REVIEW I Dôležitý zápas sme zvládli, z Bratislavy si odvážame tri body.

• 05.05.2023
  • Vytlačiť

Zápas proti rezerve Slovana sme zvládli a z Bratislavy si odvážame veľmi dôležité tri body. O našom víťazstve rozhodli už v prvom polčase kapitán Pačinda a Liener, definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase svojím prvým gólom v našom drese Bernard Petrák. Dve kolá pred koncom súťaže sme sa tak dostali na čelo tabuľky, či tam ostaneme aj po kompletnom 28. kole rozhodnú dnešné zápasy II.ligy.

Začiatok zápasu na Pasienkoch patril našim chlapcom, do úvodu sme vstúpili s aktívnym napádaním domácich a postupne sme si vypracovali územnú prevahu. Už v 3. minúte sme zahrávali prvý rohový kop, ktorý však obrana Slovana dokázala odvrátiť do bezpečia. V 7. minúte sa v dobrej príležitosti ocitol Liener, jeho strelu obrana domácich zblokovala na roh. V 14. minúte sme sa už dočkali,  Matej Jakúbek prenikol do šestnástky, z ľavej strany prihral do stredu Erikovi Pačindovi a náš kapitán v dobrej streleckej pozícii ľavačkou prekonal Hrdinu – 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme mali jasnú územnú a hernú prevahu, naši chlapci s prehľadom kontrolovali priebeh hry. V nadstavenom čase prvého polčasu sme udreli opäť. Dlhý nákop Kiru predĺžil hlavou Lačný, domáci prepadli na ľavej strane, k lopte sa dostal Erik Liener a volejom nedal Hrdinovi šancu – 0:2. Do kabín sme tak odchádzali s dvojgólovým vedením.

Do druhého polčasu sme tak vstupovali s pohodlným dvojgólovým vedením, napriek tomu sme však ostali aj naďalej aktívny a kontrolovali sme priebeh hry. Mladíci Slovana sa proti našej dôraznej a pozornej defenzíve dlho nevedeli presadiť a hrozili len po brejkoch, kde nám svojou dravosťou robil problémy domáci útočník Marcelli. Naši chlapci aj naďalej pokračovali vo vysokom pressingu a po jednom zaváhaní domácej obrany sa mohli radovať do tretice. V 53. minúte Nafiu pressingom zobral loptu Antálkovi, následne pristavil loptu Pačindovi, ktorého projektil spoza šestnástky výborným zákrokom vytesnil nad bránku Hrdina. V 61. minúte skóroval po Mizerákovej prihrávke Lačný, rozhodca však už pred tým avizoval postavenie mimo hry. V 69. minúte prišla najväčšia príležitosť domácich, Marcelli sa rútil sám na Kiru, tiesnený vracajúcim sa Krivákom ale nedokázal prekonať nášho brankára, ktorý mu navyše dobre zmenšil strelecký uhol a loptu zastavil. V závere sa ešte domáci snažili skorigovať výsledok, čoho výsledkom boli tvrdšie súboje v strede poľa a zvýšená nervozita. Pokoj do našich radov tak v nadstavenom čase definitívne priniesol Bernard Petrák. Domáci Tóth pod tlakom napádajúceho Voleského vyslal nepresnú malú domov, ktorou nešťastne vysunul Bernarda Petráka, ktorý si s prehľadom poradil s Hrdinom a premenenou tutovkou uzatvoril skóre zápasu – 0:3.

II. liga, 28. kolo, 2022/2023: ŠK Slovan Bratislava B 0:3 (0:2)  FC Košice

ŠK Slovan Bratislava B: Hrdina – Mičák (46.Antálek), Križan, Voet, Tóth, Kušnír, Habodasz (C) (71.Koseček), Agbo, Chobot (83.Borovský), Marcelli, Božik (71.Nikitin)

FC Košice: Kira – Jakubko, Šindelář, Krivák – Turčák, Jakúbek (78.Golikov), Varga (63.Gallovič), Mizerák – Liener (51.Nafiu,78.Petrák), Lačný (78.Voleský), Pačinda (C)

Góly: Góly: 14. Pačinda, 45+1. Liener, 90+3. Petrák.

ŽK: 70. Marcelli, 88. Agbo – 16. Varga, 86. Jakubko, 88. Šindelář, 90. Kira

Diváci: 150

Rozhodca: Mastiš – Košecký, Halíček

Hlasy po zápase :

Ondrej Duda, asistent trénera FC Košice"Dnes sme splnili to čo sme mali, podali sme dobrý výkon, dovolím si tvdriť, že sme kontrolovali celý priebeh zápasu a naše víťazstvo je zaslúžené. Som rád, že sa opäť potvrdila kvalita našej lavičky a šírka kádra, každý jeden hráč, ktorý dnes naskočil do zápasu si splnil svoju úlohu, čoho dôkazom je aj Petrákov gól. Ideme ďalej, toto mužstvo je pod tlakom celú sezónu a chlapci sa s tým na jar veľmi dobre vysporiadali, takže verím nášmu mužstvu, že sa nám podarí splniť náš cieľ. Pozeráme sa na seba, máme pred sebou ešte dva zápasy a ja verím, že ich zvládneme.“

Erik Pačinda, strelec gólu, kapitán mužstva: "Vedeli sme po čo sme si sem prišli a od úvodu sme mali zápas pod kontrolou. Prvý gól nás upokojil, som rád, že som takto pomohol mužstvu. Po celý čas sme boli lepším mužstvom a definitívny zlom prišiel po druhom Erikovom góle v závere prvého polčasu. Do konca súťaže ostávajú ešte dva zápasy, vieme o čo hráme a ja verím, že sa nám to podarí dosiahnuť. Ideme ďalej, dnes sa ešte chvíľu z výsledku môžete potešiť, ale od zajtra sa už koncentrujeme na najbližší domáci zápas. "

Najlbižšie sa naši chlapci predstavia na domácom ihrisku v KFA už v piatok 12.5., kedy od 17:00 bude naším súperom Spartak Myjava.