REVIEW | Z Pohronia vezieme tri body po góle Erika Pačindu

• 29.07.2022
Zo Žiaru nad Hronom vezieme do Košíc tri body! V opatrnom stretnutí 3. kola II. ligy sme porazili FK Pohronie tretím gólom sezóny Erika Pačindu 1:0.

Už na konci druhej minúty sme mali dva náznaky šancí. Prv si Turčák zle spracoval finálnu prihrávku, o niekoľko sekúnd neskôr rozhodujúci pas nevyslal Pavúk. S vyšším pressingom sme vydržali prvú päťminútovku, potom sa ozvalo aj Pohronie. Domáci mali k dispozícii sériu rohových kopov, Kira zasahovať nemusel pri koncovke Barboru, naša jednotka sa zapotila len pri krížnom pokuse Blahúta. Najdôležitejší okamih duelu nastal v 25. minúte. Bývalý fortunaligista neodpratal loptu preč zo šestnástky po centroch Majdana a Pavúka, Jakúbek sklepol loptu pre Erika Pačindu, ktorý zo siedmich metrov otvoril skóre – 0:1! Pred prestávkou sme videli v krátkom slede tri žlté karty po ostrých zákrokoch, aby v druhej nadstavenej minúte len tesne minul pravú žrď z halfvoleja Sovič.

Po zmene strán mal v 53. minúte najväčšiu šancu na skórovanie domáci Ožvolda, zakončenie zo siedmich metrov bravúrne vyrazil Matúš Kira! Celé druhé dejstvo sa hralo opatrne, nikto nechcel urobiť rozdielovú chybu. Pohronie dvadsať minút pred koncom začalo výrazne napádať, ďalšiu šancu si nevypracovalo. Svoju príležitosť na definitívu nevyužil Liener, v závere si odkrútil debut Oleksandr Golikov. Tlak domácich sme nepripustili a tak tretím sezónnym gólom Erika Pačindu odchádzame domov s tromi bodmi po výhre 1:0!

II. liga, 3. kolo, 2022/2023: FK Pohronie 0:1 (0:1) FC Košice

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Le Giang – Štrba (46. Netolický), Klabník, Holub, Čunta, Barbora (66. Cíferský), Kren (87. Prachar), Ožvolda, Urgela, Blahút (C), Abrahám (66. Tatar)

FC Košice: Kira – Majdan, Krivák, Jonec, Pavúk – Gallovič (86. Golikov), Jakúbek, Sovič (46. Gladiš) – Pačinda (C) (90+5. Smieško), Voleský (71. Gáll), Turčák (46. Liener)

Gól: 25. Pačinda

Žlté karty: 42. Abrahám, 45. Urgela – 14. Jonec, 45. Gallovič, 89. Pačinda, 90+2. Jakúbek

Rozhodovali: Bálint Kišš – Martin Vitko, Matej Zemko

Ohlasy:

Anton Šoltis, tréner FC Košice, hodnotenie zápasu: „Do zápasu sme vstúpili dobre, boli sme aktívni, tlačili sme sa do zakončenia, vyšlo nám jedno. Myslím si, že priebeh v prvom polčase sme mali pod kontrolou, boli sme dominantní. Po polčase súper začal viac riskovať, my sme neboli pokojní na lopte, bolo vidieť, že sa bojíme o výsledok. Zamerali sme sa viac na protiútoky, mohli sme z nich vyťažiť viac, Erik Liener tam mal šancu, mohli sme lepšie riešiť aj predfinálnu fázu. Na druhej strane sme až na jednu strelu nepustili súpera do ničoho, Kiri nás podržal. Nedostali sme gól, pre nás veľmi dôležité víťazstvo, sme spokojní. Ja verím, že nás na Komárno príde povzbudiť čo najviac divákov a podáme ďalší dobrý výkon.“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice, hodnotenie zápasu: „Vedeli sme, že Pohronie má kvalitné mužstvo, predsa prišli z ligy. My sme boli zodpovedne pripravení, podľa mňa bol celý zápas v našej réžii a hoci mali nejaké brejky, nebolo to však nič vážne. Z našej strany je v zakončení možno mierna nervozita od prvého kola. Šance si vytvárame, v koncovke sme nervóznejší, ale ono to príde, od zápasu k zápasu to bude lepšie a lepšie. Tri body sme získali a ideme ďalej.“