REVIEW | Sezóna 2021/2022 uzavretá remízou s Bardejovom

• 21.05.2022
Posledný duel sezóny 2021/2022 sa z pohľadu FC Košice skončil remízou. Žlto-modrí remizovali v 30. kole II. ligy s Partizánom Bardejov 2:2, pričom záverečných dvadsať minút dohrávali v desiatich.

Prvý polčas priniesol tri šance Dopatera, ktorého trikrát skvelo vychytal Šemrinec, pomohla aj konštrukcia brány. Na opačnej strane sme hrozili centrami zľava, avšak Gubovi chýbali dva či tri kroky, aby dokázal buď zakončiť, alebo vrátiť loptu na malé vápno na Gladiša.

Po zmene strán hrozil Brenkus, jeho priamy kop náš kapitán v tomto zápase vytesnil. Žiaľ, po rohu sme už inkasovali, keď si na center vyskočil presne Bankole Olawale Adekuoroye a skóre otvoril – 0:1. Odpoveď mohla prísť okamžite, Čikoša-Pavlička dostali do úzkych Nana s Cortésom, avšak žlto-modrí sa neradovali. Záverečných dvadsať minút sme dohrávali v desiatich, druhú žltú kartu videl po dvoch zákrokoch pred vlastným pokutovým územím Michal Jonec. Neboli sme ďaleko od vyrovnania, Gállovu hlavičku vytesnil pri ľavej žrdi hosťujúci gólman. Žiaľ, potvrdilo sa športové „nedáš-dostaneš“, keď Adam Brenkus prekonal Šemrinca prízemnou strelou ľavačkou zvnútra šestnástky – 0:2. Desať minút pred koncom sme ešte prehrávali o dva góly, nakoniec z toho bola remíza. Nana Ntuli potrestal nedôraz hostí vo vlastnej šestnástke a od tyče skóroval, aby na konci riadneho hracieho času uzavrel na konečných 2:2 po brejku a prihrávke Cortésa Samuel Gladiš.

II. liga, 30. kolo: FC Košice 2:2 (0:0) Partizán Bardejov BŠK

FC Košice: Šemrinec (C) – Novák (46. Liener), Jonec, Václav, Kis – Gallovič (73. Borok), Nana, Gladiš – Vasiľ, Guba (56. Guba), Cortés

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Adekuoroye, Cmiljanovič (87. D. Lukáč), Ristovski (89. M. Lukáč), Jurčišin, Župa, Dopater, Horváth, Brenkus, Keresteš (C), Pananič

Góly: 82. Nana, 90. Gladiš - 62. Adekuoroye, 78. Brenkus

Žlté karty: 35. Guba, 41. Jonec, 45+2. Gallovič, 70. Šemrinec, 76. Václav, 83. Liener – 57. Panadič, 82. Cmiljanovič

Červená karta po 2. ŽK: 70. Jonec

Rozhodovali: Boris Parilák - Anton Perát, Tobiáš Pacák

Diváci: 1 045.