REVIEW: FC Košice 1:1 FC ŠTK 1914 Šamorín

• 08.09.2019
  • Vytlačiť

Stretnutie tabuľkových susedov sa skončilo len remízou. Aj napriek tomu, že sme boli lepším mužstvom, sme si nedokázali dať rady v koncovke. So Šamorínom sme tak doma v rámci 8. kola II. ligy len remizovali 1:1.

Na súpera sme vlietli vo výbornom tempe. Gáll sa dokázal presadzovať cez pravé krídlo, v tandeme na ľavej strane bol Leško. Dvakrát Gállov center odvrátil na roh obranca Magyar. Z rohových kopov sa nám darilo hroziť, prudké nákopy väčšinou mierili na prednú žrď, odkiaľ sa predĺžili na tú zadnú. V 7. minúte však pri nej nikto z futbalistov v žlto-modrých dresov nebol. Po úvodnej desaťminútovke prišla silná trojminútovka. Liener po chybe defenzívy Šamorína našiel len pripraveného Hajdúcha, rýchly brejk Zuberua a následná strela skončili mimo brány, možná penalta po ruke obrancu Šamorína sa pískať nemala, všetko bolo v rámci pravidiel. Naša aktivita z úvodu zápasu zostala nevyužitá, hoci sa Gáll naďalej dokázal presadzovať v súbojoch jeden na jedného. Gejza Pulen si siahol na loptu až po polovici polčasu, keď bez problémov spacifikoval priamy kop Fujáka. Na konci úvodnej polhodiny Gáll už asi po štvrtýkrát hľadal centrom na zadnú tyč Leška, tomu chýbali decimetre na to, aby loptu sklzom trafil a poslal do brány. Potvrdilo sa tak známe: nedáš-dostaneš. Rýchla akcia FC ŠTK, Sharani Zuberu vysunutý presnou kolmicou, na ktorú stopéri nedokázali reagovať. Legionár zoči-voči Pulenovi uspel, hoci si košický gólman na loptu siahol – 0:1. Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Prišlo dvojité striedanie, z ihriska odišli Gáll s Katunským, na ich miesto nastúpili Vyshnevskyi a Rizie. Práve Vyshnevskyi odštartoval posledných päť minút polčasu nepresnou strelou vedľa tyče. To akoby bolo náznakom vyrovnania. Po faule hostí pred vlastnou šestnástkou sa k lopte postavil Dávid Leško a exekúciou ponad múr presne k tyči vyrovnal na 1:1. V celom polčase sa nám darilo hrať rýchlo z pravej strany, o dobré kolmice za obranu sa staral Ristovski, na osi ihriska dobre dribloval Liener.

Po nástupe na druhý polčas to netrvalo ani polminútu a mohlo byť 2:1. Oleg Vyshnevskyi sa zbavil protihráča, dostal sa do pokutového územia, odkiaľ poslal delovku len do Hajdúcha, ktorý mal šťastie, že loptu dokázal vyraziť aspoň do vzduchu. Po hodine hry si skvelo nabehol do veľkého vápna Nikola Ristovski, no v rozhodujúcom momente netrafil priestor brány. Striedania využili aj Šamorínčania, Leginus nahradil Németha, Méry Pirduchnyiho. Záverečná dvadsaťminútovka najprv priniesla protiútok hostí. Lob zvnútra pokutového územia prekonal Pulena, no zároveň s ním minul aj bránu. Vzápätí Lienera vystriedal Radovanović. A práve srbský útočník mohol o päť minút neskôr hlavičkou skórovať, lopta ale skončila zhruba meter nad brvnom. 83. minúta priniesla nezvyčajnú akciu. Po ľavej strane sme dostali loptu pred Hajdúcha, zakončiť sa nám podarilo po troch zluftovaniach. Rizie si to dal pekne na ľavačku, no jeho technická rana šla len nad. O minútu neskôr sa pred Pulenom strhla diskusia. Hlavný arbiter Maroš Libiak konzultoval s jedným zo svojich asistentov možnosť penalty po údajnej ruke, po vyše minúte sa ale pokračovalo v hre bez pokutového kopu. Hostia hrozili len z brejkov. Zuberu odmietol byť hrdinom duelu, keď po zaseknutí v šestnástke netrafil priestor brány. V nadstavenom čase sa hralo navyše 6 minút, v ktorých sme videli na trávniku veľké emócie. V piatej minúte nadstavenia sa ešte k jednej hlavičke dostal Radovanović. Tentoraz to bolo už presnejšie, avšak stále zhruba 30 centimetrov nad brvno. Viac sa toho už nestalo, so Šamorínom sme v Čermeli len remizovali 1:1.

Ohlasy po zápase:

Marek Fabuľa (tréner FC Košice), hodnotenie zápasu: „Zápas, ktorý mal skončiť jednoznačne v náš prospech, nakoniec skončil remízou. Je to vec, o ktorej vieme, s ktorou sa boríme. Hráči si musia uvedomiť, že buď budú riešiť veci dohodnutým spôsobom, alebo budeme stále trpieť na koncovku. Ja verím, že ďalšie zápasy nám prinesú oveľa vyšší bodový zisk. My potrebujeme chytiť sériu a ja verím, že takýto zápas, druhý v rade, ktorý sme odohrali v Mikuláši, vo vysokom tempe, v jasnej dominancii a súper na to nevedel reagovať, je výborné. Je to veľmi dobrý prístup, ale stále musíme dodržiavať pravidlá, ktoré musia platiť a keď nie, tak s tým máme problém.“

„My sme ich k tomu [defenzívnejšej hre] prinútili, aby tak hrali. To si treba uvedomiť, že súperi, s ktorými sme doposiaľ hrali, okrem Žiliny, zistili, že sme dominantnejší, že sa na tie veci ťažšie reaguje. Kým nejaká fáza vyrovnania prišla, tak sme boli dominantní, to je dôležité. Ale stále je tam ten aspekt – riešenie finalizácie. Toto je veľmi dôležité a to si musia hráči vstúpiť do svedomia, aby tieto veci dokázali riešiť podľa dohodnutých pravidiel. Ak to tak nebude, budeme mať stále problém.“

„My sme chceli jednu aj druhú stranu rovnomerne zaťažiť. Vyplývalo to z hry, že to tak prišlo. Nebol to vôbec žiadny zámer [strážiť viac Zuberua na ľavej strane obrany]. To, že nakoniec gól prišiel z tejto strany, to je len zhoda náhod.“

Dávid Leško (hráč FC Košice a autor gólu na 1:1): „Spokojnosť prevládať nemôže. V zápase sme boli jasne lepším mužstvom, vytvorili sme si veľa čistých šancí. Súpera sme prakticky celý zápas tlačili, ale Šamorín sa dostal z ojedinelej akcie do vedenia. Striedaniami to chcel tréner zmeniť k lepšiemu. Dali sme gól na 1:1, škoda, že druhý neprišiel, lebo sme si ho v tomto zápase zaslúžili. Zápas sa dal určite zlomiť v pasáži, keď sme súpera do ničoho nepustili, vytvorili sme si tlak, ale bohužiaľ, neprišlo to.“

„Snažil som to [priamy kop] trafiť ponad múr. Brankár to zbadal na poslednú chvíľu, tak to tam padlo.“

„Silou vôle sme sa to snažili zlomiť, tie emócie vo futbale sú a stále budú. Je škoda, že sme to nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Sme taktiež radi, že nás fanúšikovia podporujú a verím, že nás budú podporovať ďalej. My určite urobíme v každom zápase všetko preto, aby sme boli my i diváci, aby boli všetci spokojní.“

FC Košice 1:1 (1:1) FC ŠTK 1914 Šamorín

Zostavy:

FC Košice: Pulen – Kis, Kavka, Kuc, Pavúk – Ristovski, Katunský (34. Rizie), Vancák – Gáll (34. Vyshnevskyi), Liener (73. Radovanović), Leško.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Nagy, Rymarenko, Magyar, Fuják (C), Valek, Zuberu, Németh (62. Leginus), Dolinský, Pidruchnyi (71. Méry), Čunta (86. Boateng).

Góly: 43. Leško – 32. Zuberu

Žlté karty: 37. Vyshnevskyi, 56. Rizie, 80. Vancák, 90+2. Kis – 45. Rymarenko, 72. Valek, 73. Leginus, 86. Fuják, 90+2. Nagy

Rozhodovali: Maroš Libiak – Michal Budáč, Rastislav Kuba.