REVIEW I Domáca rozlúčka s jasným víťazstvom a návratom na čelo tabuľky.

• 06.11.2022

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne znamenal posledný zápas našich chlapcov na domácej pôde a zaslúžené víťazstvo nad nováčikom z Považskej Bystrice. Zápasu predchádzala milá udalosť, počas ktorej zagratulovali legendárnemu brankárovi Stanislavovi Semanovi k okrúhlej 70-tke prezident klubu Dušan Trnka a generálny manažér klubu Pavol Turczyk.

Zápas 16. kola priniesol zaujímavý zápas za neustáleho dažďa na výborne pripravenom trávniku. Veľmi pekná návšteva, vyše 1.100 divákov sa mohla tešiť z gólu už v tretej minúte, ale Sagna z troch metrov minul opustenú bránu hostí. Tí pohrozili následne v piatej minúte, keď opečiatkovali Kirovu žrď. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra odvíjala viac medzi šestnástkami, zaujala ešte strela Turčáka z vyše dvadsiatich metrov do brvna Slávikovej brány.  Do šatní sme tak odchádzali za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého polčasu naši chlapci vstúpili s jasným cieľom, čo najskôr streliť úvodný gól a zlomiť tak odpor hostí. Postupne sme si dokázali vytvoriť zaujímavé príležitosti, ale šance Jakúbeka a opäť Sagnu ostali nevyužité. Bezgólový stav vydržal až do 67. minúty, keď sa po rohovom kope Borisa Turčáka presadil hlavičkou Matej Jakúbek - 1:0. O desať minút neskôr predviedol Turčák druhý parádny roh, pričom tentoraz poslal loptu na hlavu Landinga Sagnu - 2:0. V samotnom závere zápasu ešte spečatil osud duelu striedajúci Erik Pačinda, ktorý s prehľadom zužitkoval Gállovu krásnu prihrávku na hranicu päťky - 3:0 . Záver zápasu tak už naši chlapci dohrávali v pohode, za neustáleho potlesku tribún a tešili sa tak zo zaslúženého a dôležitého víťazstva, ktoré znamená náš návrat na čelo tabuľky. Môžeme sa tak pokojne nachystať na šláger jesene, kedy sa v sobotu 12.11. o 13:00 predstavíme na pôde druhého tímu tabuľky Tatranu Prešov.

II. liga, 16. kolo, 2022/2023: FC Košice 3:0  (0:0)  MŠK Považská Bystrica

FC Košice : Kira – Jakubko, Krivák (C), Jonec – Majdan (83. Pačinda), Gallovič, Jakúbek, Golikov – Turčák, Sagna, Liener (74. Gáll)

MŠK : M. Slávik – Čiernik (50. Gajdoš), Gabriš, Kucharčík, Petruš (60. Vaculík) – Boris, Gamboš (80. Begáň) – L. Slávik (80. Hundák), Hapal, Zuziak – Demjan (C)

Góly : 67. Jakúbek, 77. Sagna, 90. Pačinda

Žlté karty: Gallovič – Hapal

Rozhodovali: Erik Gemzický  –  Juraj Halíček, Peter Čajka

1.152 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Máme za sebou ťažký zápas na náročnom teréne a v náročnom počasí. Myslím si, že sme si pripísali zaslúžené víťazstvo, bolo len otázkou času kedy prelomíme súperovu defenzívu a som rád, že sa nám to nakoniec podarilo hneď trikrát. V prvom polčase nás možno trošku zväzovala nervozita a prílišné chcenie, v prestávke sme si niečo v kabíne povedali, chlapci sa ukľudnili a výsledok sa dostavil. Chlapcov musím pochváliť za nasadenie a bojovnosť. Dnes sa z víťazstva trošku poradujeme, ale už od zajtra sa plne koncentrujeme na derby.

Matej Jakúbek, strelec gólu FC Košice: Máme nejaké signály a dnes nám to vyšlo. Boris to kopol výborne a som rád, že to tam padlo. Takéto zakončenie trénujem a snažím sa to premieňať aj v tréningoch. Šancí bolo aj viac, ale som rád aj za tento gól. Hlavne prvých pätnásť až dvadsať minút sme boli trochu zaspatí a súper tam mal aj nejaké šance. Aj so šťastím sme odolali a potom sa to zlepšovalo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že do toho dáme ešte viac a vyhráme. To sa aj podarilo."

Erik Pačinda, strelec gólu FC Košice: Koleno ešte nie je v stopercentnom stave, ale skúsil som to a verím, že do zápasu proti Prešovu to dáme dokopy. Gól vždy poteší, ale podstatné je, že sme to zvládli za tri body. V prvom polčase tam bola istá nervozita, ale prvým gólom sa to zlomilo. Vieme, že máme silný tím, ktorý má na to, aby víťazil."