REVIEW | Z Bardejova s tromi bodmi po troch góloch a s čistým kontom

• 30.10.2021
  • Vytlačiť
Základy povinného víťazstva nad Bardejovom položili Václav s Pačindom v prvom polčase. Po zmene strán nás síce domáci zatlačili, ale cez Šemrinca a spol. neskórovali. Finálny trest prišiel dvadsať minút pred koncom z kopačky Cortésa, a tak sme si zo Šariša vzali do Košíc tri body po výhre 3:0.

Prvý polčas nám jednoznačne patril, hoci to boli domáci, ktorí prvý raz pohrozili. Veličkovič sa zbavil Nováka na hranici šestnástky, pálil však iba do pripraveného Šemrinca. Na súpera sme tlačili, lenže centre sprava ani zľava spočiatku nevychádzali. Prišla však 20. minúta, dobrá kombinácia na pravom krídle a Dávid Guba osamotený centroval do šestnástky. Famózny nábeh z pozície ľavého obrancu ukázal Marek Václav a ťažký volej z ôsmich metrov poslal priamo do siete – 0:1. O tri minúty sa triasla konštrukcia brány Fojtíčka. K priamemu kopu sa postavil Erik Pačinda, z vyše 23 metrov iba pohladil brvno. Skúseného ofenzívneho lídra to nemuselo mrzieť, pretože v 28. minúte sa už nemýlil, keď zužitkoval prácu Marcusa Mölvadgaarda, ktorý sa dostal do veľkého vápna, prihral „Pačimu“, ktorý z jednej navýšil na 2:0 z nášho pohľadu. Ojedinelú šancu mali Bardejovčania po štandardke, Župova hlavička šla len doprostred brány. Do polčasu boli v zaujímavých príležitostiach ešte Cortés či Guba.

Partizán po zmene strán prišiel s dvomi zmenami, ktoré domácim pomohli. Menší tlak vyvrcholil pred hodinou hry. Šarišania si pýtali penaltu, tá odpískaná nebola. Šemrinca postupne neprekonali Petko, Stachura ani Veličkovič, nasledoval trest. Dvadsať minút pred koncom zahrával rohový kop Pačinda, center prepadol cez Fojtíčka a dva metre pred opustenou bránou zvýšil na 3:0 pre zverencov trénera Jozefa Vukušiča José Cortés aj s prispením Dávida Keresteša. V záverečných minútach ešte zaujal fantastický zákrok Šemrinca po delovke Horvátha, na opačnej strane spolu s brankárom obstrelil ľavú žrď zvonku Guba. Viac sa nestalo, tím okolo kapitána Petra Kavku zaknihoval na Šariši povinné tri body po triumfe 3:0 nad Bardejovom.

II. liga, 15. kolo, 2021/2022: Partizán Bardejov BŠK 0:3 (0:2) FC Košice

Partizán Bardejov BŠK: Fojtíček – Filipiak, Petko, Lopez Da Silva (46. Stachura), Župa (C), Horváth, Csáno (46. Salisu), Veličkovič, Keresteš, Maník, Kružliak (72. Selimi)

FC Košice: Šemrinec – Novák (72. Kim), Kavka (C), Jakúbek, Václav (88. Pavúk) – Gallovič (79. Jonec), Nana, Pačinda (88. Liener) – Cortés (72. Gáll), Mölvadgaard, Guba

Góly: 20. Václav, 28. Pačinda, 71. Cortés

Žlté karty: 22. Keresteš, 37. Kružliak, 53. Petko – 47. Gallovič, 84. Nana

Rozhodovali: Lukáš Dzivjak – Rastislav Kuba, Dávid Bobko.

Diváci: 100.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Priebeh bol taký, ako sme očakávali. Domáci hrali agresívne, terén tomu ešte napomohol. Zvládli sme to ale viac ako slušne, dobre sme kombinovali a do polčasu sme dali dva pekné góly, ktoré nás upokojili. Po prestávke sme mali štvrťhodinu, keď sme sa nevedeli dostať do hry, domáci mali zopár nebezpečných situácií v našej šestnástke, ale výborne zasiahol Šemrinec. Neskôr sa nám podarilo dať tretí gól a bolo po zápase. Teší nula vzadu, celkovo to dnes bolo dobre vybalansované – ako obrana, tak aj útok. Mohli sme pridať ďalší gól, ale výsledok je dobrý. Sme spokojní s tým, že sme zvládli prvý zápas v náročnom týždni, ale už sa sústredíme na stredu a Petržalku.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Myslím si, že to prebehlo tak, ako sme si to predstavovali. Mali sme dobrý vstup do zápasu, kontrolovali sme hru, kombinovali sme, nabiehali sme si. Celkovo nám prvý polčas vyšiel, strelili sme dva góly a boli sme v pohode. V druhom polčasu mal súper z môjho pohľadu priveľa štandardiek, s ktorými nás ohrozoval, ale pozitívne je, že sme to uskákali, ubránili a Šeďo nás podržal. Mohli sme hru viac kontrolovať, ale chvalabohu padol tretí gól a bolo rozhodnuté. Zvládli sme to a preto to hodnotím kladne.“

Marek Václav, hráč FC Košice: „Od začiatku sme to mali prakticky pod kontrolou. Po góle na 1:0 sme boli istejší na lopte, druhý zásah bol podľa mňa kľúčový a už sme si to ustrážili. Som rád za nulu vzadu a verím, že nám to pomôže do ďalších zápasov na konci jesene.“

Markov prvý gól bol dôležitý, ako ho však videl on? „Mali sme na krajoch veľa priestoru. Všímal som si, že na zadnej tyči nikto nie je, rozhodol som sa tam ísť a som rád, že tam prišiel center. Keď to letelo, sústredil som sa už iba na to, aby som to trafil. Som šťastný, že to skončilo v bráne.“