REVIEW | Napriek trom streleným gólom sme zo Šamorína odišli bez bodu

• 11.09.2021
Gólová prestrelka nám body nepriniesla. V Šamoríne sme dvakrát viedli, avšak domáci dvakrát vyrovnali a napokon strelili víťazný gól zásluhou Štefanku.

Začali sme výborne. Z rohového kopu v druhej minúte poslal loptu do šestnástky Pačinda. Šamorínčania ju nedokázali odkopnúť a tá sa tak dostala k voľnému Josému Cortésovi, ktorý ju dopravil do brány – 0:1. Reakcia domácich na seba nenechala dlho čakať. Rovnako po rohu a zmätkoch v malom vápne pretlačil loptu do siete Sebastian Nebyla – 1:1. Aktívny Leginus si pýtal gól nábehmi za obranu, v 17. minúte ho vychytal nohou Igor Šemrinec. Z nášho pohľadu hrozil Cortés, jeho ataky po krídle však končili u Veszelinova. Po polhodine hry založil gólovú akciu Nana, keď našiel Marcusa Mölvadgaarda. Dán nám krížnou ranou zvnútra pokutového územia prinavrátil vedenie – 1:2. Ani v tomto prípade košická radosť netrvala dlho, presnejšie len päť minút, keď Lukáš Leginus usmernil milimetrový center z pravej strany v sklze za chrbát Šemrinca – 2:2.

Tak, ako sme dobre začali prvé dejstvo, sme zlým krokom vstúpili do druhého. González fauloval prenikajúceho Leginusa v pokutovom území, hlavný rozhodca nariadil penaltu. Péter Nagy prudkou strelou k ľavej žrdi nezaváhal, Šamorín bol v zápase prvý raz v pozícii vedúceho celku – 3:2. Tentoraz sme náskok dobiehali my, úspešne sa to podarilo Marcusovi Mölvadgaardovi. Veľmi šikovné prepustenie lopty od Cortésa po pase od Nanu na hrotového útočníka, ktorý sa zase raz zvnútra veľkého vápna nemýlil – 3:3. Posledné slovo z pohľadu gólov mali domáci. Chybu v rozohrávke potrestal striedajúci Juraj Štefanka, ktorý bol na ihrisku iba minútu a už oslavoval strelený gól – 4:3. Druhý presný zásah Leginusovi chytil pravou nohou Šemrinec, pričom nám sa už vyrovnať nepodarilo. Okrem iných možností Gubovi v 85. minúte nesadla lopta na volej, Veszelinov si tak pripísal pohodlný zákrok. V nadstavenom čase videl po dvoch žltých kartách v rýchlom slede červenú kartu Marek Václav.

II. liga, 2021/2022, 8. kolo: FC ŠTK 1914 Šamorín 4:3 (2:2) FC Košice

FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – Pančík (C), Malý, Oikonomou, Luciano Vera – Nebyla (81. Baez), Nagy (86. Stašík) – Owusu (69. Boateng), Jančo (69. Štefanka), Fujak – Leginus

FC Košice: Šemrinec – Kim, Kavka (C), González, Václav – Novák (46. Guba), Jakúbek, Nana (84. Jung) – Pačinda (77. Liener), Mölvadgaard, Cortés (65. Gáll)

Góly: 8. Nebyla, 39. Leginus, 47. Nagy (pen.), 70. Štefanka – 2. Cortés, 34. Mölvadgaard, 60. Mölvadgaard

Žlté karty: 90+3. Stašík – 47. González, 51. Mölvadgaard, 90+1. Václav

Červená karta po druhej žltej: 90+2. Václav

Rozhodovali: Maroš Libiak – Lukáš Lauer, Peter Tokoš

Diváci: 410

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Zápas to bol otvorený, hralo sa hore-dole, bolo tu veľa šancí. Hneď zo začiatku sme sa dostali do vedenia, ale po štandardnej situácii sme zbytočne inkasovali. Do polčasu hra pokračovala tak, ako sa začala, boli tam nepríjemné akcie na oboch stranách. Dali sme pekný druhý gól, ale na našu škodu sa do prestávky šlo s remízou 2:2. Cez prestávku sme urobili korektúry, chceli sme hrať smerom dopredu, vytvárali sme si šance, čo sa aj darilo, ale zbytočne sme inkasovali. Aj keď sa nám ešte podarilo vyrovnať na 3:3, keď po dobrej vypracovanej akcii sme dali náš asi najkrajší gól, tak po ďalšej individuálnej chybe dali domáci z protiútoku štvrtý gól.“

„O výsledku rozhodla naša nedôrazná defenzívna činnosť a individuálne chyby. Nie sme spokojní s tým, že sme vonku strelili tri góly a domov ideme bez bodu. Góly padajú po chybách, ale keď ideme gól po góle, tak každý jeden, ktorý sme inkasovali, bol zbytočný. Najmä tretí po penalte a štvrtý, keď sme súperovi prihrali do brejku. Je to pre nás trpká a nepríjemná prehra, pretože tak, ako sme prehrali, sme mohli aj vyhrať. Vzhľadom k tomu, koľko chýb sme urobili v defenzíve, sme prehrali.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Myslím si, že sme začali dobre. Dali sme rýchly gól, ale potom sme dostali hlúpy. Celkovo to dnes boli hlúpe góly, ktoré sme inkasovali a tie nás stáli body. My sme ich tri dali a napriek tomu sme prehrali. Je to na zamyslenie, nie je to dobré. Všetko musíme zlepšiť a zmeniť. Prístup, nasadenie, zodpovednosť.“