REVIEW I Jesennú časť sme zakončili víťazstvom, Raču sme zdolali 2:1.

• 30.10.2022

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne priniesol zaslúžené víťazstvo našich chlapcov nad nováčikom z Rače. Aj napriek voľbám, dušičkovému obdobiu a jesenným prázdninám sa na štadióne zišla veľmi pekná divácka návšteva. Zápasu predchádzala milá udalosť, počas ktorej sa za dlhoročnú prácu pri mládeži poďakovali prezident klubu Dušan Trnka a riaditeľ klubu Adam Geri mládežníckemu trénerovi Gejzovi Farkašovi.

Zápas 15. kola priniesol očakávaný priebeh, hostia od úvodných minút naznačili s akou taktikou do Košíc pricestovali, zabezpečená defenzíva hlboko pred vlastnou šestnástkou však našich chlapcov neprekvapila. Naopak, úvodného gólu sa diváci dočkali už v 8. minúte. Center Golikova z ľavej strany poslal do siete pohotovo Turčák, loptu však na bránkovej čiare kontroloval Sagna, rozhodcovia nezaváhali ani na moment a odmávali ofsajd. V nasledujúcom priebehu si naši chlapci vypracovali niekoľko gólových príležitostí, už v 9. minúte Jonec hlavičkoval do žrde, následne mali dobré príležitosti Jakúbek, Liener a opäť Jonec, brankára Žákecha sa nám však nepodarilo prekonať. V 30. minúte si v šestnástke Bellay odhlavičkoval loptu do vlastnej ruky, píšťalka rozhodcu však tentokrát ostala nemá. V závere ešte vynikajúci priamy kop Lienera vyrazil na roh brankár hostí Knap, ktorý vystriedal zraneného Žákecha. Do šatní sme tak odchádzali za stavu 0:0, ktorý bol pre hostí veľmi milostivý.

Do druhého polčasu naši chlapci vstúpili s jasným cieľom, čo najskôr streliť úvodný gól a zlomiť tak odpor hostí, ktorí však toho smerom dopredu za celý zápas veľa nepredviedli. Nakoniec sme sa gólu dočkali v 70. minúte, keď po vynikajúcej Jakúbekovej kolmej prihrávke do vnútra šestnástky a Sagnovej strele, loptu do opustenej brány dorazil Gáll - 1:0. Druhý gól na seba nenechal dlho čakať a v 73. minúte hlavou zvyšoval Liener - 2:0. Po druhom góle naši chlapci naďalej kontrolovali hru a tretí gól mohol pridať opäť Liener. V závere sa hosťom ešte podarilo zdramatizovať priebeh záasu, keď v 84. minúte exportným gólom znížil na 2:1 Ružička. Záver zápasu si však už naši chlapci postrážili a tešili sa tak zo zaslúženého a dôležitého víťazstva 2:1.

II. liga, 15. kolo, 2022/2023: FC Košice 2:1  (0:0)  FK Rača

FC Košice : Kira – Jonec (63.Gáll), Krivák (C), Jakubko  - Majdan, Golikov, Liener, Gallovič, Jakúbek, Turčák (90.Gladiš) - Sagna (88.Voleský),

FK Rača : Žákech (32.Knap) – Lörincz (46.Hlushko), Egbe, Kňažek, Výbošťok (58.Antal,69.Bellás), Adam (C), Ružička, Sokol, Štefanka, Csáno, Bellay

Góly : 70. Gáll, 73. Liener - 84. Ružička

Žlté karty: 60. Gallovič, 63. Krivák  – 24. Adam, 59. Bellay

Rozhodovali: Michal Očenáš  –  Andrej HrmoDávid Hrobárik

1.133 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou, škoda nepremených šancí z úvodu stretnutia. O výsledku sme tak mohli rozhodnúť už do polčasu, napriek tomu sme súpera do ničoho nepustili a bolo len otázkou času kedy strelíme úvodný gól. Kvalita bola jednoznačne na našej strane. Ostali sme však trpezliví a nakoniec sme z množstva šancí dve využili, súper znížil z prvej šance ak to tak vôbec môžem nazvať, trafil to pekne, ale aj taký vie byť niekedy futbal. Záver zápasu sme zvládli, chlapci ukázali svoju kvalitu a skúsenosti. Chlapcov musím pochváliť za nasadenie a bojovnosť.

Erik Liener, strelec gólu FC Košice: Či už je to štadiónom, nami, alebo atmosférou, každý súper, ktorý pricestuje do Košíc, hrá na 110 percent. Všetci tu hrajú naplno a sú to teda ťažké zápasy. V tomto som zostarol o päť rokov. Nepremenili sme totiž obrovské množstvo šancí. Chvalabohu, v druhom polčase sme to konečne zlomili a máme dôležité tri body."

Boris Gáll, strelec gólu FC Košice: Sagna tam išiel do súboja s brankárom a ja som si počkal na odrazenú loptu. Už som si myslel, že ju nestihnem, ale chvalabohu to vyšlo. Do tohto zápasu sme išli s jasným cieľom zabodovať naplno. To sme našťastie splnili a ideme ďalej. Škoda šancí z prvého polčasu. Bolo ich veľa, ale nepremenili sme ich a preto sa víťazstvo rodilo ťažko. Museli sme byť trpezliví a napokon to vyšlo."