REVIEW: FC Košice - Partizán Bardejov BŠK

• 12.08.2019
  • Vytlačiť
Domáce stretnutie s Bardejovom prinieslo súboj dvoch tímov, ktoré mali na konte po troch kolách len jeden bod. Posledné z východniarskych derby duelov počas tejto časti sezóny v Čermeli sme však nezvládli.

Začali sme aktívne. Už v druhej minúte sme sa po pravej strane dostali do šestnástky. Prihrávka pod prihrávajúceho hráča našla Jakuba Bavoľára, ten ale nestihol presnejšie zamieriť. Na druhej strane bol v permanencii Fabini, ktorý musel boxovať nebezpečný center sprava, následná dorážka zo strednej vzdialenosti minula ľavú tyč. V ďalšej veľkej šanci sa ocitol Samuel Kuc v 13. minúte. Po perfektnej prihrávke z osi ihriska si loptu spracoval na hranici veľkého vápna, posunul si ju desať metrov od brány. V rozhodujúcom okamihu sa však pošmykol, čo znamenalo, že koncovka putovala len mimo svätyne Bardejova. Nedáš-dostaneš sa zase raz potvrdilo už o pár desiatok sekúnd. Dlhá lopta za našu obranu, Lesniak ju nedokázal odpratať, čo využil na sto percent Horodník, ktorý nedal šancu prekvapenému a bezmocnému Fabinimu – 0:1. Náš brankár predviedol ďalší super zákrok po akcii hostí zľava, strelu vyrazil na roh. V 33. minúte sme nútene striedali, zraneného Lesniaka nahradil Gáll. Michal Horodník bol pri chuti, pripísal si druhý zápas. V 40. minúte zvyšoval z priameho kopu už na 0:2, keď si zvolil exekúciu štandardky tesne nad zemou.

Po polčase sme poslali na ihrisko Trebuňáka, skončil Bavoľár. Vytvárali sme si šance, Radovanović zvnútra pokutového územia po otočke mieril mimo, priamy kop Františka Pavúka z 25 metrov mal Čikoš-Pavličko pod kontrolou. Muž v bráne Partizána čaroval aj po Karašovej hlavičke po perfektne načasovanom centri z ľavej strany hracieho poľa. Smolu sme prelomili až po hodine hry. Pavúk sa výborne vyhol ofsajdovej pasci, mal dostatok času aj miesta na center z pravej strany hranice šestnástky. Fantastická lopta vzduchom si našla hlavu Predraga Radovanovića, ktorý ju upratal do siete – 1:2. Dvadsať minút pred koncom prišiel na ihrisko Liener za Ristovskiho. Čikoš-Pavličko už ale zatiahol oponu, keď spacifikoval ranu Gálla a aj posledné možnosti košického FC. Hostia ešte mohli upraviť výsledok na konečných 3:1, v 77. minúte ale nedokázali potrestať chaos pred našou bránou. Výborne vtedy zasiahli Fabini aj obrancovia. Nepremenenie spomínaných príležitostí znamenalo finálny stav výsledku 1:2 v zápase FC Košice – NLF Partizán Bardejov.

Ohlasy po stretnutí:

František Vancák (kapitán FC Košice), hodnotenie zápasu: „Ťažko sa mi na to hľadajú slová, pretože to zlé obdobie sa prehlbuje. V predošlých zápasoch sme mali smolu a teraz to bolo podobné. Až do prvého inkasovaného gólu nemal súper nič. Prišla individuálna chyba a gól. Potom prišla strata lopty v strede poľa, faul a ďalší gól po štandardke.“

„Po prestávke sme chceli vybehnúť na trávnik ako iné mužstvo. Boli tam šance, ale chýbali góly a nemôžeme byť spokojní. Dali sme do toho všetko, no bohužiaľ to nevyšlo. Do prvých minút v druhom polčase sme dali strašne veľa síl, takisto treba rešpektovať kvality súpera. Verím že v Bardejovskej Novej Vsi to zlomíme, lebo keď už tam nevyhráme, tak to bude zlé.“

František Pavúk (hráč FC Košice), hodnotenie zápasu: „Možno je to tým, že máme zviazané nohy. Všetci vidia, že nám nechýba ochota, bojujeme, ideme na sto percent, no chyby, ktorých sa dopúšťame, sú trestuhodné. V tretej lige ich súperi netrestali, no v druhej takmer po každej väčšej chybe inkasujeme. Naháňať doma výsledok za stavu 0:2 je náročné, súperi sú omnoho skúsenejší a dokážu si to ustrážiť. Chceli sme konečne vyhrať, žiaľ, nevyšlo to.“

FC Košice 1:2 (0:2) NLF Partizán Bardejov