REVIEW | Po penalte v závere sme odišli z Komárna len s bodom

  • 26.09.2021
  • Vytlačiť
Veľká bojovnosť počas celého duelu, gólová spolupráca navrátilcov do zostavy, avšak napokon smolná ruka a premenená penalta súpera v nadstavenom čase znamená, že z Komárna sme si v rámci 10. kola II. ligy odniesli iba bod.


Od úvodu vzbudzoval pozornosť aktívny Cortés, ktorý si nabiehal na centre Gubu či Václava, ale bola to až prízemná prihrávka Gálla, ktorá si Kolumbijčana presne našla. Škoda, že gól padol z ofsajdového postavenia. Peknú akciu po pravej strane ukázali Kim s Novákom. Jednoduché posunutie lopty na os ihriska, Novák vysunul Cortésa, ten chcel prihrávku vrátiť na malé vápno, ale Bréda zakročil nohou. Komárno prvý raz zahrozilo v 20. minúte, keď Németh našiel Domonkosa sedem metrov pred bránou, kapitán domácich hlavičkoval tesne vedľa. Presný zásah z evidentného ofsajdu zaznamenal aj Tóth, no najviac rezonovala 33. minúta a hlavička do brvna od Cortésa, ktorý si vbehol medzi stopérov, avšak trafil konštrukciu brány. Na opačnej strane sa to z priameho kopu podarilo aj Némethovi, ktorý opečiatkoval ľavú žrď.

Hneď po zmene strán sme mali k dispozícii dve štandardky, ani po jednej sa nám nepodarilo ohroziť bránu. Hra sa začala viac kúskovať následkami faulov, emócie lomcovali aktérmi na trávniku, výrazné šance ani góly ale neprichádzali. Zmenil to až príchod dvojice Pačinda – Mölvadgaard. Cortés zachytil loptu v hre, posunul ju na Pačindu, ten z prvej vysunul dánskeho útočníka, ktorý si zbehol za obranu a šikovne preloboval Brédu – 0:1! V záverečnej desaťminútovke z otočky neuspel Cortés, Tóth po súboji s Jonecom hlavičkou našiel náruč Šemrinca, domáci neuspeli ani s apelom na penaltu. Tá prišla až v nadstavenom čase, keď smolne zahral rukou Kim. Nariadený pokutový kop premenil Goran Matič, hoci Šemrinec uhádol smer strely – 1:1. Šancu strhnúť triumf na našu stranu mal Pačinda, ktorý aj preloboval Brédu, toho však v poslednej chvíli zastúpil obranca.


II. liga, 2021/2022, 10. kolo: KFC Komárno 1:1 (0:0) FC Košice

KFC Komárno: Bréda – Šmehyl, Varga, Szöcs, Šurnovský, Šimko (87. Györgyi), Németh (87. Matič), Domonkos (C), Ganbold (74. Abrahám), Druga (46. Adayilo), Tóth

FC Košice: Šemrinec – Kim, Kavka (C), Jonec, Václav – Novák (77. Gallovič), Nana, Jakúbek – Gáll (66. Mölvadgaard), Cortés (89. Pavúk), Guba (66. Pačinda)


Góly: 90+3. Matič (pen.) – 79. Mölvadgaard

Žlté karty: 42. Šmehyl, 65. Domonkos, 73. Varga, 90+2. Szöcs – 28. Gáll, 52. Cortés, 68. Nana, 73. Šemrinec, 90+2. Jakúbek, 90+2. Kavka

Rozhodca: Marián Ruc – Dušan Štofik, Martin Borsányi.

Diváci: 512.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Z našej strany to bol veľmi zodpovedný výkon, súpera sme mali dobre zmapovaného. Nebol to jednoduchý zápas, terén bol zlý, nedalo sa veľmi kombinovať. Domáci viac-menej nakopávali lopty, aby sa dostali za našu obranu, ale to všetko sme zvládli. Išli sme za víťazstvom, chlapci boli dobre nastavení. Po prestriedaní sme sa dostali do vedenia a jediná vec, ktorá ma mrzí je, že sme neudržali tesný výsledok. Sme sklamaní, pretože penalta padla úplne na konci. Je mi ľúto chlapcov, pre výsledok urobili všetko, ale neboli odmenení tak, ako by si zaslúžili.“


Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Vedeli sme, že nás nečaká žiadne extra futbalové predstavenie, pretože prostredie v Komárne je špecifické z pohľadu terénu – možno aj najhoršie v celej lige. Išli sme tam s tým, že to budeme musieť odšmýkať, ubojovať a dovolím si tvrdiť, že sa nám to aj podarilo. V prvom polčasu tam mali jednu hlavičku, ale inak sme to odskákali. Dali sme gól, no potom už prišla penaltová situácia... Bohužiaľ, inkasovali sme a ideme domov s bodom. Mám pocit, akoby sme prehrali a nie remizovali."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI