REVIEW | Postup v Slovnaft Cupe po gólovej prestrelke v Lučenci

• 23.09.2021
  • Vytlačiť
Úlohu favorita sme v pohári splnili. Do 4. kola Slovnaft Cupu sme postúpili po víťazstve nad treťoligovým Lučencom v pomere 5:2.

Zverenci trénera Jozefa Vukušiča ukazovali jasnú prevahu od samého úvodu. V piatej minúte po presnom nákope Pavúka zakombinovali Kis s Gállom. Strelu Gálla vyrazil Tomáš Jenčo, Kis s dorážkou neuspel. Súpera sme púšťali na našu polovicu len sporadicky, prvýkrát sa na nej domáci udržali na dlhší čas až po 20. minúte. Po dobrej práci Lienera sme v 26. minúte zahrávali rohový kop, Filip Kis posadil loptu priamo na hlavu Dairína Gonzáleza, ktorý po štandardke otvoril skóre – 0:1. V strede poľa sme rovnako dominovali, o kombinácie sa snažil Nana so Sovičom, chýbala tomu presná finálna prihrávka či dotyk. Poslednú šancu pred odchodom do šatní mal práve aktívne hrajúci, stále iba 17-ročný Miroslav Sovič, ktorý ťažil z práce a prihrávky Gladiša, lenže pravačkou zvnútra šestnástky minul pravú žrď lučeneckej brány o približne meter.

Päť minút po zmene strán bolo prakticky rozhodnuté. „Malá domov“ od domácich smerovala na Jenča, nasledujúci pressing Junga s Gladišom brankára donútil hrať loptu pod tlakom, tá však pred ním poskočila a to znamenalo, že pozorný Samuel Gladiš nemal problém doraziť guľaté teleso do prázdnej brány – 0:2. Krátko po hodine hry nevyužil samostatný nájazd na Valacha Michal Mózer, náš gólman sa bravúrne vyznamenal. Futbalové „nedáš-dostaneš“ tak platilo znovu, keď prakticky vzápätí navýšil na 3:0 z nášho pohľadu Boris Gáll. Záverečných šestnásť minút prinieslo štyri góly, keď postupne na 0:4 upravil Gladiš, za Lučenec sa predsa len presadil Mózer, aby sme videli aj zásahy z penált. Prvú po ruke a červenej ruke Ustaníka premenil František Pavúk, aby sa v poslednej minúte z bieleho bodu po faule Pavúka nemýlil striedajúci Andrej Pipíška. Skórovať mohli na našej strane niekoľkokrát aj Liener, Jakúbek či Jung, akoby im však nebolo dopriate. Po výhre na pôde MŠK Novohrad Lučenec v pomere 5:2 postupujeme medzi 32 najlepších tímov Slovnaft Cupu. Štvrté kolo sa už bude žrebovať a teda ďalej neplatí regionálny princíp z predkola a prvých troch kôl.

Slovnaft Cup, 3. kolo, 2021/2022: MŠK Novohrad Lučenec 2:5 (0:1) FC Košice

MŠK Novohrad Lučenec: Jenčo (C) – Ustaník, Fabian, Očenáš, Suja, Hulec (86. Marunčiak), Ufrla, Srečkovič (63. Pipíška), Mózer (86. Imre), Kafrík (69. Katunarić), Oláh (63. Šoltíšik)

FC Košice: Valach – Kis, González, Pavúk (C), Borok (46. Václav) – Novák (69. Magda), Sovič (46. Jung), Nana (65. Jakúbek) – Gáll (65. Cortés), Liener, Gladiš

Góly: 75. Mózer, 90. Pipíška (pen.) – 26. González, 50. a 74. Gladiš, 65. Gáll, 79. Pavúk (pen.)

Žlté karty: 44. Kafrík, 62. Očenáš – 62. Liener, 89. Pavúk

Červená karta: 78. Ustaník

Rozhodca: Erik Gemzický – Peter Čajka, Tomáš Tůma

Diváci: 385.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Domáci sa snažili hrať technicky, čo bolo zmenou oproti zápasu s Fiľakovom, kde súper hral agresívnejšie. Dôležité bolo, že sme si dobre zahrali, že chlapci, ktorí v lige toľko nehrávajú, mali dnes minutáž. Dali sme góly, premenili šance, hoci sme mohli vyhrať aj väčším rozdielom. Taktiež je podstatné, že sa nik nezranil, potom sme zase prestriedali. Je dobré, že máme široký káder a hráči na seba vzájomne tlačia. Zápas sme zobrali vážne a nepodcenili domácich, ktorí sa snažili a mali aj divácku podporu. Zlomili sme ich však gólom po polčase po ich chybe, zápas bol vtedy v podstate rozhodnutý.“

Čo tréner hovorí na Miroslava Soviča a Samuela Magdu z našej futbalovej akadémie, ktorí zasiahli do duelu? „Obaja podali dobrý výkon, ale vôbec ma to neprekvapilo. Trénujú s nami dlhodobo, obaja zapadli do mužstva bez problémov. Pre nich je každá minúta z Á-čko cenná. Bolo naplánované, že Miro Sovič odohrá polčas a Samo Magda príde do hry neskôr z lavičky.“

František Pavúk, kapitán FC Košice: „Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Takéto pohárové zápasy sú vždy špecifické, domáci sa na nás pripravia, pre nich je to akoby malé finále. Bol to ťažký duel, ale dobre sme doň vstúpili, mali sme prevahu, náznaky šancí a napokon sme dali prvý gól. V druhom polčase sme zapressovali, súper urobil chybu a potom to už šlo ľahšie. Mali sme ďalšie šance, gólov sme mohli dať aj viac. Najviac ma ale mrzia inkasované góly, pretože sa im dalo predísť. Podal sa celkovo dobrý výkon a ja verím, že sme zabojovali o svoje pozície a trénerovi trochu zamotali hlavu. Každopádne dôležitý je postup a za ten sme radi.“

Miroslav Sovič, hráč FC Košice: „Od začiatku sme sa snažili tvoriť hru, no bolo to ťažké. Po prvom góle to už bolo v poriadku, vedeli sme si v pokoji posunúť loptu a prihrať na jeden-dva dotyky. Svoju šancu som chcel premeniť, ale škoda, nepodarilo sa. Nedal som ju dnes, ale verím, že ďalšiu príležitosť nabudúce už premením.“

Už na konci minulého ročníka patril do širšieho kádru trénera Jozefa Vukušiča. Ako vníma fakt, že patrí medzi najmladších hráčov v kabíne? „Je to určite lepšie ako minulú sezónu, pretože som v prvom tíme už dlhší čas. Sebavedomie mám väčšie, no stále je na čom pracovať. Budeme sa spolu aj so Samom [Magdom] snažiť o ďalšiu šancu v A-tíme, zatiaľ je to ale super.“