REVIEW | Zo Skalice do tretice bez ligového bodu

• 22.08.2021
  • Vytlačiť
Smolná séria prehier na Záhorí sa navýšila na tri zápasy. MFK Skalica nás na svojej pôde porazila po zásahoch z konca prvého a začiatku druhého dejstva 2:0.

Domáci začali veľmi aktívne. V úvodnej štvrťhodine boli v šanciach Šebesta, Voleský i Baumgarnter, no skóre sa nemenilo. Naše príležitosti prišli v tretej desaťminútovke, keď sa po dlhom aute Jakúbeka presadil hlavou Mölvadgaard, no Ivan Kružliak predtým zapískal faul. O tri minúty neskôr Junasa v bráne Záhorákov neprehodil Cortés, na opačnom konci neuspel znovu kanonier Šebesta. Do našej siete to padlo päť minút pred prestávkou Tomášovi Hambálekovi, ktorý odrazenú loptu trafil z voleja, Šemrinec bol na presnú trefu prikrátky.

Po polčase sme sa ani nenazdali a prehrávali sme 0:2. Hambálek sa ocitol pre zmenu v pozícii nahrávača, presným centrom našiel Denisa Baumgartnera, ktorý rovnako z prvej zvnútra veľkého vápna prekonal nášho gólmana. Mölvadgaard mal potom ešte dve možnosti na zníženie stavu, ale Junas zase prečítal úmysel dánskeho útočníka. Skaličania si mohli vedenie poistiť, lenže ani Baumgartner, ani Kousal už tretí gól nepridali. Zo Záhoria sme odišli bez bodu aj bez gólu po výsledku 0:2.

II. liga, 2021/2022, 5. kolo: MFK Skalica 2:0 (1:0) FC Košice

MFK Skalica: Junas – Nagy (C), Blažek, Rudzan, Mizerák, Černek, Mášik (81. Petr), Hambálek (62. Kousal), Šebesta, Voleský (87. Vašíček), Baumgartner

FC Košice: Šemrinec – Jonec (53. Gáll), González, Kavka (C), Václav (46. Kim) – Gallovič (46. Nana), Jakúbek, Gladiš (67. Jung) – Pačinda, Mölvadgaard, Cortés (82. Karaš)

Góly: 40. Hambálek, 48. Baumgartner.

Žlté karty: 86. Voleský – 38. Gallovič, 64. Gladiš, 70. Cortés, 84. Ntuli.

Rozhodovali: Ivan Kružliak – Branislav Hancko, Ján Pozor.

Diváci: 575.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Samozrejme, nie som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou, hoci tam snaha bola. Na Skalicu sme boli dobre pripravení, ničím nás neprekvapili, očakávali sme agresívnu hru, čo sa aj stalo. O výsledku však rozhodli súboje, ktoré sme nezvládli. Nakoniec musím Skalici zablahoželať k víťazstvu. Hrali sme teraz s dvomi špičkovými mužstvami, ktoré sú zvyknuté na II. ligu. Ukázalo nám to, že máme ešte čo robiť, aby sme mužstvo dotvorili tak, aby sme aj proti takýmto súperom dokázali uhrať dobré výsledky. Bolo vidieť, že pokiaľ sa neprispôsobíme v súbojoch a agresivite, tak nemáme šancu. Čo sa týka kvality, tak si myslím, že sme boli rovnocenní a možno aj lepší - máme dobrých hráčov, ale keď kvalitu nepremeníme v efektivitu, nemôžeme zápas vyhrať.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice – hodnotenie duelu: „Išli sme tam s cieľom hrať kombinačnú hru, čo sa nám veľmi nedarilo, navyše nás Skalica prehrávala v dôraze – osobné súboje rozhodli zápas. Nejde ani tak o našu kvalitu, ako o to, aby sme sa viac pobili o výsledok. To nám momentálne chýba. Do druhého polčasu sme šli s tým, že chceme dať gól na začiatku, chceli sme sa chytiť, ale inkasovali sme práve my. Mali sme tam potom dve šance, od ktorých sme sa mohli odraziť, ale nepremenili sme ich.“