REVIEW | Po ťažšom začiatku nakoniec jednoznačná výhra nad Námestovom

• 26.03.2022
Ťažší začiatok, ľahší koniec. Námestovu sme darovali rýchly gól, avšak trpezlivou hrou sme súboj 22. kola zvládli výsledkom 6:2.

Duel sme odštartovali veľmi zle. Nedorozumenie medzi Valachom a Václavom potrestal gólom do prázdnej brány Chorvát – 0:1. Po našich úvodných snahách sa v 26. minúte ujala koncovka Samuela Gladiša z malého vápna po nezištnom pase Pačindu  - 1:1. Erik Pačinda následne aj sám skóroval, keď koncovkou k tyči spoza veľkého vápna prekvapil gólmana hostí – 2:1. Odpoveď na seba nenechala čakať dlho, ranou z 30 metrov rozvlnil sieť Norbert Brodziansky – 2:2. Rovnakou mincou sme platili aj my, druhým gólom v stretnutí sa prezentoval utešeným pokusom Erik Pačinda – 3:2. Do polčasu sme strelili ešte jeden gól, zakončením od brvna prekonal Greššáka José Ricardo Cortés – 4:2.

Tempo po prestávke ubralo z plynu, na vyloženú príležitosť sme si počkali do 61. minúty. Kombinácia Galloviča s Pačindom viedla k strele, Greššák iba vyrazil, Gladiš z dorážky ešte minul. Neubehla ani minúta a videli sme ďalší výstavný gól – volejom zvýšil na 5:2 Nana Ntuli. Festival šancí neutíchal, Valacha preloboval, ale zároveň priestor troch žrdí minul Snovák. Centimetre delili od druhého gólu Josého Cortésa, keď nastrelil brvno, čo okamžite odčinil hetrikom Erik Pačinda. Zakončenie z uhla aj s miernym tečom zaplávalo až skončilo v bráne a zároveň uzavrelo skóre zápasu na 6:2 z nášho pohľadu.

II. liga, 22. kolo, 2021/2022: FC Košice 6:2 (4:2) MŠK Námestovo

FC Košice: Valach – Vasiľ, Kavka (C), Václav (63. Moško), Kis – Novák (63. Liener), Gallovič, Nana – Pačinda, Gladiš, Cortés (81. Cortés)

MŠK Námestovo: Greššák – Mydlár, Farský, Jaššo (C), Biricz (81. Medvecký), Terentiev, Brodziansky, Mäsiar, Chorvát (72. Miklušák), Stašák (54. Snovák), Barutík (54. Brnča)

Góly: 26. Gladiš, 31., 41. a 77. Pačinda, 44. Cortés, 62. Nana – 4. Chorvát, 32. Brodziansky

Žlté karty: 37. Kavka, 58. Gallovič – 72. Terentiev

Rozhodovali: Filip Malárik – Michal Sluk, Tomáš Ralbovský

Erik Pačinda, hráč FC Košice: „Na začiatku bola naša chyba, keď dali prvý gól – nechcem však povedať, že sme ich podcenili. My sme ale verili, že to otočíme, že sme silné mužstvo. Stále sme šli za gólom, otočili sme to do polčasu, keď bolo už 4:2. Bol to dobrý zápas aj pre divákov. Sme radi za tri body a za víťazstvo.“