REVIEW | Remízová rozlúčka so sezónou pod Tatrami

• 22.05.2021
  • Vytlačiť
Sezóna 2020/2021 sa definitívne pre nás skončila. Uzavreli sme ju na pôde Popradu, ktorý sa s II. ligou lúčil pred povolenou diváckou kulisou. Vo východniarskom derby sme proti poslednému celku tabuľky po góloch legionárov Legnaniho a Kountouriotisa remizovali 1:1. FC Košice ukončilo ligový ročník zasiahnutý rôznymi prekážkami na konte s 49 bodmi z 28 duelov pri aktívnom skóre 40:27.

Už v prvých sekundách sa v Národnom tréningovom centre rútil na skúseného Maleca Gáll, jeho pád však bol podľa rozhodcov nezavinený, hralo sa ďalej. S úvodnou šancou tak prišli domáci, Kočíkova hlavička z malého vápna po štandardke minula Kirovu bránu. Na druhej strane mierili nepresne všetci naši ofenzívni hráči, priestor troch žrdí sa nedarilo nájsť Pačindovi, Gállovi, Tišťanovi či Gladišovi. V prvom polčase dvakrát zahrozil Brazílčan Legnani, na oba jeho pokusy si dal pozor najlepší brankár II. ligy podľa hlasovania médií a zástupcov radov klubov Matúš Kira.

Aj po zmene strán sme mohli okamžite udrieť, Tišťan špičkou kopačky trafil len vybehnutého popradského gólmana. Domáci udreli s koncom úvodnej hodiny, keď ukázali svoju najsilnejšiu stránku – výpady po krídlach. Arthur Legnani sa tentoraz už nemýlil, na hranici šestnástky obišiel Kiru a potom zakončil do prázdnej brány – 1:0. Po zvyšok duelu sme sa snažili aspoň o vyrovnanie, nedarilo sa to Gállovi či Pavúkovi hlavou. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča sa tešili až po pokuse z kopačky striedajúceho Christosa Kountouriotisa v 79. minúte. Grék si prebral loptu pred pokutovým územím, dal si ju na ľavačku a koncovkou k pravej žrdi vyrovnal na konečných 1:1.

II. liga, 30. kolo, 2020/2021: FK Poprad 1:1 (0:0) FC Košice

FK Poprad: Malec – Seb. Jurčišin, Kočik, Kuc, Rokyta, Dom. Maliňák (61. Hillaire), Sven Jurčišin (82. Pollák), Nagy (82. Slivka), Kuba (88. Živčák), Legnani, Dáv. Maliňák (61. Siska)

FC Košice: Kira – Kis, Jakúbek, Magda, Kim (66. Krčmarević) – Karaš (66. Kountouriotis), Gladiš (34. Pavúk), Liener (57. Borok) – Pačinda (C), Gáll, Tišťan (57. Sovič)

Góly: 60. Legnani – 79. Kountouriotis

Bez žltých kariet.

Rozhodovali: Mano – Lauer, Jankovič.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Samozrejme, výsledok pre nás nie je dobrý. Bolo vidieť, že to bol posledný zápas sezóny, dohrávali sme s chlapcami, ktorí zostali zdraví a rovnako sme dali šancu mladým hráčom. Domáci sa veľmi snažili, prvý polčas sme ale podcenili. V konečnom zúčtovaní nás to stálo body, pretože sme po hodine hry inkasovali gól z protiútoku a potom sme dokázali už iba vyrovnať. V záverečných desiatich minútach sme síce mali šance, no Popradčania sa už ubránili a získali tak remízu, ktorá je pre nich, z môjho pohľadu, zaslúžená.“

Christos Kountouriotis, hráč FC Košice – hodnotenie duelu: „Nehrali sme tak, ako sme hrali zápasy predtým. Vedeli sme, že to je posledný zápas v lige a Poprad dá doň všetko. Bohužiaľ, v prvom polčase sa nám gól dať nepodarilo, v druhom sme už hrali lepšie, no gól sme dali až za stavu 1:0. Mali sme ešte ďalšie šance, ale na výhru to nestačilo.“

Ako vníma svoje dvojmesačné pôsobenie v klube, počas ktorého dal aj dva góly? Som šťastný za góly, ktorými sa snažím klubu pomáhať. Nie je to len o góloch, ale celkovej hre, snažím sa do toho dať 100%. Pred Popradom som mal problémy so svalom, ktoré by si vyžiadali normálne dva-tri týždne oddychu, ale trénerovi som povedal, že sa pokúsim nastúpiť aspoň na pár minút, keďže je to posledný zápas. Počas mojich dvoch mesiacov s tímom sme dosiahli postup v pohári do semifinále, v lige sme dokázali vyhrať niekoľkokrát za sebou... Škoda, že sme skončili na piatej priečke.“