REVIEW | Považskej Bystrici sme podľahli 1:3

• 16.07.2022
Vstup do nového ročníka II. ligy nevyšiel podľa predstáv žlto-modrých. FC Košice prehralo na pôde nováčika z Považskej Bystrice 1:3.

Zápas sa zlomil v prvom polčase, hrdinom bol domáci brankár. Matej Slávik v 16. minúte vychytal presne umiestnený priamy kop Pavúka, čím dal Považanom šancu na dobrý výsledok. Nádej nováčika bola podporená výstavným volejom Sebastiána Čiernika z 28. minúty po centri Zuziaka – 1:0. Reakcia mohla prísť z kopačky Patrika Voleského prakticky okamžite, zakončenie z deviatich metrov ale opäť skončilo na pozornom Slávikovi. A keď Martin Matejčík v 35. minúte dosledoval a dorazil do siete vyrazenú koncovku Čiernika, boli domáci vo veľkom laufe – 2:0. Pred prestávkou bol nútený pre zranenie dohrať Ján Mizerák, Matúš Kira pritom ešte vyrazil tretí nebezpečný pokus Čiernika.

Zmena strán so sebou priniesla príchod dvojice Pačinda – Turčák. Súpera sme dlhodobo zatlačili na jeho polovicu, no po rýchlej akcii v 67. minúte prišla gólová poistka z kopačky najskúsenejšieho hráča na trávniku a kapitána v jednej osobe - Róberta Demjana – 3:0. Iskričku nádeje vykresal gól Erika Pačindu, ktorý potrestal chybu Mária Borisa – 3:1. V závere sa duel kúskoval, svoje robili aj emócie. Považská Bystrica si však uchránila dvojgólové vedenie a v 1. kole zvíťazila nad FC Košice 3:1.

II. liga, 1. kolo, 2022/2023: MŠK Považská Bystrica 3:1 (2:0) FC Košice

MŠK Považská Bystrica: M. Slávik – Begáň, Matejčík (85. Gabriš), Kucharčík, Vaculík, Gamboš, Boris, L. Slávik (78. Hapal), Čiernik (90. Mitáš), Demjan (C) (78. Hundák), Zuziak (90. Petruš)

FC Košice: Kira – Majdan, Krivák (C), Pavúk, Mizerák (46. Turčák) – Gallovič, Jakúbek – Gáll (61. Gladiš), Sovič (86. Smieško), Liener (46. Pačinda) – Voleský

Góly: 28. Čiernik, 35. Matejčík, 68. Demjan - 70. Pačinda

Žlté karty: 2. Begáň, 64. Vaculík, 78. Zuziak - 19. Jakúbek, 78. Krivák

Rozhodovali: Erik Gemzický – Rastislav Kuba, Tomáš Tůma

Anton Šoltis, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „V prvom polčase to bola v defenzíve katastrofa. Vedeli sme, že súper bude agresívny a behavý. Domáci hrali jednoducho kolmo hore, my sme prehrávali osobné súboje. Prvý inkasovaný gól bol ľahký, druhý padol zo štandardky, ktoré bránime osobne. Každý vedel koho má brániť, napriek tomu tam zostali voľní hráči a to sa nesmie stávať. V druhom polčase sme sa snažili, ale niečo také je ťažké dohnať. Súper bol odhodlaný, makal, šiel do kŕčov. Niektorí naši hráči musia zmeniť prístup, musia si vstúpiť do seba. Dostávame ľahké góly, stojí nás to výsledky a energiu. Takto sa nemôžeme prezentovať. Chlapci videli, že musíme zmeniť myslenie, pretože takto nebudeme vyhrávať.“ (Zdroj: Futbalnet.tv)