REVIEW I 1. tretinu súťaže sme zakončili tak, ako sme ju začali, prehrou. Trebišovu sme podľahli 1:3.

• 18.09.2022
  • Vytlačiť
Východniarske derby prilákalo do Trebišova rekordnú návštevu, diváci videli zaujímavý futbal, domáci hráči dokázali stretnutie otočiť aj napriek početnej nevýhode počas celého druhého polčasu . Z Trebišova tak odchádzame s druhou prehrou v sezóne 1:3.

Bez zranených Kriváka, Pavúka a Golikova nastúpili naši chlapci do zápasu s Trebišovom. Stopérsku dvojicu tak premiérovo tvorili Jonec s Magdom, na krajoch nastúpili Mizerák a Majdan. Už úvod prvého polčasu naznačil s čím vyrukujú domáci. Dôraz v osobných súbojoch a maximálne nasadenie na ťažkom teréne zdobilo domácich počas celého zápasu. Počas celého prvého polčasu sme tak boli svedkami bojovného a takticky zviazaného futbalu.  Najviac vzruchu priniesla 35. minúta, kedy nás do vedenia dostal Matej Jakúbek pohotovým zakončením z vnútra šestnástky - 1:0. Z vedenia sme sa však dlho netešili, už o šesť minút vyrovnal hlavou po rohu Špak - 41. minúta 1:1. V 43. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu domáci Jenat a naši chlapci tak dohrávali zápas v početnej výhode o jedného hráča v poli.

Do druhého polčasu sme tak nastúpili so snahou opätovne prikloniť misky váh na našu stranu, bohužiaľ ani zmeny v zostave trénera Antona Šoltisa však vytúžený gólový efekt nepriniesli. Domáci naďalej pozornou defenzívou a obrovským nasadením odolávali našim pokusom už v zárodku našich akcií. Stretnutie sa tak odohrávalo v bezpečnej vzdialenosti od brány domáceho brankára Dlubáča. Naši chlapci sa nadokázali dostať do zakončenia, centre z krajov buď nenašli adresáta, alebo si ich pozbierala pozorná obrana domácich. V 73. minúte tak prišiel šok - domáci skórovali opäť po rohu, v trme vrme sa najlepšie zorientoval Bajtoš - 2:1. V závere zápasu sa naši chlapci zúfalo snažili o vyrovnanie, ale chýbala nám presnosť vo finálnej fáze a k žiadnej väčšej príležitosti sme sa tak už nedostali. Naopak po jednom z rýchlych brejkov domácich fauloval v šestnástke prenikajúceho Bajtoša Magda a pokutový kop premenil výborne hrajúci Ikugar. V 90. minúte tak stanovil na konečných 3:1.

Z Trebišova tak po najslabšom výkone v doterajšom priebehu súťaže odchádzame bez bodového zisku. V druhej lige nasleduje reprezentačná prestávka, najbližšie sa naši chlapci predstavia v 11. kole doma proti FK Dubnica nad Váhom v sobotu 1.10. o 18:00.

II. liga, 10. kolo, 2022/2023: SLAVOJ Trebišov 3:1 (1:1) FC Košice

SLAVOJ Trebišov : Dlubáč – Matta , Jenat, Špak, Ilinjo (C), Novák (90.Starčík), Kolesár (70.Bajtoš), Rokyta, Sanusi (83.Mokoš), Ikugar, Danko (46. Zsemlye )

FC Košice: Kira – Mizerák, Magda, Jonec, Majdan (82.Gladiš) – Gallovič, Jakúbek, Liener (64.Voleský), Turčák (64.Gáll) – Pačinda (C), Sagna

Góly: 41. Špak, 73. Bajtoš, 90. Ikugar - 35. Jakúbek

Žlté karty: 29. Jenat, 90. Ikugar – 5. Turčák, 32. Gallovič, 74. Gáll, 67. Gladiš, 80. Sagna

Červená karta : 44. Jenat

Rozhodovali: Michal Očenáš – Daniel Poláček, Pavel Jánošík

825 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Tak sme určite smutní, ten výsledok nás neteší, zápas sme nezvládli. Ten zápas sa začal pre nás výsledkovo dobre, išli sme do vedenia, aj keď herne to nebolo dobré. Bohužiaľ súper do polčasu vyrovnal po štandardnej situácii, to by sa nám nemalo stávať, také ľahké góly, to sme mali zvládnuť a ísť do prestávky s jednogólovým vedením. Druhý polčas sme mali početnú výhodu o jedného hráča, ale absolútne sme to nezvládli a dá sa povedať, že po najslabšom výkone celej jesennej časti, nebolo tam nič z toho čo sme chceli hrať. Chlapci nemali svoj deň, tie výkony boli podpriemerné. Súper nebol až tak agresívny, ale jeho dobré pozičné bránenie a presúvanie stačilo na naše pomalé myšlienky, nedokázali sme sa vôbec dostávať do zakončenia. Musíme konštatovať, že sme to nezvládli, dostať dva góly v druhom polčase v početnej výhode, to sa nám nesmie stávať. Súperovi dnes stačil oduševnený výkon so srdcom, chlapci sa musia nad tým zamyslieť, že s tlakom sa musia vedieť vyrovnať a že každý súper bude proti nám hrať s maximálnym nasadením. Pokiaľ sa s tým nebudú vedieť vyrovnať, budeme to mať ťažké v každom zápase. Musíme sa dnes ospravedlniť aj našim fanúšikom, ktorí za nami prišli do Trebišova vo veľkom počte, ich podporu bolo cítiť počas celého zápasu. Chlapci sa musia nad sebou zamyslieť a dať tomu viac, musíme začať už teraz, najbližšie v pohárovom zápase a musíme stabilizovať naše nevyrovnané výkony čím skôr. Chlapci musia dať do zápasu viac srdca, viac emócii, pretože si musia uvedomiť. že hrajú za Košice a očakávania od nás sú právom veľké...“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo sme nevyužili početnú výhodu a stratili sme tu všetky body. Začali sme celkom dobre, na ťažkom teréne sa veľmi kombinovať nedalo, ale aj tak sme išli do vedenia. Od vylúčenia Trebišova sme prestali hrať, nevedeli sme sa dostať do tempa, nevymysleli sme nič smerom dopredu. Dostali sme lacné góly po štandardtkách..Treba sa zamyslieť a zmeniť prístup k zápasu od prvej minúty pokiaľ sa chceme držať v tabuľke hore...“