REVIEW | Komárnu sme doma nestačili po výsledku 0:1

• 16.04.2022
25. kolo II. ligy medzi FC Košice a KFC Komárno sa skončilo tesným víťazstvom hostí 1:0, ktoré zariadil na konci prvého polčasu Bayemi.

Súboj tabuľkových susedov v úvodnom dejstve veľa šancí nepriniesol. Divákov po neúspešných centroch na oboch stranách dvihla zo sedačiek snaha Cortésa v 19. minúte, keď Kolumbijčan dostal priveľa priestoru pred šestnástkou, vylepšil si pozíciu a pravačkou preveril reakcie Brédu. Tímom sa nedarilo úspešne prekonať finálnu fázu akcie, jediný gól zápasu prišiel preto azda najjednoduchšie ako mohol. Bréda po chytenom centri v 41. minúte vykopol dlhú loptu, vrtký Christian Bayemi sa dostal pomedzi stopérov a 6-sekundovú akciu zakončil presnou strelou do siete – 0:1. Bayemi mal pred prestávkou ešte jednu šancu, avšak oblúčik z 25 metrov mu vôbec nevyšiel.

Druhý polčas sme začali šancou Pačindu po spolupráci s Cortésom, hosťujúca brankárska jednotka zastavila koncovku včasným pádom. Hodina súboja priniesla kritický moment, keď Šimon Šmehyl sklzom zozadu atakoval stojnú nohu Dávida Gubu. Verdikt rozhodcu Mariána Ruca bol jasný – červená karta! Počas polhodinovej presilovky sme mali viacero šancí. Jeden krok k lepšiemu zakončeniu chýbal Lienerovi, mimo pálili Pačinda, Cortés i Mölvadgaard, lopta sa viackrát odrážala pri pravej žrdi komárňanskej brány, dnu to však nie a nie padnúť. Žiaľ, v zápase akoby nám nebolo súdené skórovať, Komárnu sme podľahli 0:1.

II. liga, 25. kolo: FC Košice 0:1 (0:1) KFC Komárno

FC Košice: Šemrinec – Kis (46. Guba), Kavka (C), Jakúbek, Václav – Lásik (66. Liener), Gallovič (81. Gladiš), Pačinda – Vasiľ, Mölvadgaard, Cortés (66. Nana)

KFC Komárno: Bréda – Šmehyl, Špak, Szöcs (C), Šurnovský, Pastorek (66. Mészáros), Németh, Horodník, Ganbold (90. Rumanský), Bayemi (90. Abrahám), Szetei (66. Saláta)

Gól: 41. Bayemi

Žlté karty: 13. Vasiľ, 25. Mölvadgaard, 27. Gallovič, 54. Lásik, 63. Kavka – 25. Špak, 39. Szetei, 61. Bayemi, 62. Bréda

Červená karta: 60. Šmehyl

Rozhodovali: Marián Ruc – Jakub Košecký, Miloš Lalo

Diváci: 1 300.