REVIEW | Piatková deľba bodov so Šamorínom

• 01.04.2022
Upršaný piatkový podvečer gól nepriniesol. Futbalisti FC Košice boli v 23. kole II. ligy lepším tímom, proti FC ŠTK 1914 Šamorín sa však zrodila bezgólová remíza.

Zahrozili sme už v druhej minúte, po prieniku Gladiša z desiatich metrov pálil Gallovič, strelu k tyči vychytal Trnovský. Hostia reagovali po rohovom kope, Nagy skrz Gladiša mieril nad. Na konci desaťminútovky ušiel obrane súpera Cortés, aj jeho zakončenie bolo vytesnené. Čunta sa pred polhodinou vyvaroval ofsajdovej pasci, zasekol si protihráča, avšak jeho pokus skončil na pravej žrdi. V 33. minúte vysunul Gallovič Pačindu, náš najlepší strelec rozvlnil sieť, mával sa ale ofsajd.

Zmena strán prv veľa hrozieb nepriniesla. Divákov dvihla zo sedadiel až rana Vasiľa z 25 metrov, Trnovský ju dvihol ponad žrď. Čunta svojím druhým pokusom loptu podbral, väčšie hrozby neznamenali ani snahy Nanu či Gubu. Liener poslal náprah tesne vedľa, Pačindov volej z rohu takisto presný nebol. Záver stretnutia priniesol na ihrisko emócie, viac sa nehralo, ako sa hralo. Súboj Košíc so Šamorínom sa nakoniec skončil remízou 0:0.

II. liga, 23. kolo: FC Košice 0:0 FC ŠTK 1914 Šamorín

FC Košice: Šemrinec – Vasiľ, Kavka (C), Jakúbek, Kis (66. Václav) – Gallovič (66. Mölvadgaard), Lásik, Nana – Pačinda, Gladiš (74. Liener), Cortés (74. Guba)

FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský – Nagy, Malý, Pančík, Boateng, Bahi, Čunta (82. Štefanka), Báez (C) (82. Ferleťák), Szolgai (60. Chomutov), Oinkonomou, Appiah (74. Owusu)

Žlté karty: 72. Cortés, 79. Kavka, 90. Pačinda - 65. Bahi, 71. Appiah, 90. Nagy

Rozhodovali: Patrik Papuča – Martin Špivák, Michal Železňák