REVIEW | Z Púchova s dôležitým víťazstvom

• 19.09.2021
V sobotu večer sme si odviezli domov dôležité tri body z Púchova, o ktorých rozhodol debutový zásah Dávida Gubu a piaty gól Josého Cortésa v lige.

Úvod duelu priniesol skôr opatrný futbal. Výnimkou bola piata minúta, keď Strelčík v domácej bráne zaváhal pri rozohrávke, avšak Nana nedokázal presne odcentrovať do šestnástky. Nasledovala štvrťhodina, počas ktorej sa tímy snažili uspieť centrami, nakopávané lopty ale presné hlavičky nevyprodukovali. Zmenilo sa to až v 20. minúte, keď po prihrávke Nanu našiel Boris Gáll Dávida Gubu v malom vápne a náš krídelník stihol zakončiť ešte pred brankárom – 0:1. Vzápätí si Guba s Gállom chceli vymeniť úlohy, z prihrávky z uhla bol iba roh. Na konci polhodiny hry ukázal Nana svoju genialitu, keď z polovice ihriska vysunul Josého Cortésa. Kolumbijčan prešprintoval obrancu, obišiel Strelčíka na hranici šestnástky a poslal loptu do brány – 0:2. Pred prestávkou bol v permanencii aj Igor Šemrinec, keď musel riešiť tvrdé zakončenie zvnútra šestnástky.

Do druhého polčasu sme nevstúpili ideálne. Po jednom z množstva centrov z ľavej strany sa lopta dostala až na zadnú žrď, kde bol nikým nechránený Štefan Holiš, ktorý znížil na 1:2. Reakcia mohla prísť o minútu a pol neskôr. Kisov center hlavičkoval na prednej žrdi Michal Jonec, Strelčíka zastúpil v bráne jeden z obrancov. Púchovčania naďalej hrozili centrami, Holiš už hlavou nedokázal nájsť priestor brány – a ak aj áno, Igor Šemrinec bol stále pripravený. Náš gólman bol v plnej pohotovosti aj pri koncovke Lacka, ktorú bravúrne vyrazil. V záverečnej desaťminútovke sme mohli na druhej strane definitívne rozhodnúť, lenže šance Cortésa, Lienera či Gladiša zostali nepremenené.

II. liga, 2021/2022, 9. kolo: MŠK Púchov 1:2 (0:2) FC Košice

MŠK Púchov: Strelčík – Martinček, Pavlovič, Ludha (40. Holáň), Lacko, Kopiš (75. D. Pilný), Loduha, Kopičár, Mráz (C), Ullman (70. Krčula), Holiš

FC Košice: Šemrinec – Kim, Kavka (C), Jonec, Kis – Novák, Jakúbek, Nana (90+3. González) – Gáll (67. Gladiš), Cortés (88. Pavúk), Guba (67. Liener)

Góly: 47. Holiš – 20. Guba, 30. Cortés

Žlté karty: 34. Ludha, 88. Kopičár – 49. Kavka, 54. Gáll, 90. Šemrinec, 90+2. Pavúk

Rozhodovali: Matej Choreň – Mário Roszbeck, Matej Zemko

Diváci: 220

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, mali sme šance na to, aby sme viedli vyšším rozdielom, po treťom góle by bolo o zápase rozhodnuté. Hralo sa vo vysokom tempe, čo nás stálo veľa síl. Domáci po polčase znížili, chceli vyrovnať, veľa lôpt nakopávali do šestnástky. Nedarilo sa nám už držať loptu dlhší čas, sústredili sme sa viac na protiútoky, tie ale nevychádzali. Som spokojný s hrou mužstva a víťazstvo si veľmi cením, pretože domáci šli v bojovnosti na maximum.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, rovnako aj celý prvý polčas, čo sa odzrkadlilo na výsledku. Cez prestávku sme si povedali, že musíme prečkať prvých desať-pätnásť minút v druhom polčase, čo sa, bohužiaľ, nepodarilo. Dohrávalo sa v nervóznejšom duchu, veľmi sme chceli vyhrať, aj preto asi bolo cítiť nervozitu. Musíme to brať pozitívne, že sme to ustáli a doslova kolektívne „ukopali“. Verím, že nás to nakopne do ďalších zápasov.“

Dávid Guba, hráč FC Košice: „Prvý polčas sme boli podľa mňa jednoznačne lepší, súpera sme pressovali a dostávali sme sa do príležitostí. Po prestávke sme dostali zbytočný gól, znervózneli sme. S koncom to už bolo o boji, chvalabohu sme ale vyhrali a získali tri body, ktoré sme veľmi potrebovali a sme za nich radi.“

Gubič má za sebou turbulentné tri mesiace, ktoré pretínali zranenia. V Púchove však prišla satisfakcia: „Prišiel som do klubu s inou predstavou, chcel som mužstvu pomôcť už od začiatku, určite sa odo mňa očakávalo viac. Bohužiaľ, už to nevrátim, teraz sa ale pozerám iba dopredu. Som rád, že som dostal príležitosť a že som pomohol tímu výkonom aj gólom.“