REVIEW | V Humennom sa zrodila zaslúžená výhra nad Petržalkou

• 03.11.2021
Výborný druhý polčas, veľké odhodlanie a napokon tri strelené góly znamenali obrat z 0:1 na 3:1 proti Petržalke. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča po zmene strán nedali súperovi šancu a na konto si pripisujú dôležité tri body!

Prvé minúty nám patrili, avšak nevedeli sme dostať presnosť na kopačky. Centre končili vedľa brány, strely boli málo razantné, čo platilo až do prestávky. Petržalka udrela nečakane v 12. minúte, keď po vyhranom osobnom súboji a dobrej orientácii Branislava Spáčila vo vnútri šestnástky otvorila skóre – 0:1. Spáčil bol pri chuti, ďalšie príležitosti mu ale zmaril Igor Šemrinec. V úvodnom dejstve sa nastavil tón zápasu, hlavný arbiter rozdal päť žltých kariet, šiesta prišla až v závere celého súboja.

Po zmene strán sme ukázali úplne iný futbal. Rýchle kombinácie pred šestnástkou vyústili v šancu Marcusa Mölvadgaarda, Sokol ale včas vybehol a zasiahol. Brankár Petržalky však na konci hodiny hry chyboval, keď podcenil Mareka Václava, ktorého center z približne 25 metrov zapadol až do siete – 1:1. O dve minúty neskôr sme už mohli vyhrávať. Opäť po jemnom centri Václava sa do hlavičky dostal Pačinda, Peter Sokol vyrazil na žrď. Dávid Guba sa snažil o dorážku, lenže nestačil zareagovať na zmenu smeru lopty od konštrukcie brány. Azda najväčšou šancou hostí bola koncovka Borisa Turčáka v 65. minúty, Šemrinec tím pohotovo podržal. V záverečnej štvrťhodine prišiel náš veľký tlak. Rozhodcovia prv neuznali strelený gól po rohovom kope, potom Sokol ešte dvakrát zachránil znovu na malom vápne proti Mölvadgaardovi a Borisovi Gállovi, ale potom už prišla 89. minúta a prelomená strelecká smola. Jakúbek si všimol voľného Erika Pačindu v pokutovom území, posadil na jeho hlavu presný center a skúsený ofenzívny líder sa nemýlil - 2:1. Petržalka v nadstavenom čase už na nič nečakala a vložila všetko do útoku. Vyrovnanie neprišlo, práve naopak. Mölvadgaard skvele spracoval vysokú loptu, prikryl si ju a počkal na nábeh Erika Lienera. Striedajúci hráč sa neulakomil na strelu, ale počkal si na ideálny moment na prihrávku. Na zadnej žrdi sa objavil José Ricardo Cortés, ktorý zakončením do prázdnej brány uzatvoril skóre zápasu na konečných 3:1 pre FC Košice.

II. liga, 11. kolo, 2021/2022: FC Košice 3:1 (0:1) FC Petržalka

FC Košice: Šemrinec – Novák (67. Kim), Kavka (C), Jakúbek, Václav – Gallovič (67. González), Nana (78. Liener), Pačinda (90+2. Pavúk) – Cortés, Mölvadgaard, Guba (78. Gáll)

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Rédeky, Nemec (C), Krisztín, Nagy, Slivka (46. Štefanec), Hronec (79. Hurný), Spáčil (46. Sliacky), Turčák, Kelemen (60. Harba)

Góly: 60. Václav, 89. Pačinda, 90+2. Cortés – 12. Spáčil.

Žlté karty: 7. Kavka, 24. Pačinda, 29. Novák, 90. González – 21. Spáčil, 24. Nagy.

Rozhodovali: Igor Valent – Tomáš Tůma, Mária Súkeníková.

Bez divákov.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, viazla nám kombinácia a inkasovaný gól nám tiež nepomohol. Súper však okrem gólu nemal väčšiu šancu, napriek tomu sme sa do polčasu nevedeli dostať do tempa, hrali sme pomaly. Po prestávke to bolo lepšie, hra do šestnástky bola priamočiarejšie a rýchlejšia, postupne sme si vytvárali šance. Ako im, tak aj nám prvý gól pomohol najmä po psychickej stránke, nervozita opadla. Mali sme dve tyčky a hoci rozhodujúce dva góly padli neskôr, tak je naše víťazstvo zaslúžené.“

V druhom dejstve sme predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne: „Šli sme cieľavedomejšie ku bráne, využívali sme viac priestor za obranou a silné stránky našich útočníkov, Cortés hral takticky tiež inak. S druhým polčasom panuje spokojnosť. Bolo cítiť skúsenosti chlapcov, zobrali to na seba aj vo finálnej fáze. Na konte tak máme prvé „domáce“ víťazstvo.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Dnes sme začali nervóznejšie, možno sme sa potrebovali prispôsobiť prostrediu. Začiatok nám nevyšiel, ale do polčasu sme sa postupne zlepšovali. Cez prestávku nás tréner ešte usmernil. Povedali sme si, že do toho dáme úplne všetko, aj keby neviem čo bolo. Pri góle na 1:1 sme mali aj šťastie, no v konečnom dôsledku sme mali oveľa viac šancí ako súper. Som rád, že sme to strhli a otočili na svoju stranu.“

V záverečnej štvrťhodine sa hralo prakticky na jednu bránu: „V závere sme sa veľmi tlačili, nastrelili sme dvakrát konštrukciu brány, Boris [Gáll] potom trafil z blízkosti brankára. Bolo len otázkou času, kedy skórujeme. Na druhej strane sú zápasy, v ktorých by ste mohli hrať aj do rána, ale gól nedáte. To sme si nechceli pripustiť a napokon sme dnešný zápas zvládli.“