REVIEW | Púchov sme doma zdolali 2:0

• 08.04.2022
Futbalisti FC Košice bez väčších problémov porazili v 24. kole II. ligy MŠK Púchov gólmi Jakúbeka a Vasiľa 2:0.

Choreom na konci úvodnej štvrťhodiny a ocenením cez polčasovú prestávku sme si uctili štyroch bývalých velikánov košického VSS. Ocenení boli Július „Šušu“ Kánássy, Antón „Dedo“ Švajlen, Jozef „Oťo“ Štafura a Andrej „Morjo“ Daňko.

Stretnutie sa rozbiehalo len pomaly. Úvodná šanca prišla v trinástej minúte, Vasiľovu krížnu strelu vytesnil brankár Pilný. Hostia hrozili prostredníctvom pravého krídla, na ktorom sa vystriedali Krčula s Pucheľom, obrana na čele s Kavkom si so všetkým dala rady. Po dvadsiatej minúte sme na súpera naplno zatlačili a oplatilo sa. Center Gubu na zadnú žrď našiel Mölvadgaarda, ktorý hlavou vrátil loptu na opačnú tyč. Tam bol pripravený vo výskoku Matej Jakúbek a cez obrancu dostal loptu do siete – 1:0. Päť minút pred prestávkou Gallovič získal loptu na vlastnej polovici, vyviezol ju dvadsať metrov a našiel Marcela Vasiľa na pravom krídle. Talent mesiaca marec napriek rutinérsky zakončil a Pilného prekonal – 2:0. Jedinú väčšiu šanci hostí zmaril už v nadstavenom čase zákrokom na čiare Igor Šemrinec.

V druhom polčase bol trikrát blízko gólu Mölvadgaard. Dánsky útočník neuspel v 55. minúte počas chaosu v šestnástke, nepodarilo sa mu skórovať ani o desaťminútovku neskôr. Púchovčania poslali do hry Hundáka, ktorý s Holišom pokračoval v znepríjemňovaní života našim obrancom. Práve Hundák sa dostal do hlavičky, tá však bola tečovaná na roh. Záverečná možnosť prišla v poslednej minúte, brejk Gladiša s Novákom sa tretím zásahom neskončil.

II. liga, 24. kolo: FC Košice 2:0 (2:0) MŠK Púchov

FC Košice: Šemrinec – Kis, Kavka (C), Jakúbek, Václav – Lásik (90. Moško), Gallovič, Nana (84. Novák) – Vasiľ (84. Gladiš), Mölvadgaard (90. Liener), Guba (66. Cortés)

MŠK Púchov: P. Pilný – Majdan, Ramon, Straňák, Mráz (C), Pavlovčík (33. Kapusniak), Michlík, Holáň (67. Hundák), Pucheľ, Krčula, Holiš

Góly: 26. Jakúbek, 40. Vasiľ

Žlté karty: 18. Lásik – 71. Kapusniak, 78. Mráz

Rozhodovali: Erik Gemzický – Mário Roszbeck, Lukáš Lauer.