REVIEW | Trebišov sme doma porazili 4:1

• 29.04.2022
Tri body z Petržalky potvrdené ďalším triumfom. FC Košice porazili v 27. kole II. ligy vo východniarskom derby Slavoj Trebišov 4:1.

Úvodné minúty priniesli hlavičkový pokus Mölvadgaarda, zrazenú strelu hostí i zakončenie Lásika, s ktorým si Dráb poradil. Boli sme aktívnejším tímom, držali sme Trebišov na vlastnej polovici, ale až do 33. minúty sme vážnejšie nepohrozili. Hostia ešte stihli zraziť koncovku Mölvadgaarda, avšak na presne mierenú hlavičku Erika Pačindu o pár sekúnd neskôr boli prikrátki. Najväčšiu príležitosť na druhej strane mal Begala, Šemrinec vyrážal. Záverečných desať minút polčasu sme dohrávali bez zraneného Pačindu, napriek tomu sme sa udreli dvakrát. Mölvadgaard prv milimetrovo nacentroval do šestnástky Matejovi Jakúbekovi, ktorý zvyšoval na 2:0, aby Dán následne potrestal chybu defenzívy Slavoja a upravil na 3:0.

Druhé dejstvo ovplyvnilo časté prerušenie hry, šancu na štvrtý gól sme videli v 57. minúte. Mölvadgaard nabíjal Gallovičovi, ten zoči-voči Drábovi neuspel. Súpera sme viackrát vystavili do ofsajdovej pasce, netrpezlivý bol Bajtoš. Hostia sa nakoniec predsa len presadili, po štandardke mieril k pravej žrdi z otočky Rypák. Štvrťhodinu pred koncom fauloval v pokutovom území Begalu Novák, Kristián Micheľ ukázal na biely bod, loptu si naň postavil José Casado. Španielsky hráč to kopal k ľavej žrdi, Igor Šemrinec ale uhádol smer a penaltu chytil! Potvrdilo sa nedáš-dostaneš, keď v 80. minúte pridal štvrtý gól Erik Liener po prihrávke Marcusa Mölvadgaarda. Belko krížnou koncovkou opečiatkoval len žrď a tak v závere duelu zostalo v platnosti skóre 4:1.

II. liga, 27. kolo: FC Košice 4:1 (3:0) Slavoj Trebišov

FC Košice: Šemrinec – Václav, Kavka (C), Jonec, Novák (78. Cortés) – Lásik (78. Nana), Jakúbek, Gallovič – Pačinda (42. Liener), Mölvadgaard, Guba (63. Vasiľ)

Slavoj Trebišov: Dráb – Ilinjo (C), Matta, Filipiak, Maguľak, Sitarčík, Casado (83. Černák), Begala, Rypák (83. Girman), Bajtoš (83. Romulo), Rokyta (67. Belko)

Góly: 33. Pačinda, 37. Jakúbek, 45+2. Mölvadgaard, 80. Liener – 66. Rypák

Žlté karty: 79. Jonec - 35. Rokyta, 79. Rypák

Rozhodovali: Kristián Micheľ – Roman Poracký, Peter Mihalík

Diváci: 1 395