REVIEW I Koniec v Slovnaft cupe po prehre s Komárnom.

• 11.10.2022

Utorkový popoludňajší pohárový zápas pred najnižšou návštevou sezóny priniesol nešťastnú prehru našich chlapcov. Aj keď sme v zápase dvakrát viedli, z víťazstva sa nakoniec radoval náš súper - KFC Komárno a prehra 2:3 tak znamená náš koniec vo štvrtom kole Slovnaft cupu.

Hráči KFC sú v posledných zápasoch pre náš tím nepríjemným súperom, čo sa potvrdilo aj dnes. Naposledy sme súpera z juhu Slovenska dokázali poraziť pred viac ako dvoma rokmi v sezóne 2022/2021 a našu sériu bez víťazstva sme tak predĺžili na päť zápasov. Aj dnešný zápas bol podobný ako tie predošlé, naši chlapci mali počas celého zápasu hernú aj územnú prevahu, súper sa počas celého zápasu sústredil na pozornú defenzívu. Napriek tomu sme sa dostali do vedenia už v 8. minúte po presnom zásahu Sagnu, ktorý pohotovo preloboval brankára hostí - 1:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra odohrávala prevažne na polovici hostí, skóre sa však menilo na opačnej strane, keď po našej chybnej rozohrávke v 37. minúte vyrovnal hosťujúci Tóth - 1:1.

Po zmene strán sme sa dostali do vedenia po druhýkrát, keď sa strelecky presadil v 47.minúte Boris Turčák - 2:1. Našu prevahu mohol v 57. minúte zvýrazniť Miroslav Sovič, jeho dobre mierenú strelu z desiatich metrov však obrana hostí zblokovala na roh. Aj naďalej sme mali hru pod kontrolou, ďalšie príležitosti však ku gólu neviedli. V záverečnej štvrťhodine sa hosťom podarilo otočiť skóre - najprv sa po dlhom aute v šestnástke hlavou presadil v 76. minúte Šimko a vyrovnal na 2:2. Tri minúty pred koncom sa po nešťastnom odraze lopty z blízka nemýlil Bayemi - 2:3. Hostia tak vyťažili z minima maximum a mohli sa tak radovať z postupu do ďalšej fázy Slovnaft cupu.

Slovnaft cup, 4. kolo, 2022/2023: FC Košice 2:3 (1:1)  KFC Komárno

FC Košice: Valach – Majdan, Krivák, Jonec, Magda – Tišťan (68.Gladiš), Gallovič, Sovič (68.Liener), Turčák (82.Voleský) – Sagna, Gáll (68.Jakúbek)

KFC Komárno: Laky – Daniel, Špiriak (15.Varga), Szöcs (C), Šurnovský (44.Štepanovský) - Šimko, Horodník, Pastorek, Mészáros (66.Németh) - Tóth (46.Šmehýl) , Ganbold (66.Bayemi)

Góly: 8. Sagna, 47. Turčák - 37. Tóth, 76. Šimko, 87. Bayemi

Žlté karty: 4. Krivák, 57. Tišťan, 89. Liener, 90. Jonec – 62. Mészáros, 82. Pastorek, 90. Laky, 90. Štepanovský

Rozhodovali: Martin Dohál – Milan Štrbo, Tomáš Vorel

662 divákov.

Hlasy po zápase :

Ján Krivák, kapitán FC Košice: „Tak samozrejme nás táto prehra mrzí. Myslím si, že sme boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. Súperovi sme darovali góly po našich individuálnych chybách. Škoda, že sme nedali gól na tri jedna, mohlo to dopadnúť inak. Je to však už za nami, sústredíme sa na ligu, to je naša priorita.

Boris Turčák, strelec gólu FC Košice: Tak myslím si, že sme boli celý zápas lepší, urobili sme však vzadu chyby a za tie sme pykali. Prehra samozrejme mrzí, mali sme to dobre rozohraté, vyhrávali sme dva jedna. Potom sme však dostali lacný gól z autu a ten posledný gól bol tiež zbytočný. Chceli sme postúpiť, realita je však taká aká je, musíme sa už teraz sústrediť na ligu."