REVIEW | Nový ročník Slovnaft Cupu otvorený výhrou 4:0 nad Fiľakovom

• 25.08.2021
  • Vytlačiť
Pomalší rozbeh, ale silný druhopolčasový finiš. Pri našom štarte v Slovnaft Cupe sme porazili treťoligové FTC Fiľakovo 4:0.

V základnej zostave trénera Jozefa Vukušiča sa oproti duelu so Skalicou udialo celkovo sedem zmien, v zápasovej nominácii nefigurovali vôbec Kavka, González či Gallovič, na lavičke zostali Pačinda, Jakúbek či Cortés. Počas prvého polčasu sme mali výrazne lepšie držanie lopty na úrovni 73 % : 27 %, ale skórovať dokázal iba Nana Nhlakanipho Ntuli pri svojom druhom vystúpení v našich farbách.

Do druhého dejstva sme pripravili tri zmeny, z ihriska odišli Magda, Václav a Nana, nahradili ich Borok, Pavúk a Kim. Fiľakovo sa snažilo niečo urobiť s výsledkom, lenže nastrelené brvno a nepremenená kontra s výborným zákrokom Valacha nehrala v prospech domácich. V 59. minúte pridal dôležitý druhý presný zásah Marcus Mölvadgaard, na ktorého nadviazali v štvrťhodinových intervaloch Marcel Novák a Boris Gáll. Na konci duelu tak svietilo na informačnej tabuli skóre 4:0.

Tretie kolo nám do cesty prinesie ďalšieho treťoligistu zo skupiny Stred. MŠK Novohrad Lučenec zdolal ŠK Badín 2:1 vďaka dvom gólom Michala Mózera a 22. septembra nás vyzve na domácom štadióne.

Slovnaft Cup, 2021/2022, 2. kolo: FTC Fiľakovo 0:4 (0:1) FC Košice

FTC Fiľakovo: Páriš – Balázs (46. Lavrík), Kurunci, Köböl, Lovyniuk, Fajd (46. Kojič), Iboš (83. F. Botoš), Daško (C) (64. A. Botoš), Kovanič (64. Bolla), Hornyák, Püšpöky

FC Košice: Valach – Kis, Jonec, Magda (46. Pavúk), Václav (46. Borok) – Karaš (C), Novák, Nana (46. Kim) – Gáll, Mölvadgaard (64. Cortés), Gladiš (69. Jakúbek)

Góly: 22. Nana, 59. Mölvadgaard, 76. Novák, 90. Gáll.

Bez žltej karty.

Rozhodovali: Bálint Kišš – Daniel Poláček, Adam Jekkel.

Diváci: 900.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Dá sa povedať, že zápas prebiehal podľa predpokladov. Mali sme veľké držanie lopty, na začiatku sme sa však nedostávali toľko do šancí. Pomohol nám úvodný gól, po ktorom sme sa dostávali viac do hry. Prvý polčas sme domácich do ničoho nepustili, mali iba náznaky akcií. Po prestávke sme prestriedali podľa plánu, dali sme nových hráčov, stupňovali sme tempo. Keď sme už dali na 2:0, mali sme to pod kontrolou. Domáci mali aj dve šance, raz nastrelili brvno, druhý raz šli na Valacha, ale ten dobre vybehol a zneškodnil na roh. V posledných dvadsiatich minútach bolo vidieť, že súper odpadol, nestačil nám, čo sme využili na ďalšie dva góly. Panuje spokojnosť s výsledkom, otestovali sme hráčov, ale hlavne sme dostali víťazný impulz, takže je to dobré pre sebavedomie. Na ligu sme ešte nemysleli, sústredili sme sa na Fiľakovo. Vedeli sme, že musíme prejsť cez tohto súpera. Bol to však dobrý tréning aj dobrá mentálna príprava na zápas s Podbrezovou, ktorý bude určite náročný.“

Boris Gáll, hráč FC Košice a autor gólu na 4:0 – hodnotenie duelu: „Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, pretože pohárové stretnutia bývajú zradné. Bolo to teda len na nás, ako k tomu pristúpime. Od úvodu sme chceli dať gól, čo sa nám okolo 20. minúty aj podarilo. Domáci potom ešte trochu hrýzli, na začiatku druhého polčasu nastrelili brvno. Fiľakovo nehralo zle, ale so záverom trochu kondične odpadlo, my sme dali pekné góly a splnili tak úlohu, s ktorou sme sem prišli.“

O druhom zásahu v prebiehajúcej sezóne: „Každý útočník chce dať gól. Mal som tu dnes malý cieľ, splnil som ho a to ma teší. Hlavnou úlohou však bolo vyhrať a to sa podarilo.“