarilo.

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B 1:2 (0:0)

Góly: 47. Sagna – 50. Križan, 74. Čiernik

Žlté karty: 69. Pačinda – 79. Čiernik, 90. Habodasz, 90. Ružinský

Rozhodovali: Ochotnický – Jánošík, Poracký

Návšteva: 2011 divákov

FC Košice: Kira – Majdan (80. Voleský), Gallovič, Pačinda, Turčák, Jakúbek, Golikov, S. Magda (56. Gladiš), Jonec, Liener (75. Gáll), Sagna

Slovan "B": Ružinský – Mičák, Križan, Habodasz, Tóth – Agbo – Kušnír, Hornyák, Koseček (85. Radulovič – Veličkovič), Nikitin (90. Baláž) – Čiernik (90. Koprna)

Hlasy po zápase :

Ondrej Duda st. asistent trénera : „Mali sme proste streliť góly z vypracovaných šancí. Súper sa dostal na našu polovicu asi trikrát a strelil dva góly. To je aj problém našej obrany. Bol to smolný zápas. Pozreli sme si video a radšej sa nebudem vyjadrovať k situácii pred prvým gólom. Faktom však je, že tento zápas sme si prehrali nevyužitými šancami. Už v úvode zápasu netrafil Sagna prázdnu bránku zo dvoch metrov. Ak nevyužijete takéto pozície, tak nemôžete vyhrať,“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice : „Z našej strany to bol veľmi slabý zápas. Neukázali sme absolútne nič. Asi sme si mysleli, že Slovan sem príde odovzdať body. Musíme sa nad sebou zamyslieť, pretože ak chceme byť v tabuľke hore, tak musia vyzerať výkony úplne inak. Nemá zmysel sa vyhovárať, náš prístup mal byť úplne iný.Určite to nebolo v tom, že by sme súpera podcenili, ale naše nastavenie v hlavách musí byť úplne iné. Prehrali sme po hanebnom výkone. Chceme byť v tabuľke hore, ale s takýmito výkonmi si to nezaslúžime.Máme týždeň na to, aby sme sa oklepali a dali si to v hlavách do poriadku. Ak nám to nejde kvalitou, tak to musíme v Myjave ubojovať.

Zdroj : Šimon Pavlišin