REVIEW I Jasný postup v Slovnaft Cupe cez Nacinú Ves po výhre 4:1

• 24.08.2022

V Nacinej Vsi sme zvíťazili po dobrom výkone 4:1. Účastníka VI. ligy sme prehrali po všetkých stránkach, do polčasu sme vyhrávali rozdielom triedy, po polčase sme výsledok kontrolovali. Postup do 3. kola bol tak jednoznačnou záležitosťou.

S kapitánom Jakúbekom a značne pozmenenou zostavou nastúpili naši chlapci na pôde šestoligistu z Nacinej Vsi na duel druhého kola Slovnaft cupu. Zápas prilákal vyše 500 divákov a tí sledovali od úvodných minút prevahu nášho tímu, kde bolo len otázkou času kedy strelíme otvárací gól. Napriek tomu domáci odolávali až do 24. minúty, kedy sa strelecky presadil Magda - 0:1. Dovtedy sa naši hráči snažili presadiť hlavne cez stred ihriska, ktorý bol prehustený a domácim hráčom sa darilo zachytávať naše akcie ešte pred šestnástkou. Úvodný gól naše mužstvo upokojil a prišli aj pohľadné akcie z krídelných priestorov, kedy sa po jednej z nich v 33. minúte presadil Gladiš - 0:2. Naši chlapci aj naďalej kontrolovali priebeh zápasu, dostávali sa do dobrých streleckých príležitostí, chýbala nám však presnosť v zakončení a skóre sa tak menilo až pred ochodom do kabín, keď sa svojím premiérovým gólom v našom drese presadil v 43. minúte Voleský - 0:3.

Po zmene strán tréner Anton Šoltis využil postupne všetkých päť striedaní , od úvodu druhého polčasu tak nastúpili Gallovič namiesto Majdana, oslávenec Jakubko namiesto Jakúbeka a Smieško vystriedal Turčáka. Obraz hry sa nezmenil, naši chlapci dominovali na ihrisku aj naďalej ale gólovo sme sa dokázali presadiť až v 75. minúte kedy svojím druhým gólom v zápase zvýšil Voleský už na 0:4. Ešte predtým prišli na ihrisko v 64. Segeďa so Sagnom, ktorí vystriedali Martineza a Gálla. Domáci, ktorí sa počas celého zápasu prezentovali poctivým a férovým prístupom, rozhodca Micheľ musel vytiahnuť žltú kartu iba raz, sa dočkali gólovej odmeny v 78. minúte kedy sa presadil Basara a stanovil tak konečný výsledok na 1:4 z pohľadu domáceho tímu.

Do 3. kola Slovnaft Cupu sme postúpili hladko výsledkom 4:1 z nášho pohľadu,  ale  teraz sa opäť musíme preorientovať na ligu. V sobotu na nás totiž doma čaká Šamorín, súboj druhého s tretím sa začína o 18:00.

2. kolo Slovnaft Cupu, 2022/2023: ŠK Naciná Ves 1:4 (0:3) FC Košice

ŠK Naciná Ves: Kopás – Basara (C), Pavúk, Struňak, Kokočák (13. Kakara), Sopata, Marcin, Voroňák, Bača, Kostovčík (60. Bača), Barank

FC Košice: Valach – Majdan (46. Gallovič), Magda, Tišťan , Golikov, Jakúbek (C) (46. Jakubko), Martinez (64. Segeďa), Gáll (64. Sagna), Turčák (46. Smieško), Gladiš, Voleský

Góly: 77. Basarda - 24. Magda, 33. Gladiš, 43. a 75. Voleský

Žlté karty: 80. Marcin

Rozhodovali: Micheľ - Špivák, Mihalík.

Diváci: 520.

Ohlasy po zápase:

Anton Šoltis, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „Je dôležité, že sme postúpili, prišli sme si sem pre postup a cieľ sme splnili. Našli sme tu príjemné prostredie, prišlo dosť divákov, takže v tomto smere to splnilo svoj účel. Možno mi chýbalo viac gólov, pretože sme si vypracovali dostatok šancí, na tom ešte musíme popracovať, musíme byť v zakončení efektívnejší. Chlapci to musia vo finálnej fáze zjednodušiť. Ale opakujem, cieľom bol postup a to sme splnili, takže z tejto strany prevláda spokojnosť.“

Patrik Voleský, útočník FC Košice a autor dvoch gólov : „Bola to povinná jazda, ako väčšina týchto zápasov v prvých kolách pohára. Prvý polčas bol vlastne čakaním nato kedy prelomíme súperovu defenzívu, prvých 20 minút sme to zbytočne tlačili stredom a nevyužívali krídelné priestory, akonáhle sme to zmenili, dostávali sme do šesťnástky dobré centrované lopty a  prišli aj góly. V druhom polčase sma trošku poľavili, mali sme zbytočne dlhé držanie lopty ale aj tak si myslím, že sme tých gólov mohli streliť viac. Ja sám som mal ešte 2-3 gólové príležitosti, ale samozrejme som rád aj za tie strelené dva góly, na ktoré som tak dlho čakal...možno mi pomohlo, že som sa bol počas uplynulého víkendu rozohrať za náš rezervný tím TU Košice a dal som tam tiež gól, to mi dodalo trošku viac sebavedomia a dúfam, že po dnešku sa to už bude len zlepšovať a pridám nejaké góly aj v druhej lige. “