REVIEW | Na Záhorí vysoká prehra proti Skalici

• 11.10.2020
Úvodná polhodina na Záhorí konečný výsledok ani len nenaznačovala. Na zásah Almaského reagoval Ford, mali sme viac šancí a rovnako viac z hry. Všetko sa však zvrtlo v 32. minúte po druhej žltej a následne červenej karte pre Borisa Gálla. Skalica využila hodinovú presilovku štvornásobne, z toho dvakrát udrela z penalty, čím stanovila výsledok nášho duelu na konečných 5:1.

II. liga, 12. kolo, 2020/2021: MFK Skalica 5:1 (2:1) FC Košice

MFK Skalica: Junas – Nemergut (78. Nečas), Ranko, Blažek, Mizerák, Nagy (C), Hollý (73. Mader), Almaský (80. Kollár), Šebesta (80. Škovran), Horodník, Šulc (73. Straczek)

FC Košice: Kira – Elexa, Kis, Karaš (75. Robinson Blandon), Gáll, Jakúbek, Pavúk (C), Kuc, Ford (75. Turik), Jonec (82. Matta), Liener (62. Ristovski)

Góly: 4. Almaský, 35. Nemergut, 52. Šebesta (pen.), 68. Ranko, 72. Šulc (pen.) – 10. Ford

Žlté karty: 53. Hollý  – 23. Gáll, 56. Jonec, 71. Kis

Červená karta po druhej žltej: 32. Gáll.

Rozhodovali: Bálint Kišš – František Ferenc, Andrej Hrmo.

Bez divákov.

Ohlasy po zápase:

Peter Šinglár, asistent trénera FC Košice – hodnotenie zápasu: „Prvý polčas z našej strany bol dobrý, ale zbytočnými vlastnými chybami sme sa obrali o lepší výsledok. Druhý polčas to už bolo „cez zuby“. Chlapci chceli, no už sme len dostávali góly. Prišla červená karta, potom penalta a už to šlo. Nasledoval druhý polčas a ako som už povedal, bolo to z našej strany zlé a nemalo to takú kvalitu, akú sme chceli. Skalica bola o jedného viac, jeden gól bol z penalty, ďalší po našej chybe. Musíme to teraz zanalyzovať a uvidíme, kde sa stala chyba.“ (zdroj: futbalnet.tv)

František Pavúk, kapitán FC Košice:Mrzí nás, ako tento zápas dopadol. Je ťažké nájsť slová na takýto výsledok. Máme momentálne obdobie, z ktorého nikto nemá radosť, ale futbal prináša aj takéto chvíle. Potrebujeme sa z toho čo najskôr poučiť, dávať do toho ešte viac a veriť, že to čo najskôr prelomíme.“