REVIEW | Krutá remíza so Skalicou po góle z poslednej akcie

• 23.03.2022
Nešťastný záver utorkového podvečera. Futbalisti FC Košice prehrávali, zápas otočili, avšak nakoniec remizovali so Skalicou po góle z nadstaveného času 2:2.

Tréner Jozef Vukušič nemohol počítať s vykartovaným Kavkom, Gallovičom a Moškom, pre zranenie sa nemohli zapojiť Mölvadgaard, Gáll, Lásik či Jonec, reprezentačné povinnosti si plnil Magda.

Úvodnú šancu duelu priniesla 9. minúta, keď sa po Pačindovej prihrávke uvoľnil Cortés, zasekol si obrancu aj brankára, ale trafil posledného hráča Skalice. Na opačnej strane sa koncovkou mimo prezentoval Hollý. Polhodina duelu bola uzavretá rýchlym atakom hostí po pravej strane, prečíslenie štyroch proti trom využil Denis Baumgartner – 0:1. My sme nepotrestali nedorozumenie Junasa s Blažekom a Rudzanom, lopta sa nie a nie odraziť do siete.

Desať minút po návrate zo šatní pripravil Samuel Gladiš palubnú pozíciu z osemnástich metrov Erikovi Pačindovi, Pači Junasa technicky obstrelil – 1:1. Skaličania boli prakticky bez vypracovanej šance, udreli sme znovu. Vasiľ odcentroval z pravej strany na zadnú žrď, kde sa presadil José Ricardo Cortés – 2:1. Kolumbijčan mohol udrieť znovu, tentokrát ho zoči-voči vychytala záhorácka jednotka v bráne. Z následného brejku pálil pod brvno Baumgartner, vyznamenal sa Šemrinec. Štvrťhodinu pred koncom pristál center na hlave Lienera, koncovka len tesne minula ľavú žrď, Junasa skúsil prelobovať Pačinda - neúspešne. V nadstavenom čase sme, bohužiaľ, náskok neudržali. Prv ešte Šemrinec vyrazil pokus Štursu, avšak na priamy kop Nagya bol už prikrátky.

II. liga, 20. kolo: FC Košice 2:2 (0:1) MFK Skalica

FC Košice: Šemrinec – Vasiľ, Kis, Václav, Guba – Novák, Nana, Pačinda – Liener (89. Sovič), Gladiš (90+2. Gallo), Cortés (90+2. Mihók)

MFK Skalica: Junas – Mihálek, Blažek (87. Kousal), Rudzan, Černek, Nagy (C), Hollý (60. Mášik), Hambálek (46. Kousal), Šebesta, Voleský (74. Štursa), Baumgartner

Góly: 56. Pačinda, 68. Cortés - 28. Baumgartner, 90+5. Nagy

Žlté karty: 68. Cortés, 77. Liener, 80. Jakúbek, 82. Vasiľ - 65. Rudzan

Rozhodovali: Ivan Kružliak – Ján Pozor, Pavel Jánošík

Diváci: 1 340.